Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem elviselhetőbbé...

Hogyan tegyem elviselhetőbbé a napjaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 17 éves kétségbe esett lány vagyok, aki minden áldott nap sír..Már nem tudom, hogy kihez forduljak és mitévő legyek, így abban bízok, hogy itt egy-két jó tanácsot tudtok adni.

Alapjaiban véve olyan problémáim vannak, hogy mindenki azt érezteti velem, hogy én mennyire felesleges vagyok és anya már el is mondta nekem, hogyha visszacsinálhatná, akkor biztos nem szült volna meg engem. De kezdjük inkább az elején.

Van 3 idősebb féltesóm, az apukájuk meghalt, így anya nevelte egyedül őket. Anya később megismerkedett egy férfival, aki szeretett volna egy gyereket. Megszülettem én, de nagyon megromlott a kapcsolatuk így külön váltak és 10 évvel ezután apa meghalt. A temetésén derült ki, hogy egész végig hazudott nekem mindenben, ami vele kapcsolatos volt, így valójában nem is ismertem őt igazán. Apai nagyszüleimmel hébe-hóba beszéltem. A nagypapámat imádtam és ez az érzés kölcsönös volt, de sajnos nyáron meghalt. A nagymamám engem okol apa és a nagypapa halálával is, nagyon megromlott a kapcsolatunk és ez odáig fajult, hogy az örökséget illetően (mivel én vagyok az egyedüli örökös) pereskedni kezdett, ami persze nem volt egy olcsó mulatság egyik félnek sem. Eddig 300E Ft-ot kellett anyának fizetnie miattam.. (ezt mindig a fejemhez vágja, hogy én mennyire sok pénzbe kerülök)

Az egyik testvérem elköltözött, kettő még velünk lakik. Az egyik nagyon sokat dolgozik, míg a másik munkát keres, de nem talál. ( az utóbbi testvérem szereti hergelni az anyukámat, amikor szid engem és bátorítja arra, hogy még jobban szidjon le) Én még persze tanulok, a város egyik legerősebb gimijében, ahol 4,5-ös átlag fölött teljesítek. Sajnos becsúszott most félévkor két hármas ( a jövőmet illetően teljesen felesleges tárgyakból) és szinte minden nap megkapom azt, hogy mennyire buta vagyok, azokból a tárgyakból.

Határozott elképzeléseim vannak a jövőmet illetően, amit anya nem igazán támogat, így valójában csak egy nagyon kedves tanáromtól kapok visszaigazolást, hogy amit csinálok az jó. Úgy érzem a közeli hozzátartozóimban csalódtam (apa, nagymama) és az én rokonaim is csalódtak bennem ( anya & testvéreim)

Anyának a munkahelyén is nézet eltéresei vannak és mostanában mindig sír. Miattam is ki van akadva és egyszerűen már nem szeretek hazajárni az iskolából, mert nem tudom milyen hangulat uralkodik itthon. Segítenék neki, de én mindig mindent elrontok és csak kiabál velem.

Az egyetlen személy, aki mindig támogat, igaz ő őszintén megmondja, ha valami nem tetszik neki, az a barátom. Nagyon sokszor Ő tartja bennem a lelket, ő biztat és ő az aki motivál. De sajnos vele sem egy városban lakok, így nagyon ritkán tudunk találkozni (kb két hetente)

Ezenkívül nem járok bulizni, nem cigizek és nem iszok alkoholt sem. Ha esetleg elmegyek a városba a barátaimmal szórakozni, mindig megkapom azt, hogy én csak csavarogni tudok..


2013. febr. 17. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

tüzd ki a céljaidat és nap mint nap erősitsd meg magadban,

anyukádnak komoly gondjai vannak, ezt nem tudod megváltoztatni, az önbizalmadat erősitsd meg, mivel ha jó tanuló vagy sokat eltudsz majd érni az életben.

ez az élethelyzet amiben most élsz keménnyé tesz majd.


erősitsd az önbizalmadat és azzal túl fogsz élni.


negativ /téged rosszul érintő helyzeteket/ szord ki a fejeből helyette koncentrálj arra amit meg akarsz valósitani.

szerencsés vagy, hogy van egy barátod aki támogat, merits belőle erőt, beszélgess vele nap, mint nap akár neten, chaten stb

2013. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ó, te... Annyit tudsz tenni, hogy sokat tanulsz, mégpedig azokból a tárgyakból, amikre a felvételinél szükséged lesz, hogy felvegyenek oda, ahova szeretnéd - államira -, hogy ne kelljen még tovább hallgatnod, hogy kinek mennyi pénzbe kerülsz. Én a helyedben egy távolabbi suliba mennék, ahol kollégiumban lakhatnál. Azt pedig, hogy felesleges vagy és társai, bármennyire is nehéz, engedd el a füled mellett. Nem érsz kevesebbet másoknál, hisz miért is érnél? Csak azért, mert neked más az apukád, vagy mert még nem dolgozol? Ezek butaságok, ne is foglalkozz velük. Koncentrálj a terveidre!
2013. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a te szemszöged, amit leírtál, anyukádnak is más a szemszöge minderről . Mivel te vagy a gyerek, így neked kell alkalmazkodnod hozzájuk. Nyilván ebben a korban még lázadsz, hogy miért pont veled történik ez, hogy miért pont neked kell ezt átélned stb. De gondold végig, hogy mi az amit szeretsz a családodban? Karácsonykor együtt voltatok? Süttetek közösen? Születésnapodon felköszöntenek? Ha lázas vagy, visznek be hozzád teát vagy valami csokit vagy gyümölcsöt? Ha valaki bántani akarna megvédenének? Próbálj meg kitartani a családod mellett, és anyukád mellett is. Neki sem lehet ám könnyű. A testvéreid és a családod az, amit el kell fogani olyannak, amilyen. A barátaidat viszont megválogathatod. Te döntesz, mindig.


Egyébként az szuper dolog, hogy 17 évesen már konkrét terveid vannak. tartsd is meg őket és tarts ki mellettük. Én nagyon remélem hogy helyrejön minden. Csak a hozzáálláson kell egy kicsit javítani. :) sok sikert!

2013. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!