Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám elkezdhet újra drogozni...

Apukám elkezdhet újra drogozni? Vagy van aki elég erős?

Figyelt kérdés

Apukám fiatal korában (16-19 évesen) drogfüggő volt. Nem csak úgy kipróbálta a dolgokat, hanem tényleg az volt, orvosi segítséggel szokott le. Én normálisnak látom, inni sem szokott, vagyis régebben nem ivott, de mostanában, igaz havi egyszer-kétszer iszik sört. Anyagi gondjaink is vannak, bátyámmal is sokat vitázik, szóval nem minden olyan szép már mint régebben, vannak problémák.

A szomszéd bácsi alkoholista volt régen, majd leszokott évekig nem ivott, most újra. A felesége magyarázta valamelyik nap anyukámnak, hogy azért kezdett el újra inni, mert sok a gond, baj, nem elég erős sajnos.

Ezen elkezdtem gondolkodni, régen nem féltem attól, hogy apukám újra drogozna, de most hogy nálunk is problémák vannak kicsit félek. Anyuval is szoktak néha vitatkozni.

Törvényszerű az, hogy valaki visszaessen??? Amúgy 25 éve úgymond tiszta.

15/L



2013. márc. 1. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodj meg. ha 25 év alatt ne kezdte el újra, nem hiszem, h most fogja. mit gondolsz, 25 év alatt egyszer sem volt probléma, anyagi gondja?
2013. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű. Nagyon sokan tiszták tudnak maradni.

Az én párom most jelenleg drogelvonón van. Egy évi ott lesz. Nagyon bizakodom, hogy neki is sikerülni fog. Egy hatalmas adag akaraterő kell hozzá.

Szerintem ha apukád 25 éve tiszta, akkor bízhatsz benne, hogy az is marad.

2013. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szomszéd bácsi úgy 7-8 évig nem ivott, a 25 az tényleg több.

Én amúgy erősnek látom, de lehet csak mert az apám:)

Az a baj, hogy még úgy egy éve is minden jobb volt itthon is. Nem emlékszem, hogy anyukámmal valaha veszekedtek volna, most meg tesómon állandóan összevesznek, végül mindig anyu "nyer" és megengedik tesómnak amit akar, miközben apukám előtte nem akarta. A lényeg, hogy eddig nem vitatkoztak. És anyagi gondjaink sem voltak ilyenek, anyunak megszűnt a régi állása, az új helyen pedig kevesebb a fizetése.

2013. márc. 1. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem fog újra. Vannak erős emberek, akik még nagy problémák esetén sem kezdenek (újra) inni vagy drogozni.
2013. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy képes-e arra, hogy ne akarjon egyszer-egyszer újra a drogban megnyugvást keresni. Mert ha ezt megteszi, akkor nemcsak egyszer-egyszer lesz, akkor visszaesik. Szigorúan tilos megengedni magának, hogy akárcsak egyszer is, "attól még nem lehet baj" mondattal a droghoz nyúljon.
2013. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!