Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "helyre tenni"...

Hogyan lehet "helyre tenni" udvarisasn egy rosszindulatú irígy anyóst, hogy ne legyen belőle családi perpatvar?

Figyelt kérdés

Mindenbe beleszól, rosszindulatú, félékeny a fiára...

Nem akarok tiszteletlen lenni vele.

Hétköznapi példa: Főztem a férjemnek a kedvencét, erre beállít az anyós valami mással, és a férjem azt eszi. Az anyós meg röhög a markába, hogy már megint ő győzött. Nekem ez nagyon rosszul esik. Ha elmondom a férjemnek, akkor meg kiakad, hogy hogy lehetek ilyen...

Hogyan tudnám okosan, és nem sértően "leszerelni"?


2009. szept. 9. 21:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
12%

Na mi van,itt élitek ki a pontozásban,hogy ti is vagytok valakik?Otthon nem tudjátok megmutatni ezért??Szánalmas:-))

Megérdemlitek a sorsotokat,ostobák vagytok!

Az az igazság,hogy a párotok anyuka kisfia,aki a mamát imádja Ő az első az életében.Ti senkik vagytok mellette,titeket meg lehet alázni semmibe lehet venni.Úgy kell annak aki ilyen pipogya.Nem kell nagy jósnak lenni,hogy megmondjam a mama tönkre teszi az életeteket.

Megérdemlitek ha hagyjátok!!!

2009. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

1. Felejtsd el a rosszindulatot. Próbálj meg jóindulatúan gondolni anyósodra. Minden nap egyszer. Pl., ha arra gondolsz, hogy mégis csak az ő fia a férjed, tehát olyan embert szült, nevelt, akit te megszerettél, az jó, nem?

2. Az ételfőzést osszátok be. Napokra. Sőt, megkérheted időről időre, hogy ma ő főzzön nektek. A felszabaduló időben meg szeretkezzetek a férjeddel (ezzel legalább annyira a kedvében járhatsz, mint a finom étellel).

3. Oszd meg anyósoddal őszintén az érzéseidet. Ne azt mond el, milyennek látod, érzed anyósodat, - rosszindulatúnak és féltékenynek - hanem hogy téged bánt az, ha szó nélkül beállít és beleszól az életetekbe. Kérd meg egyszerűen, ezt vagy azt ne tegye. Ne úgy általánosan: ne szóljon bele, mert gyanítom, anyósod ezt amolyan coachingnak veszi és nem fogja érteni, miért nem kell az ő értékes tanácsa, hanem konkrétan megnevezve azt, amit kérsz, hogy ne tegye: kérem, ne főzzön váratlanul nekünk, mert így pocsékba megy idő, energia, étel, kérem, hívjon fel előtte, hogy megbeszéljük.

4. Anyósodat megváltoztatni nem tudod. Csak magadat. Természetes, hogy féltékenyek vagytok. Valamiről azt hiszitek, a másik jobb abban és ez elviszi a magabiztosságotokat. Bízz magadban: a férjed téged szeretet meg, feleségül vett, fontos vagy neki. Anyukáját nem fogja lecserélni, ezt csak elfogadni tudod. Viszont téged akar látni nap, mint nap maga mellett, hisz különben nem vett volna el, ugye?


Off: Amikor összeköltöztünk a párommal, engem is zavart, hogy anyósom, akivel együtt élünk, úgy mond lefőz engem. Aztán megértettem: neki ez nagyon fontos, hogy pl. főzhessen a fiának és a családjának. Elképzeltem magam a helyébe. És egyszerűen megfogadtam, ha ellenállhatatlan vágyat érzek arra, hogy a férjemet kulináris képességeimmel kápráztassam el, akkor szólok az anyósnak előre. Különben meg így sokkal több idő marad nekünk egymásra, mert munka és gyerekek mellett amúgy sem sok jut. Off.


Szurkolok neked, hogy sikerüljön megoldani a dolgot.


P.S. A férjednek is mondd el, hogy bánt, ha az anyukája vacsoráját részesíti előnyben. Most már te vagy a felesége és ez a család előrébb való a származási családnál. A férjed nem hibás, de nem is gondolat olvasó.

2009. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg költözzön be anyuka a hálószobátokba is,mert ott is van helye köztetek.

Bocs,de azért én úgy gondolom van egy határ amit illik betartani.Aki van annyira felnőtt,hogy megházasodik és önálló családi életet él,annak nem illenék beleavatkozni semmilyen módon az életébe.Az ha anyós beállít egy tányér levessel nehogy a kisfia éhen haljon a felesége mellet,bárminek nevezhető de nem segítő szándéknak jóakarásnak.Meg akarja mutatni,hogy mekkora hatalma van a fia felett a feleséggel szemben.Vannak ilyen beteg mamák sajnos.Ha segíteni akarok,akkor először is azt kérdezem meg,mibe segíthetek?Az a segítség,amikor abban segítünk amire szükség van.Nem feleslegesen,mert az nem segítség.

Az érthető ha anyuka is szeret főzni az új családnak(már nem csak a kicsi fiának),de ezt is illene talán előzetesen megbeszélni.Vagy meghívni őket,vagy oda vinni,de nem bejelentés nélkül vacsora időben.Vagy mégis mit gondolt,ha ő nem visz akkor vacsora nélkül marad a fia?Nincs ebben semmi jóindulat,ez kötözködés!Meg akarja mutatni a mama ki az úr a fia felett.És ha a fiatal úr nem tudja ki mellett van már a helye,akkor bizony a feleség nagy bajban van.Fuccs lesz a házasságnak így,mert anyuka visszaszerzi a fiát.

2009. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van... Még annak is aki egy kicsit "durvábban" mondta meg a tutit... Én bna vagyok felvenni a harcot az anyóssal, meg persze más gondom is van, csak nagyon bosszant. Remélem néhány "ötletes" beszólással likvidálni tudom őt a mindennapjainkból. Csak néhány ötlet érdekelne :)
2009. szept. 10. 15:30
 15/16 anonim ***** válasza:

Sehogy. Bármit is csinálsz valaki meg fog bántódni, és te mindenképpen rosszul fogod magad érezni. Ezek szerint kedves anyósod nem egy intelligens ember ha ilyenen élvezkedik, de ha szépen beszélsz is vele, akkor sem lesz semmi, te leszel a sárkány, a párodat ellened fogja fordítani.

Nálunk hasonló gond van, sajnos benyelem a békát, néha csapkodok hogy levezessem a feszültséget. Ennyi. Vagy megpusztulok az idegtől, vagy szarok az egészre.

2009. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért lenne természetes, hogy anyós és meny között féltékenység van ?

Vannak olyan anyósok, akik szuperek. Én például összeköltöztem volna vele, ha nem hal meg. Annyira szerettük egymást, hogy amikor végérvényesen befuccsolt a házasságom, akkor azt mondta, ő is elválik az apósomtól és vesz egy kis házat az én nevemre, mire elmegy nyugdíjba, nekem lejár a gyesem, legalább nem kell a fiamnak egész napos oviba és iskolába járni.

A főzéshez még egy saját esetet tennék hozzá: amikor anyósom megkóstolta az én rakott krumplimat ( ami egészen más volt, mint az övé ), akkor egyszerűen kijelentette, hogy ebben a házban mostantól csak én készíthetek rakott krumplit. Mit ne mondjak, baromira jól esett.

2009. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!