Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire probléma,...

Szerintetek mennyire probléma, ha egy pár sokat vitázik?

Figyelt kérdés
ismerek olyan párokat, akik állítják, sosem veszekedtek még. Én elég heves vérmérsékletű vagyok, barátom szintén. Egyikünk se bírja a kritikát, de mégis sokat beszólunk egymásnak. Mindennaposak a viták, de csak ritkán komolyak, leginkább hamar 5 percen belül kibékülünk és nem marad seb. Ez szerintetek nagyon rossz? Nem vagyunk még olyan sok ideje együtt(5 hónap) és erős jellemünk miatt így éljük meg az összecsiszolódást. Egyébként nagyon figyelünk már rá, h ne veszekedjünk feleslegesen, és már vettünk egy könyvet is, amit együtt olvasunk, h h lehet ezeket a helyzeteket máshogy megoldani..más is van így?
2013. febr. 6. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

1. A vita meg a veszekedés két teljesen különbözö dolog!

2. Ha a konfliktusosokat meg tudjátok oldani vitákkal, akkor semmi baj vele.

3. Ha a vita helyett/közben sértegetös lesz a hangnem, az nem igazán jó, még akkor sem, ha a jelenlegi állapotban rövidesen elfelejtitek - mert ha valamelyik rossz passzban vagy stresszben van, akkor a legkisebb sértés is sokáig bánthatja öt.

4. Amig mindketten úgy érzitek, hogy a vitákkal egymás jobban megismeritek, illetve az alkalmazkodást segiti, addig potiziv dolognak tartom.

2013. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha érveket vágtok egymás fejéhez és meghallgatjátok egymást akkor a hevesség szerintem nem baj.

Baj akkor van ha lekezelő a stílus.

Ezt azt utálom a legjobban ha pl. a számba adnak valamit amit el se mondtam, vagy belekötnek abba amit ép teszem s meg se várják hogy elmondjam miért van igazam, otthagynak, érvekre ellenérvekre nem kerül sor.

2013. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel az első 2 évben majdnem szétmentünk, annyit veszekedtünk, hogy csak na! Mindketten erős egyéniségek vagyunk. Utólag látjuk hogy ez az összecsiszolódás szerencsésen lezajlott, de borzasztó volt. :-) 9 éve vagyunk együtt, és amióta letelt az az időszak, kb. évente ha egyszer-kétszer összevitatkozunk.
2013. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék olyan kapcsolatban élni, ahol minden nap, vagy akár csak minden héten van veszekedés. Mi évente kb. egyszer veszekszünk, az is kisebb vita, ami után max. egy napig orrolunk a másikra, utána minden el van felejtve. Eleinte volt, hogy többször összekaptunk, mert nem ismertük egymást, aztán összecsiszolódtunk és azóta minden rendben. Nem mondom, hogy probléma, mert ha nektek így jó, hát legyen, de az biztos, hogy én menekülnék olyan kapcsolatból, ahol rendszeres a veszekedés. Nekem a nyugalom és a kiegyensúlyozottság az alapja (a bizalom mellett) a kapcsolatnak.
2013. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi is ilyenek vagyunk és én is el szoktam gondolkodni ugyanezen - vajon baj, hogy ilyen a kapcsolatunk, vagy sem? Imádjuk egymást, sosem néznék másra, de annyira "hülye" néha... Azaz elég gyakran.

Mi 4 éve vagyunk együtt.

Mi annak a könyvnek a címe, amit olvasgattok?

2013. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, de ráment a kapcsolat. Bár nálunk egyoldalú volt a beszólogatás is.
2013. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bele kell rugni
2013. febr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez az osszecsidszolodas.. Nálunk másfél évig tartott, borzasztó volt, joparszor megprobaltunk különmenni, de nem ment. Most 2es fel éve vagyunk egyutt, nagyon ritkán veszünk össze, szeretjük egymást:)
2013. febr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fél évig állandóak voltak a viták, mert mindketten erős jellemek voltunk/vagyunk. Szépen lassan azonban kialakultak a kompromisszumok és egyfajta iratlan "szabályrendszer" amihez mindketten igyekszünk igazodni. Azóta szerencsére visszaszorultak a viták, hevesebb veszekedés csak egyszer volt az elmúlt évben. Kíváncsi vagyok, mert tavasszal összeköltözünk, hogy vajon most könnyebben fog menni az összecsiszolódás.:)


21/L

2013. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!