Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem az apa az apa, mi lesz...

Ha nem az apa az apa, mi lesz a gyerektartassal?

Figyelt kérdés
A helyzet eleg faramuci: a ferjem 18 evesen elvileg teherbe ejtette az akkori baratnojet. A gyerek megszuletett, a ferjem a nevere vette, ezutan a csaj napokkal kesobb kirugta ot es elkoltozott tobb 100 km-re. A ferjem immar 16 eve gyerektartast fizet. Nemregiben viszont tudomasunkra jutott nehany info, ami alapjan erosen feltetelezheto, h a fiunak nem o a ver szerinti apja. Mit tudunk tenni ebben az esetben?
2013. febr. 26. 14:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Koszonom feltetelezest... a no a gyereket tobb 100 km-re vitte, az apja cimere kerte a penzt, h a ferjem semmifele kontaktba ne kerulhessen a gyerekkel.... elhiheted, hha lenne barmilyen kontakt koztuk, nem erdekelne, h mi a helyzet. 3 eve lattuk a fiut, amikor az anyja magasabb gyerektartast kovetelt es elhozta magaval a targyalasra. Annyira nem meltatta a ferjemet egyik sem, h legalabb odakoszonjenek. A kolyok akkor ir smst, hha penz kell neki, az anyja meg kamu fotokkal akar meg tobb penzt kicsalni belolunk, mert 40.000 havonta nem eleg. Szoval inkabb legyszi ne firtassuk a penz dolgot, meg h ki mennyire nezi a gyerek erdekeit. Amugy anyuka azota ferjhez ment ha jol tudom 3-szor es van a kisfiunak tesoja is, tehat elviekben teljes csaladban el. Gyakorlatban mondjuk a pasik sorban lepnek le a no mellol, de nem ez a kerdes.
2013. febr. 26. 15:32
 12/22 anonim ***** válasza:

sztem normális stilusban irtam nem tudom miért igy reagálod le. igy nyilván más a helyzet,de lássuk be,sajnos sok olyan új asszony van aki képes lenne kihúzni a pénzt a másik zsebéből,itt a gyk-n is nem egy ilyennel találkoztam.


igy én is azt mondom,járjatok utána

2013. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon okos férjed lehet. Biztos hogy rá akarod bízni az életed? Vegyél egy hörcsögöt, az is komolyabb.
2013. febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem allt szandekomban bunkon reagalni, ha ugy tunik, elnezest.
2013. febr. 26. 15:51
 15/22 A kérdező kommentje:
En nem firtattam eddig a dolgot, nyilvan nem 2 napja ismerem a ferjem, szoval nem arrol van szo, h kepbe kerultem es akkor senkinek semmit, csak nekem :-) kozos 5 eves gyermekunk is van mar stb... ami jar, az jar, engem igy neveltek, sot megismerkedesunkkor meg azt is felvetettem, h neveljuk mi a kisfiut, persze semmi nem lett belole. Szoval nem penzehsegrol van szo, csak miutan valszin nem a ferjemtol van a kisfiu, felotlott bennem, h hogyan tovabb...
2013. febr. 26. 15:57
 16/22 anonim ***** válasza:
70%

1. Elvileg az apának joga van (lett volna) a kapcsolattartásra, és ezt az anya nem akadályozhatta volna meg jogilag.


2. Ha a férjed MOSt tudta meg, hogy valószinüleg nem az övé a gyerek, akkor kérheti az apaság vizsgálatát, csak akkor nem lenne erre joga, ha eleve tudott volna erröl.


3. Mindenképpen megéri, mert ugyan a kifizetett gyerektartást nem kérheti vissza, de ezután nem kell többet fizetnie, ezenkivül a gyerek nem lesz örököse sem.

2013. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Az első jól leirta ha már a nevére vette nem csinálhatok semmit, mert a gyerek jogait védik nem az apáét,

ettől függetlenül elég ködös ha 16 éves pletykákra alapoztok.

2013. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Természetesen csinálhatnak. Emlékeztetőül:

[link]

2013. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Már, hogy a fenébe ne csináltatna, ekkora hülyeséget. Miért ne kérhetné az apaság megdöntését a bíróságon.
2013. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Á, 62%-os válaszadó sporttárs minden ilyen témába beírja ezt a nyilvánvaló ostobaságot, hátha valahol lesz egy szegény balek, aki bedől neki...

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. (#41)

2013. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!