Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyet csinálhatok? Jó ötlet...

Ilyet csinálhatok? Jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

Az van hogy jövőre nyolcadikos leszek, és arra az egy évre el szeretnék költözni itthonról. Van egy jó ismerősöm, hozzájuk szeretnék menni lakni egy másik városba, de csak arra az egy évre.

Azért, mert már elegem van abból, ami itthon állandóan megy, hogy veszekednek a szüleim (jóban vannak de valamikor azt is nehezen tudom elképzelni hogy valaha szerették egymást)

És sokszor vannak viták, veszekedések, amikor én is olyanokat mondok amiket később megbánok, és ugyan mindig kibékülünk meg vannak jó pillanatok, a rossz dolgok mindig visszatérnek.

Itt nem az a megoldás hogy el kell fogadni ami van meg hogy hangulatváltozós tini vagyok... ezt nem lehet már bírni! És nyolcadikra el szeretnék költözni máshová, azt az évet egy másik suliban járni és gimis koromra visszajönni. Lehet ilyet?

Értsétek meg, hogy ezt nem lehet kibírni, bármi is van!

A másik meg az, hogy egyedüli gyerek vagyok (gyűlölök az lenni) és a szüleim nem képesek venni nekem egy háziállatot sem... meg mindenben engem hibáztatnak...

Pedig normális vagyok, ráadásul jó tanuló is, évvégén még kitűnő is lehetek... (alsóban az voltam 4 éven át) tehát még az sem ok erre az egészre hogy a tanulás nem megy jól, hiszen megy...

Mit tegyek? Én ezt már nem bírom, segítsetek!

13/L


2013. febr. 25. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkoltozni csak szuloi beleegyezessel tudsz.
2013. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ameddig nem vagy 18 éves addig nem költözhetsz csak úgy kedvedre máshova. 18 éves korodig a szüleid a gyámod, így nem költözhetsz el az engedélyük/beleegyezésük nélkül, főleg úgy nem, hogy más lakcímre is vagy bejelentve mint ők. Ha nem vagy bejelentve másik városba (abba amelyikbe költözni szeretnél), akkor pedig necces, hogy egyáltalán átvesznek-e arra az 1 évre a helyi iskolába. Mert ottani lakcím nélkül nem fognak. (Javítsatok ki ha tévedek..) Egyébként minden családban vannak viták, rosszabb napok,ahol alkoholista a szülő stb. Biztosan ki tudod bírni azt az 1 évet. Főleg ha utána gimibe pedig visszamennél a szüleidhez lakni. Akkor mi értelme van 1 évre máshova költözni? Biztosan csak a szüleiddel van a probléma?
2013. febr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Amúgy olyat lehet, hogy a nyárra költözöm csak el? Az olyan mintha 3 hónapot nyaralnék:)
2013. febr. 25. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid engedélye nélkül nem nagyon mehetsz sehova...


Ha minden tini elakarna menekülni otthonról, akinek a szülei veszekednek, vagy azért mert ő veszekszik velük néha, senki nem lakna otthon...


A költözés 14 évesen semmiképpen nem megoldás...



22-L

2013. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Esetleg próbálkozhatnál azzal, hogy megbeszéled a szüleiddel, hogy mennyire frusztrál téged a folyamatos veszekedésük, hogy ez rossz hatással van a lelki fejlődésedre, stb. (Mert tényleg így van!) Ha nem hisznek neked, vegyél nekik pszichológiai könyvet a gyereknevelésről. Az a baj, hogy ez az egész a szülőn dől el, és azon, hogy mennyire tudatosodik benne, hogy a gyerekének tesz a legrosszabbat a folyamatos konfliktushelyzetekkel és dühöngéssel. Ha ők nem képesek felismerni, akkor veszett ügy. Ha ez utóbbi történne, akkor legalább Te maradj eszednél; légy türelmes, és inkább érezz sajnálatot miattuk, amiért nem boldog az életük, szorongás helyett, és legyél Te az, aki segít rajtuk.. ha már rajtad nem segítenek, hogy jobban érezd magad, a család üzemében.
2013. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!