Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szóljak finoman anyámnak,...

Hogy szóljak finoman anyámnak, hogy ne jöjjön át?

Figyelt kérdés
Próbáltam már célozni neki, meg is mondtam neki, de nem ért belőle. Azt hiszi még mindig, hogy irányíthat, nevelhet és hogy amit mondok az nem számít. 30éves vagyok a férjemmel és a kislányunkkal élünk-külön tőle. Viszont közel lakik és átjön mindig fontoskodni. Ha nem nyitok ajtót, akkor felhív. Ha nem veszem fel, vagy nem hívom vissza, akkor megjegyzéseket tesz. Folyamatosan mártírkodik és rosszindulatoskodik. Beleszól a nevelésembe, a gyerek előtt és engem is lekezel (ilyenkor el is vesztem a tekintélyem, mert a gyerek-nyilván nem hülye-megérzi ezt és amikor itt van anyám, akkor szófogadatlan velem.) Ti mit tennétek? Van valaki hasonló cipőben?
2013. febr. 24. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha hív, vagy ha csak úgy átjön, akkor mondd meg neki, hogy a dolog most éppen nem alkalmas, és legközelebb szóljon, hogy mikor jön át. Akárhányszor felbukkan "csak úgy", hogy mondjuk unatkozik, vagy unokázni akar, akkor nyiss ajtót, és mondd meg, hogy nem szólt, ezért menjen haza. Valószínűleg eléggé bunkó dolog, de ha máshogy már próbáltad, akkor csak így fog menni.
2013. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagyik ilyen helyzetben,szerintem finoman,szepen nem fog menni.Nem irtad igy nem tudom hogy a ferjed hogyan turi ezt a helyzetet.Vigyazz ne hogy a csalasod rovasara menyen anyukad viselkedese,hogy nem allsz ki magadert-magatokert.Lehet,sot biztos vagyok benne hogy amikor eloszor kiosztod egy ideig nem fog menni,de te akkor is legyel eros es meglatod valtozni fog anyukad,mert ameddig te engeded hogy beleszoljon az eletetekbe assigned meg is teszi.
2013. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond el anyukádnak ugyan ezt amit itt leírtál. Állj a sarkadra, kicsit biztos meg fog sértődni, de nem haragudhat örökké. A végtelenségig ne húzd ezt, mert idegileg rámész. Felnőtt önálló ember vagy.
2013. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A férjem egyszerűen csak nem foglalkozik vele, vagy dolgozik, amikor anyám átjön. Kapom ezt is, hogy milyen bunkó az én férjem. Persze szólok neki ezért, de akkor meg az a baja. Amikor együtt éltünk akkor is ez volt, csak még azt is hallgattuk, hogy mikor megyünk külön. Mostt külön lakunk, de mígy meg örökké átjön. Ha rászólok, akkor valóban nem jön 2-3napig, de aztán megint jön és újrakezdődik. :/ Azt még nem próbáltam, hogy elküldöm amikor az ajtóban van. Köszi a tippet!
2013. febr. 24. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!