Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartás anyukának?

Gyermektartás anyukának?

Figyelt kérdés
Férjemnek van egy tartásra kötelezett 22 éves lánya. Aki az idén érettségizik (állítólag nappalin) és tavaly novemberben szült. Nekünk 3 közös gyermekünk van.20%-ot fizetett a jövedelméből a harmadik gyerek születése után csökkentést kértünk. Jelenleg 15 000 ft-ot fizetünk. Mióta megszületett a harmadik gyermekünk most 18 hónapos nem jött felénk sem. Semmiféle kapcsolat nincs köztünk. Mivel már ő is szült gyest, kap beadtuk a megszüntetést a bíróságra. Az első tárgyalás már megvolt, a következőre behívták a lányt is, hogy indokolja miért nem tartja a kapcsolatot. Felháborítónak tartom hogy 3 kiskorú terhére még fizetnünk kell a szakmával rendelkező 22 éves gyesen levő "anyuka"után. Várok véleményeket tapasztalatokat.
2013. febr. 22. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Ezt így én sem érzem jogosnak....mármint azt, hogy fizessetek. Mégis meddig kívánta kapni az "anyuka" a pénzt úgy, hogy az apjával nem is tartja a kapcsolatot.
2013. febr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia. Tapasztalatom sajnos nincs ezzel kapcsolatban...

De a véleményem az,hogy ez a "lány" enyhén szólva pofátlan. Már bocsi. Hűűű mik vannak! Nem semmi! Szorítok Nektek! Majd írd meg mi lett a vége.

2013. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem fogjak megitelni tovabb a tartasdijat, ne aggodj.
2013. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem lenne gyereke, akkor is fizetnetek kellene, így meg még inkább rászorul a pénzre. Májusig csak kibírjátok valahogy, aztán akkor már csak nem kell fizetni.


De tudod, ugye, hogy a válaszolók szerint te leszel majd a hibás....

2013. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Gyerektartást csak 18 ées korig kell fizetni, utána rokontartás a hivatalos megnevezése.

Ez addig jár, amig a "gyerek" nappalin tanul, illetve az elsö szakmáját megszerzi.

Viszont ezt nem kötelese az apa fizetni, ha a gyerek érdemtelen rá, (pl. nem tartja a kapcsolatot az apával), nem nappalin tanul, nem az elsö végzettségét akarja megszerzni illetve akkor sem, ha az apa saját megélhetését veszélyezteti.

A bíróságnak kötelessége kivizsgálni az esetet, de jó esélye van annak, hogy megszüntetik az apa kötelezettségét.

2013. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
61%
22 évesen gyerek mellett kivi lennék hogy jár be suliba. Gyerektartást ideje megszüntetni.
2013. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

4: "Ha nem lenne gyereke, akkor is fizetnetek kellene, így meg még inkább rászorul a pénzre. "


Ja, rászorul a pénzre, de apukával már nem tartja a kapcsolatot?

2013. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a bíróság jóvá fogja hagyni a kérelmeteket. Mi az, hogy egy felnőtt, szakmával rendelkező anyuka még pofátlanul gyerektartást kér magára... :O
2013. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Eszem megáll a sok anyukán itt komolyan folyamat megy a hülyeség ez a lány ugyanúgy a gyereke mint a te 3 gyereked, van 1 kisgyereke nem lehet ,hogy neki is kell a pénz és ez a gyerek nem mellesleg a férjed unokája akit támogathat anyagilag nem?!Ja és lehet miattad nem tartja a férjeddel a kapcsolatot mert ilyen vagy !És akkor most jöhet a lepontozás ;)
2013. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Egyetértek,azzal aki azt mondta hogy lehet hogy azért nem tartja veletek a kapcsolatot,mert ilyen házisárkány modorod van.

Abban meg neked is igazad van,hogy érdekes egy helyzet.

Én úgy tudom,hogy amíg nappali rendszerű suliba jár,addig fizetni kell,de korhatárt pontosan nem tudom.Nézzetek utána!

És szerintem,az hogy szült,megint érdekes dolog,mert én úgy gondolom hogy ebben az esetben neki már külön családja van,és jogilag szerintem nem illeti már meg gyerektartási díj.Szerintem.

Annak,hogy mért nem tartja a kapcsolatot veletek,nem tudok válaszolni,nyilván ezt csak ti tudjátok.Viszont na tényleg tanul még,és kisgyereke is van,nem lehet egyszerű neki,lehet hogy emiatt is szűnt meg a kapcsolattartás.

Mellesleg meg gyerektartás ide vagy oda, egy gyerek támogatása nem csak addig van,ameddig iskolába jár.Szerintem egy elvált szülőnél a gyerek anyagi támogatása természetes dolog,persze nem úgy ahogy a ti esetetekben havi 15eft,de szerintem nincs gond vele ha alkalomadtán támogatja az apa a lányát és az unokáját...

2013. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!