Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megállapodtunk apukával a...

Ha megállapodtunk apukával a gyerektartásban, de nem fizet, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Még állapotos voltam, mikor szakítottunk, nem voltunk házasok. Ő hazament és elvett egy lányt, onnan is van egy gyerek, aki 1 évvel fiatalabb a kisfiamnál. Az apaságot elismerte. A másik gyerekre tekintettel 10.000 ft-ban állapodtunk meg,nem bíróságon, mert nem akartunk jogi huzavonát. Egy ideig fizetett 10.000 ft-ot, de most már ezt sem teszi meg, hivatkozva arra, hogy alig marad a fizetéséből. Tudni való, hogy a házát elárverezték, a kocsiját lefoglalták a tartozás fejében. Kb. 140.000 ft-ot keres, ebből az összegből vonják neki a tartozásait. Az ő családja nem is ismeri el a kisfiamat, kizárolag büdös fattyúnak hívják. Mit tennétek a helyemben? Főleg úgy, hogy tartok a családjától (nem magyar a lány családja)? Menjek bíróságra? Mit tennétek a helyemben?
2013. febr. 11. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy menj ami jár az jár
2013. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságra kell menned. Ami jár, az jár. Szörnyű, hogy néhány pasas itt-ott csinál egy gyereket, aztán kalap-kabát, mintha a gyerek egy plüssmackó lenne. Tanuljon meg felelősséget vállalni!
2013. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, birosag. Leginkabb azert, mert ha a gyerek hivatalosan nincs elhelyezve, mindket szulonek pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, tehat foghatja magat es elviheti, ha neki ugy tetszik. A hivatalos tartasdij pedig a ket gyerekre a jovedelem 50%a, tehat a gyereked kb 30-35e forintot fog kapni. Nem erdekes, hogy akar e fizetni, a birosagon kerheted a tartasdij munkaberbol valo letiltasat. A tartasdijat pedig 6 honapra visszamenoleg kovetelheted.
2013. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

mennyire messze élnek? nagyon szükséged van arra a 10E Ft-ra? Normális esetben azt írnám, hogy menj bíróságra, de mivel írtad, hogy a lány családja "nem magyar" ebből arra merek következtetni, hogy esetlegesen félsz tőlük...


Esetleg kis ferdítéssel azt tudod csinálni, hogy azt mondod a hapsinak, valami miatt be kellett menned a gyermekjóléti szolgálathoz (oviból-bölcsiből mindenkit felkerestek), nekik tűnt fel a bankszámlakivonatod alapján, hogy nem kapsz tartásdíjat, és ha nem sikerül megegyezned vele, hogy utalja, akkor hivatalból fel kell jelentenie a szolgálatnak az exed.

Mivel bíróságon a minimum összeg 15.000ft körül van, amit megállapítanak, jobban jár, ha utalja azt a 10E Ft-ot.

Mondhatod, hogy minden hónapban le kell adnod egy bankszámlakivonatot, így minden hónapban utalnia kell, ha nem akar bíróságra menni

2013. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyerkőcöt biztos nem viszi el, attól jobbanfélti az életét a nem magyar családtól. Eddig az 5 és fél év altt két alkalommal látta, holott én mindig azt mondtam, hogy nyugodtan látogathatja. Nem erőltette meg magát. A fiam képről és skypeon keresztül is megismeri apukát, sosem tiltottam tőle, és sosem mondtam egy rossz szót sem rá. Abból a szempontból van szükségem a pénzre, hogy a fiamnak teszem félre minden hónapban amikor küldi. Én létminimumon vagyok.

2013. febr. 11. 10:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Eléggé messze lakunk, ő Kaposvár, én Fót. Arra is hivatkozott, hogy azért is nem jön a fiunkhoz, mert nincs pénze utiköltségre.
2013. febr. 11. 10:19
 7/7 A kérdező kommentje:
10.14 Nem szertnék ilyen eszközökhöz folyamodni :( Nem érzem méltónak. Mindenesetre köszönöm, hogy segíteni próbáltál :)
2013. febr. 11. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!