Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Katolikus keresztelon mit...

Katolikus keresztelon mit kell mondani csinalni a szuloknek, keresztszuloknek?

Figyelt kérdés
Lesz megbeszeles de csak elotte 1-2 nappal,es azt hallottam meg kell tanulni valami szoveget?!Meg kell valasztani vedoszentet,nevet a babanak?!
2013. febr. 27. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresztlányom ugyan görög katolikus, de ott nem kellett megtanulnom semmi szöveget. Valami névválasztás viszont volt.
2013. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

:)) előtte kell gyónni.


Életem legviccesebb keresztelője az volt, amikor a pap szó szerint "kirángatta" a keresztszülőket, mert aznap nem gyóntak, csak "tegnap". Ott mise közben...Mi szakadtunk meg a röhögéstől, a keresztszülők égtek, mint a benzines rongy...azóta is van miről beszélni, ha szóba kerül ez a keresztelő :D


Egyébként pap-függő, hogy kinek mit kell csinálni, szerintem

2013. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szülőknek semmit. Én pl fényképeztem. A kereszt-szülőkenk volt szövege amit a mondani kellett és ők fogták a gyereket is. nevet nekünk nem kellett választani
2013. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos plébánia és pap függő.


Vannak jófej papok, meg vannak aa maradiak. Utóbbiak szívatnak, hogy mikor gyóntál stb.

A normális pap, örül, hogy egyáltalán úgy gondoljátok, hogy megkeresztelitek a gyereket.

Elelve ez a szertartás a római kat.-nál ingyenes, mégis sok pap kér érte, ha máshogy nem, dobd a pereslybe, de van aki borítéot vár 2-3-5eFt. Én mondjuk direkt nem adtam a papnak, mert az egyházi esküvőnkön eléggé lehúztak, egy hónapra rá meg meg sem ismert... :-(


A mondandó szöveget a pap elmondja, te ismétled, segíteni szoktak. Elején megkérdezik, hogy mit akartok gyermeketeknek... Mondani kell, hogy keresztséget. A többi csak ismétlős: ellene mondtok.. ellene mondunk stb.

2013. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
"Kedves" 3.valaszolo!Nem a bunko tirpak beszolasodra voltam kivancsi!Erre azt szoktak azt mondani mindenki magabol indul ki!Tartsd meg magadnak a bunko stilusodat!!!Mi is keresztenyek vagyunk,de mivel mindenhol mashogy mukodik,mint sokan irjak,papfuggo,mi nem pialni meg lehuzni akarjuk a rokonokat,hanem szeretnenk a kislanyunkat megkeresztelni!!!!Ha ez nem tettszik,ne is irogass ilyen oldalra!!!!!
2013. febr. 27. 10:45
 6/11 A kérdező kommentje:
5.valaszolo!Nagyon szepen koszonom!Pont erre voltam kivancsi!:))
2013. febr. 27. 10:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Kozben toroltek az akkori 3.valaszolot!Nem a mostani 3-nak szantam azt a kommentet!!De ha esetleg magara vette bocsanatot kerek tole.
2013. febr. 27. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:

"...Mi is keresztenyek vagyunk,de mivel mindenhol mashogy mukodik,mint sokan irjak,papfuggo..."

Milyen keresztény vagy? Gondolom katolikus,hogy kereszteltetni szeretnétek templomban, papnál.Mit jelent kereszténynek lenni? Ha igazán az lennél, akkor tudhatnád, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni és akkor akármilyen a pap, keresztelni fog, és lehet, hogy most meglepetést okozok, de ilyen esetben mindenhol ugyanaz és nem működik másképp sehol. Akkor működik másképp, ha a szülők vagy keresztszülők nem felelnek meg valamelyik kritériumnak, amit előír az egyház és olyankor a pap jóindulatán múlik, hogy miképpen keresztel vagy nem keresztel. Aki nem gyakorolja a kereszténységet, mitől keresztény?Mert meg van keresztelve? Egyébként nem látom értelmét megkeresztelni egy gyermeket, ha a szülő és keresztszülő nem biztosítja utána a hívő keresztény életet a gyermek számára.

2013. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
"Kedves" valaszolo!Igen katolikusok vagyunk,es most lehet h meglepetest okozok,de minden pap keresztel meg!Tudom mik a feltetelek,es pont ezert papfuggo!Pl,ha nem vagy hazas,vagy a keresztszulok nem hazasok meg,regen igy volt.Vagy mint mi,kulfoldon elunk,es nem fizetunk otthon egyhazi adot....stb!Soroljam meg "kedves mit jelent keresztenynek lenni,mivel jar"???!!Kotozkodesen kivul van mas dolgod is?!
2013. márc. 1. 09:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Amugy mellekesen meg en meg latom ertelmet a megkeresztelesnek!Ha te nem,eleg baj!!
2013. márc. 1. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!