Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Hamar" megyünk vissza és az...

"Hamar" megyünk vissza és az a baj. Kell magyarázkodni?

Figyelt kérdés

A párommal szeptember óta együtt lakunk. Ő még egyetemista én MBA-ra járok, mellette dolgozom, mikor nem munkát keresek...

Elég messze lakunk, 200 km-re. Eddig a vakációkat mindig itthon töltötte a párom és én is. Mióta összeköltöztünk is mindig haza jöttünk szünetben, karácsonykor is!

A páromnak lejártak a vizsgái múlt hétfőn, szünete van még ezen a héten...Már kedden hazajöttünk. Kértem a páromat, hogy legalább csütörtökön menjünk vissza, kicsit legyünk együtt, szabadon...(tehát több mint 1 hetet leszünk itthon)

Mikor anyósom megtudta, hogy nem akarunk itthon maradni egész szünetben, kiverte a díszhisztit.

Igazából én szeretnék jobban menni már, de azt mondtuk, hogy mindketten szeretnénk, közös döntés, nem magyaráztuk a miértet.


Most komolyan meg kell magyarázzam, miért akarok haza menni?


2013. febr. 11. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha saját magától nem jön rá, mondd meg neki, hogy szeretnétek pár napot kettesben is eltölteni. És huncutul nevess hozzá. Érteni fogja. De ha ezek után is durcáskodik, az már az ő baja lesz. :)))
2013. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Nekem volt olyan rokonom ahol szarni se lehetett külön engedély nélkül utána meg jelenteni kellett a széklet állagát.
2013. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Pedig teljesen érthető, felnőtt emberek vagytok, együtt éltek, anyósnak is meg kellene értenie, hogy nem vagytok kötelesek minden szabadidőtöket ott tölteni. Persze nyilván nála az lenne a normális, amit a legtöbb egyetemista csinál, hogy minden szünetben otthon vannak, na de ez is azokra jellemző, akik a. nem élnek komoly kapcsolatban, főleg nem együtt, vagy b. kevés a pénzük, otthon nem kell annyit költeni (főleg a kajára gondolok), vagy c. még inkább gyerekszerepben vannak, ahol tanítási időben laknak, az inkább csak szálláshely nekik, nem otthon. Na most, ahogy látom, rátok ez nem igaz, hiszen ti már együtt éltek, gondolom nem haltok bele abba sem, hogy a kiadásaitokat fedezzétek akkor is, ha nem lenne muszáj ott lennetek, és ahogy elnézem, felnőttek vagytok, ti már nem "hazamentek", hanem látogatóba, nektek megvan a saját otthonotok ott, ahol ketten laktok. Ezt kéne valahogy tapintatosan megmagyarázni az anyósnak is.
2013. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltunk! Annyi különbséggel, hogy mi már házasok voltunk. Mikor anyós elkezdett hőbörögni, hogy miért nem jó nekünk náluk, akkor én élből visszakérdeztem: "hát anyuka, mégsem akar unokát?"

Azóta kuss van.

2013. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen. Én is azt látom, hogy valószínűleg anyósom nem úgy látja a dolgokat, hogy mi oda, ahol a párom egyetemista "haza" megyünk. Ott van a saját kis konyhám, fotelem, ágyam, könyveim, minden...ott kettesben ellehetünk stb. stb.


Karácsony miatt nem csináltam cirkuszt, pedig jobban szerettem volna, ha kettesben vagyunk 24-én és nálunk is lesz fa. Így haza mentünk 23-án és szilveszterig otthon ültünk, hogy mindenki boldog legyen....



Köszi a válaszokat :)

2013. febr. 11. 13:52
 6/6 anonim ***** válasza:
12:27 jó a válasz!
2013. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!