Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez így? Mit kellene...

Normális ez így? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg, 19 éves lány vagyok. Apám évek óta nem dolgozik, itthon fekszik, és netezik. Anya betegen (pánikbeteg, szívproblémái is vannak) dolgozik (hitoktató), és e mellett hétvégente Budapestre kell járnia egyetemre (ami nem 2 Ft, csak azért, hogy ne rúgják ki a munkahelyéről).


Nagyon nehezen jövünk ki anyagilag, apám szinte semmit nem fizet, elvárja, hogy anya tartsa el (számon kéri, mikor, mennyi pénzt kapott, kiszedi a kártyáját a pénztárcájából, és elviszi, mindig olvasgatja anya e-mail fiókját).


Elköltözni nem tudunk (nagyszüleimnél is siralmas a helyzet, egy kisebb albérletet nem tudna anya fizetni). Én még tanulok, arra gondoltam, hogy esti gimibe kellene mennem, hogy délelőtt dolgozzak valamit, de nem egyszerű (Szabolcs-megyei vagyok, nem egyszerű diákként munkát találni).


Apám azt mondta, hogy nem hajlandó 'elpocsékolni magát' havi 80-100.000 Ft-ért, különben is, amire kell, van pénz (persze, nagy nehezen kéreget kölcsön a bérleti díjra, 11 éve albérletben lakunk, és anya pénzéből könnyű megélnie). Nem akarom sajnáltatni magam, de ruhám is alig van, szinte mindig mindent anya vesz, vagy én abból a pénzből, amit ünnepekre kapok a nagyszüleimtől (egy időben apám folyton elkéregette tőlem ezt is).


Az sem érdekelné apámat, ha anya elválna tőle, vagy elköltöznénk, vagy bármi (egyszer begyógyszereztem itthon magam, amikor ő is itt volt, de az sem tűnt fel neki. Nah de ez nem ide tartozik)


Más család is küszködik ilyen gondokkal? Mit kellene tennem / tennünk ?



2013. febr. 14. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
dobjátok ki apádat a fenébe a cuccaival együtt, aztán mehet amerre lát
2013. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az sem érdekelné apámat, ha anya elválna tőle,"



Dehogynem érdekelné, ha anyukád elválik töle, és kirakja a lakásból akkor attól kezdve nem lenne, aki pénzelje, kénytelen lenne valamit dolgozni.


A legokosabb lenne, ha minél elöbb beadná anyukád a válókeresetet és elküldené apádat.


Mondjuk már azt sem értem, hogy miért adja oda neki a kártyáját meg pénzt, illetve az email-fiókját miért nem jelszavazza le.

2013. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%
Egyáltalán nem helyes az amit Apád tesz! Mivel nem Anyukádnak kéne gürcölnie a pénz keresésért hanem Apukádnak.! És szóljatok rá hogy segítsen ő is. Külömben nem ti fogjátok őt el tartani. Nincs jóga azt kérnie.! Ha nem segít és továbbra is így fog menni akkor kénytelenek lesztek kidobni őt. Mivel ez egyáltalán nem helyes.! Ne hagyjátok hogy Apukád tegye tönkre a ti életeteket!..
2013. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy látom, hogy itt nem is kis gond van, bocsánat ha őszintén irok, biztosan egy kicsit rosszul is esik,de néha fáj az igazság.

a családi szerepek egy "csöppet" megborultak!


apa= aki nem apaként viselkedik /lsd nemdolgozó anyukák/

anya= aki nem anyaként viselkedik /lsd pénzkereső apukák/

gyerek= aki nem gyerekként, hanem szintén felnőttként viselkedő felnőtt vagy eltartó szerepént akarja betölteni, mint az egész problémát létrehozók helyett (problémamegoló szerep)


mindaddig a helyzet változatlan, amig a szerepek nem kerülnek a helyükre!


Anyukádnak kellene lépnie, miért nem teszi?

amig nem tudjuk a valódi okot addig a megoldás/megoldásra vár

2013. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előző hozzászólóval. Ha az apa szerepet nem tölti be az akkor jön az anya, nem pedig te (nem sértésből). Anyudnak kell lépnie, ez egyértelmű.


Mikor fogsz érettségizni (esti gimi pénzbe kerül)?

2013. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* az apa szerepet nem tölti be akkor*
2013. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es ezt kikérem magamnak a nem dolgozo anyukak nevében!

Egyébként tényleg minél gyorsabban valni kéne. Ha jol értem, vagyon megosztasi vita nem nagyon lehet. Szerintem fel kéne keresni egy ugyvédet, hogy elmondja nektek hogy nézne ez ki, mennyibe kerulne, stb. Sajnos pénzbe kerul ez is, de gondold el, mennyit megsporolhattatok volna, ha mar évekkel ezelott elvalnak a szuleid.

2013. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges válóperre költeni az amúgy is kevés pénzt. Sokkal egyszerűbb lenne, ha titokban keresnétek egy kisebb és olcsóbb albérletet, a mostanit felmondanátok és ketten - te és anyukád - átköltöznétek. Apád meg lakjon ahol akar és abból, amiből akar. Ilyen egyszerű.
2013. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom ezt a torténetet, nehezen tudom elképzelni, hogy a kérdezo édesanyja képes lenne titokban elkoltozni. Persze az is igaz, hogy valnak vagy sem, ez az ember egész életében a nyakukra fog jarni, és ok mindig oda fogjak neki adni a pénzuket.
2013. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!