Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni kereszt...

Hogyan tudnék segíteni kereszt anyumnak, illetve nincs semmi lehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kereszt anyum sajnos évek óta mentálisan beteg,mivel a párja nem foglalkozik ilyen téren vele,ezért nem tudom milyen baja lehet,világéletében rengeteget dolgozott,takarított magán lakásoknál,szerintem összeomlott idegileg.

Szinte csak velem foglalkozik,mindenkivel olyan ellenséges,az a mániája hogy figyelik,követik,lehallgatják a telefonját.

Nekem azt mesélte,hogy elment a plázába múltkor ruhát venni,és minden kamera felé fordult,ő meg csak úgy tudott kiszabadulni,hogy bujkált a ruhák között,meg a próbafülkékben.Múltkor átmentem hozzá,és azt mondta,hogy miattam gyulladt be a szeme,mert negatív energiákat sugároztam felé.....illetve múltkor mamámnak áthozta a nagy képernyős tv-jüket,mondván hogy rákkeltő a kisugárzása,inkább nekünk adja,a férje meg átjött,hogy adjuk vissza,ő vette 2 hete,és semmi baja,az más kérés,hogy mamámra is nagyon haragszom,mert a lányának az élettársa elfogadott tőle egy 40 ezer forintos telefont,mondván hogy neki nem kell,mert az férfi telefon,és pisilnie kell tőle,így könnyen átverhetik,kihasználhatják,e mamám szerint,kényszeresen csak akkor viszik el,ha bánt valakit.

A férjével beszéltem,próbálta kézen fogni,és elvinni orvoshoz,de nem hajlandó,még elmenni sem,ő normális.

Már olyanokat is csinál,hogy átjön,és éjszaka lekapcsolja a villanyórát,ez már háromszor előfordult,csak az utolsó esetnél vettük észre,hogy ő kapcsolja le.

Nekem meg folyton azt mondja,hogy porszívóval a férje megtermékenyít más nőket......

Tudnék neki segíteni valahogy?



#kereszt anyu
2013. febr. 4. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvosra és talán gyógyszerre lenne szüksége. Próbáld meg rábeszélni, elvinni orvoshoz. Többet sajnos nem tehetsz, amíg nem veszélyezteti magát, vagy a környezetét.
2013. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mást nem tehetsz, csak megpróbálhatod rábeszélni, hogy menjen el orvoshoz. De kísérd el, mert nem biztos, hogy tényleg oda megy.
2013. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tehát a mamádnak is és a keresztanyádnak is ilyen gondjai vannak? Akkor ez valami öröklődő zavar, tényleg orvos kellene. Úgy mondjuk nehéz lesz orvoshoz vinni, hogy közli vele a férje, hogy nem normális. Beszéljetek előbb az orvossal, adjon tanácsot hogyan tudnátok rávenni, hogy elmenjen kivizsgálásra.
2013. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

esélytelen,velem is csak azért nem ellenséges,mert sosem hozom szóba ezt a témát,ha felhoznám,velem sem foglalkozna.

a legjobb barátom autista volt,én voltam az egyetlen barátja,bennem meg tudnak bízni a hasonló mentálisan beteg emberek,mert nem kezelem le őket,de sosem tudnám rávenni h orvoshoz menjen,ez biztos :(

2013. febr. 4. 11:45
 5/9 A kérdező kommentje:
nem foglakozik emberekkel,már dolgozni sem jár,múltkor mikor találkoztam vele,csont és bőr volt,megkérdeztem hogy mi a baja,beteg e,azt mondta hogy 2 napig halott volt,harmadnapra feltámadott.....beszéltem a férjével,azt mondta hogy nem tud vele mit csinálni,vele is ellenséges,már külön szobában élnek,kulcsra zárj az ajtót....
2013. febr. 4. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:

ajaj, nagyon sajnálom.

Hát esetleg a helyi családsegítőbe menj el, és ott kérj segítséget..

Az van valóban, ha másoknak nem árt(ami nem jelenti azt, hogy holnap nem mérgezi meg a saját férjét, mert beképzel vmit), akkor kényszerrel nem lehet bevinni.

A családsegítőben vannak szakemberek, hátha mondanak vmi okosat, hogy hogy lehetne rávenni, vagy mi ilyenkor az eljárás...

Igaziból aranyos vagy, hogy segíteni akarsz neki, és ted is meg ami tőled tellik, de nekem is volt ilyen skizofrén szomszédom, és teljesen kiszámíthatatlan volt, tényleg csak jószándékúlag mondom, hogy ne maradj vele kettesben.

2013. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, bocsi a helyesírásért...:-))

"tedd is meg"

2013. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"mi nem jelenti azt, hogy holnap nem mérgezi meg a saját férjét, mert beképzel vmit"


Ez az!

igazából erre várnak,csak nem mondják meg!


mármint az orvosok

csak a filmekben vagy olyan,hogy szegény be van kattanva,és elviszik

sajnálom,de lehet segítene neki a kényszer kezelés.....

2013. febr. 4. 14:00
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok..

figyu, igaziból én azt láttam ezen a szomszédomon, hogy nagyon instabil, szóval könnyen fel lehet húzni, kibillenteni, és akkor ha támadna, már lehetne hívni a mentőt..

most ez szemétül hangzik, de tényleg veszélyes másra, és önmagára is, és ha másképp nem megy, ki kéne provokálni, de ez semmiképp nem a Te dolgod...

gondolom a férje is szenved mint a kutya ebben a szörnyű helyzetben..:-((

A családsegítőt azért próbáld meg, ott nagyon rendesek...legalábbis itt nálunk, de sztem ilyen helyen mindenhol segítőkészek..

2013. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!