Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy tűnik, a fiam túlságosan...

Úgy tűnik, a fiam túlságosan is depresszióba esett. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Már egy ideje alig láttam őt legalább mosolyogni, alig beszél valakivel. Valamelyik nap megpróbáltam vele beszélni erről, mivel ő is tudja, hogy akármiről van szó, én segítek neki. Mint kiderült, a férjem elég durván bánik vele. Olyanokat is megcsináltat, amiket ő nem szeretne. Sokszor is szoktak veszekedni. Nem csak emiatt, hanem amikor én nem vagyok itthon, a páromtól szokta megkérdezni, hogy elmehet-e ide-oda, de nem engedi meg. Persze én mindkettejüket megértem. A párom nyilván nem akarja, hogy baja essen(amit én sem díjjaznék), a fiam pedig 16 évesen természetes, hogy nem akar egyhelyben maradni.

Próbáltam beszélni a párommal, hogy kicsit változtasson magán, de nem sokra jutottam vele, mert még így is folytatja. Néha már a fiam dühkitörései is kezdenek aggasztani, pedig ezelőtt sosem volt ilyen.


2013. febr. 18. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
a leveled alapján nem a párodé a fiú... ha fontos a fiad inkább engedd mert egyszer besokall és akkor már nem tudsz mit tenni. Meg kell tapasztalnia az életet... és én sem venném jó néven ha egy idegen elkezdene dirigálni...
2013. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
93%
Tőled is el fog hidegülni ha hagyod ezt. Nem most majd 5 év múlva.
2013. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennek minden vége lesz, csak nem jó. Mi oka van egyáltalán nem elengedni a közösségbe? Rajtakapta már, hogy cigizett vagy piált? Vagy esetleg a férjednek van valami rossz emléke kiskorából, és nem akarja hogy a fia is így járjon?


Egyértelmű, hogy a férjed a hibás a helyzetben. A fiad nem tud mit tenni, ő nem erőszakos, nem ő van erőfölényben, viszont nem is kötelessége engedelmeskedni, és ezt a szituációt tényleg nem lehet jól kezelni.

Ha az "olyanokat is megcsináltat" alatt a boltbamenést, elmosogatást érti, azt pedig csak csinálja, neki van több szabadideje, az tök mindegy, hogy a vagány haverjai azt mondják nekik otthon ilyet nem kell.


A férjeddel beszélj. És ne közvetíts közöttük, hanem ők is beszéljék meg értelmesen, te meg menj oda megfékezni a férjed.

2013. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hàrmasban üljetek le beszélgetni. 2 éven belül nagykoru lesz a fiatok. Mikor és hogyan gyüjtsön tapasztalatokat az emberi közösségben, ha nem szàllhat ki ``a(z arany) kalitkàbol?`` A dühkitörés egyàltalàn nem jo jel, az aggresszivitàs elsö jele. Egy 16 éves fiatalnak is vannak jogai. Ne tiporjàtok làbbal azokat!
2013. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A dühkitörés az mindig valamilyen elfojtás levezetése. Kellene neki több szabadidő, több szabadság. Küld el többször egyedül bevásárolni, bízz rá pénzt is, meg a listát, hogy mit vegyen, hagyd kicsit önállósodni. A férjeddel beszélj, de nagyon gyorsan, ha nem hajlandó változni akkor sajnos a válást kell előtérbe helyezni. Esetleg keressetek fel egy családterapeutát is.
2013. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt már szerintem sok minden halmozódott fel, és ez most tetőzött. Valószínű elég sok mindenről "maradtál le", és egyáltalán azt lenne érdemes kideríteni, mielőtt valóban elhidegülés, bizalmatlanság lesz a vége, a fiad részéről,

ezáltal nem fog adni a véleményedre, és irányíthatatlan lesz, vagy csak erőszakkal lehet majd...szóval, hogy mi ennek az egésznek az oka.

Hova nem engedi el apuka? Mióta romlott meg a viszonyuk?

Egyáltalán követett el eddig olyasmit a fiú, hogy apuka bizalmatlan vele?

2013. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!