Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelem érzése miért olyan...

A szerelem érzése miért olyan erős, hogy még a családunkkal is szembefordulnánk?

Figyelt kérdés

Ha valaki igazán szerelmes, képes lenne a családjával is szembefordulni (pl. ha tiltanák a lányt az illetőtől), csak hogy a szerelmével lehessen. Képes a saját édesanyját elhagyni, és a fiút választani.

A szerelem mindennél erősebb érzés, vagy nincs így mindenkivel?


2013. jan. 17. 22:27
1 2
 1/15 Ant39 ***** válasza:
51%
Szerintem ha valaki ilyet kér a másiktól az elmebeteg.
2013. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Én nem a szerelem miatt mennék el, hanem a tiltás, a választás elé állítás miatt. Ilyen nincs, hogy egy szülő ezt megteszi.
2013. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

bizony,bizony... a szerelem erős, mint a halál

http://www.youtube.com/watch?v=M5u5zXVmoHM


Énekek éneke. 8,6-7a

"Tégy engem mintegy pecsétet a te szívedre, mintegy pecsétet a te karodra; mert erős a szeretet mint a halál, kemény, mint a sír a buzgó szerelem; lángjai tűznek lángjai, az Úrnak lángjai. Sok vizek el nem olthatnák e szeretetet."

2013. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

A mi kapcsolatunkat nagyon tiltották a szüleim. Pedig rendes, dolgos, jóravaló fiú volt mindig. Elköltöztünk együtt másik városba. A szülőkkel nem beszéltünk jó darabig, de aztán kibékültünk.

Nagy szerelem volt, mindent elsöprő. Tűzbe tettem volna érte a kezem és a kapcsolatunkért is. Egészen addig, amíg ki nem derült 9 év után, hogy van más is neki rajtam kívül...

Soha, semmi pénzért és senkiért nem vesznék össze a szüleimmel. A szerelem elmúlik, anya meg apa viszont mindig velem vannak, bármi történjen is az életben.

2013. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőmet tiltották a szerelmétől, 20 év körüliek voltak. Az ok az volt, hogy a fiú családja alkoholista, nem dolgozó népség volt. Az sem számított, hogy akkor már nem is tartotta a kapcsolatot a szüleivel, amint tehette lelépett otthonról. De munkás volt, mivel el kellett tartania magát, és nem tanult. Míg a barátnőmmel nagy tervei voltak a szüleinek. Amikor látták, hogy komolyodik a kapcsolat, a lány is haza akarta vinni bemutatni, hogy őt ismerjék meg, ne a családja után ítéljék meg, választás elé állították a barátnőmet.. Azt hiszem négy évre szakadt meg a kapcsolat, de aztán újra felvették a kapcsolatot, bár sosem lesz a régi. De közben pár éve születtek unokák, őket szeretik. Azt is belátták, hogy nem volt igazuk (15 éve vannak együtt, azóta is antialkoholista, tanult még egy szakmát, többet keres mint barátnőm :) ) De barátnőm részéről sosem lesz régi a bizalom, vagy nem is tudom mi szakadt meg pontosan.

Szóval szerintem a szerelem lehet erősebb mindennél, vagy a szeretet, vagy a másikba, magunkba vetett hit.

Ha meg nem sült volna el jól a dolog, akkor is úgy gondolom a barátnőm döntése lett volna az is, nem volt joguk választás elé állítani.

2013. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Még annyi, hogy gondolom a szülők attól féltek leginkább, hogy a srác is inni fog, és magával rántja a barátnőmet. Szóval valahol érthető, de egy esély mindenkinek jár, és a saját gyerekünket ha csak nem öl, vagy mit tudom én, úgy fogadjuk el ahogy van, a döntéseivel együtt.
2013. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen a szerelem ilyen, elvakítja az embert, és képesek olyan dolgot is megtenni az illetőért amit még ők maguk sem gondolnak komolyan.

Egyszer én is ilyen voltam amikor a szüleim nem nézték jó szemmel hogy egy roma lánnyal járok. Persze ő nem olyan volt, apja magyar volt, tisztességesen dolgoztak a szülei, anyja volt csak roma, de normálisak voltak, de a szüleimnek volt ilyen agyrémjük hogy ebből csak a baj lesz stb.... stb... Persze mondtam olyanokat amiket megbántam, de utólag, tisztázódott a helyzet. Amúgy még mindig együtt vagyunk több mint 2 éve, és nincs semmi probléma. A szerelem az már csak ilyen.

2013. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, lehet olyan erős. Talán azért, mert az ember előbb-utóbb elszakad a szüleitől, ha nem is teljesen és a párjával fogja leélni az életét, nem pedig a szülőkkel. Ezért is normális esetben a párunkkal legalább olyan erős, ha nem erősebb kapcsolat alakul ki, mint a szüleinkkel.


De sajnos a szerelem el is vakíthat és olyankor néha még a jó szándékú figyelmeztetéseket sem vagyunk hajlandóak figyelembe venni a családunktól.


Viszont egy jó párkapcsolatot normális szülő, aki szereti a gyerekét nem tilt csak azért, mert nem szimpatikus neki a vő, vagy meny jelölt és a párunk sem kéri, ha tényleg szeret minket, hogy végleg forduljunk el a családunktól.

2013. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Soha, semmi pénzért és senkiért nem vesznék össze a szüleimmel. A szerelem elmúlik, anya meg apa viszont mindig velem vannak, bármi történjen is az életben."


Az én véleményem:

1. A szülők se lesznek melletted örökké hiszen minden ember élete véges.

2. Attól hogy EGY valakit nagyon félreismertél még nem biztos hogy a szüleid jobban tudnak mindent. Senki se tévedhetetlen, se te se ők. A csalódások pedig ugyanúgy az élet részei, amelyekből viszont lehet tanulni. Ezért nagy önkiszúrás ha valaki készpénznek vesz mindent amit ők mondanak mondván "ők úgyis jobban tudják". Nálad jobban senki nem tudhatja mi tenne téged boldoggá, még ők se. Ha valaki folyton azt nézi a szülei mit gondolnak a Pistiről, a Karcsiról stb. az a szülei életét fogja élni, nem a sajátját. Egy normális szülő pedig ezt nem akarja. (És ez lenne a kérdésre is a válaszom)

2013. jan. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A szülők se lesznek melletted örökké hiszen minden ember élete véges."


Érdekes, amit írsz, mert fordítva nem igaz. (Mármint nem elfogadott.) Épp azért, amit írtál, felnőtt emberek a szerelmüket választják a szüleik helyett, mert ugye velük alapítanak családot. Viszont az anyák legtöbbször a gyereküket választják a szerelmük helyett. Pedig itt is játszik, hogy a gyerek nem lesz velük örökké.

2013. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!