Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a babám kettős...

Hogyan lehet a babám kettős állampolgárságú? Apa külföldi. Amikor megszületik, kaphat így külföldi nevet? Olyat, ami nincs az MTA-s listán?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 22:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia, második vagyok.

Mi nem voltunk házasok, az apuka 20 éve magyar államplolgár.

Mikor az apaságit csináltattuk (lakhely szerinti kerület, Bp), akkor az anyakönyvvezető azt mondta hogy majd az anyakönyvezésnél nyilatkozatot kell tennie, hogy az általunk választott utónév az ő hazájában létezik.

Ehhez képest bementünk a kórház szerinti VIII. kerületbe az okmányirodába, és az ügyintéző hölgy nem kért semmilyen nyilatkozatot, és rákérdezett, hogy biztosan fonetikusan akarom anyakönyveztetni? Ez 2009-ben volt.

Én azt javaslom, menj be érdeklődni.


De akárhogy is. Ha majd megszületik a baba,és akadékoskodnak, akkor lehet az MTAhoz fordulni. És akkor szerintem rendben lesz minden.

Amúgy érdemes megnézni az MTAs névlistát, rengeteg külföldi név van már a listán, igaz fonetikusan, de hátha? (nekem pl több lehetőségemlett volna, de egyik se tetszett, tele van a lista arab nevekkel)

2013. márc. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kovács MTA
2013. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!