Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt mondja a párom, hogy...

Ha azt mondja a párom, hogy nem vagyok alkalmas a vezetésre és nem fogok tudni jobban megtanulni, mint ahogy most tudok ( nincs gyakorlatom, jogsim van) akkor elhiggyem?

Figyelt kérdés
Ő jól vezet.
2009. szept. 9. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlat teszi a mestert. A tanulóidő alatt csak az alapokat szerzed meg, ehhez jön a rutin és az ügyesség, ami később, sok ezer km után lesz a lábadban.

Persze van, akinek hamarabb sikerül elsajátítani mindezt, de ne hidd el, hogy reménytelen vagy.

Amúgy meg, ha belemagyaráz, mikor vezetsz, akkor sokkal jobban zavarban leszel és bénázni fogsz.

2009. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

El na hidd már neki!!!!!!!

Azt szeretné ha mindig ő vezetne de ne hagyd magad!Gyakorolj sokat és te is jó vezető leszel!

2009. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy elhidd! Ezt neked kell érezned belülről, a párod mondhat amit akar. A jogsi megszerzése még nem azt jelenti hogy megy is a vezetés mint a karikacsapás, rengeteget kell majd gyakorolnod hogy belerázódj. Nem szép dolog a párodtól hogy ennyire nem bátorít, nem támogat. Ő sem autóval a segge alatt született, ő is volt tanuló.
2009. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség.

Nekem is 2 éve van jogsim. A páromnak 19 éve.

Megtanultál vezetni, most már csak gyakorolni kell. Kell idő, amíg elegendő rutinod lesz.

Az én párom, ahogy kijöttünk az okmányirodából, már a vezetőülésre "parancsolt", és én vezettem haza.

Másnap már mentünk vidékre a rokonokhoz, 250 km-t vezettem így hirtelen. Persze vissza is.

Ha sokat vezetsz, hipp-hopp meglesz a rutinod.

Szerintem csak arról van szó, hogy nem akarja, hogy vezess.

A sógórom ugyanez. Nem engedi a nővéremet vezetni a két gyerekkel, mert "nincs rutinja". Hát így nem is lesz. Inkább üljenek otthon, és buszozzanak egy kisbabával meg egy ovis gyerekkel...A guta ütöget ilyenkor...

Azt hiszik, hogy így önállóbb leszel, és ezt sok férfi nem szereti.

Ne neki higgy, hanem MAGADBAN!

2009. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a bátorítók táborához! Hajrá! :)


Ilyenkor érzem, milyen mákom van a párommal, ő mindig mondogatja, hogy hű, de ügyes vagy, meg nagyon szépen vezetsz, stb... biztos azért mert ez leginkább olyankor van, ha buliból jövünk hazafelé és ő ittasan és csendesen üldögél az anyós ülésen és boldog, hogy van, aki hazaviszi :D

2009. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom!

Sőt, ez nagyon nagy hülyeség.

A párom kis "ügyetlenke" (de ezt most a legnagyobb szeretettel írom és csak annyit akar kifejezni, hogy bájosan rutintalan) volt két éve, amikor megkapta, majd 40 évesen a jogsiját, és most olyan klasszul, dinamikusan és szépen vezet, hogy le a kalappal előtte!

Hozzáteszem, mindig biztonságban éreztem magam mellette, mert a női figyelmesség kezdetek óta jellemezte a vezetését.

2009. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ő mindig mondogatja, hogy hű, de ügyes vagy," - mert biztos ügyes is vagy!

Az én párom is az. Igenis a nők nem rossz vezetők. Sőt, nagyon sok helyzetben jobbak, mint a férfiak. Erről valamikor Petres István műsorában sokszor volt szó.


(Előző voltam)

2009. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Magához mér. Menj el valaki máshoz, aki nem elfogult.


Másrészről az egész csak megítélés kérdése. Ha ő valóban jól vezet, meg tudja fogni a jégen kifaroló autót, tud négy kerékkel, görgő kavicson kilinccsel előre menni, beveszi folyamatosan sodródva csúszáshatáron a kanyart a Hungaroringen. Szóval innen nézve az emberek 99%-a alkalmatlan a vezetésre. :D :D :D


Mégis egészen jól elboldogul a többségük. Ahogy gondolom Te is, ha muszáj. Tehát ha ismered a KRESZ-t, nem veszélyeztetsz senkit, viszonylag nem vagy már görcsös az úton, akkor irány a forgalom! Mindenki ott szerzi meg a valódi gyakorlatot, az oktatás csak annak a próbája, hogy képes leszel-e elsajátítani a gyakorlatban amit kell. (Illetve hát mégse engedhetnek ki bárkit, legalább az alapokat tudni kell. Az USA-ban más rendszer van, ott az is működik, hogy tényleg kiengedik a legbénábbakat is a forgalomba. Bár akik voltak, azt mondják ott bénább is az átlag, mégis mindenkinek van jogsija.) ;)

2009. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy gyakorolni a vezetést, hogy csak magad vagy, nem ül melletted a párod. Jobban fog menni, ha nem kell a megjegyzéseit hallgatnod.
2009. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem épp az ellenkezője, mindenáron azt akarta/ja, hogy vezessek, de én nem szeretek, és idegenkedek a vezetéstől. Aztán úgy alakult az életünk, hogy pár hónapja elment külföldre dolgozni, itt vagyok két kisgyerekkel, és egy kocsival. Vettem egy nagy levegőt, és beültem az autóba. Nem mondom, hogy már baromira élvezem, de már nem görcsölök, és álmodok éjszaka azzal, hogy másnap mennem kell valahová kocsival. Ne hidd el, hogy alkalmatlan vagy. Ha van kedved a vezetéshez, hát vezess!
2009. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!