Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos meghalt az apukám,...

Sajnos meghalt az apukám, nagyon szeretem! Február 22-én lett volna 47 éves. Viszont szeretnék neki csinálni valamit, amit kivihetek a temetőbe. Van ötletetek? 16/L

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te ismerted, te tudod mit szeretett, mi az a jelképes apróság amivel tiszteleghetsz emléke előtt. Pl: Sírdíszt készíthetsz, ezt díszítheted olyan színű vagy fajtájú virággal ami a kedvence volt, esetleg díszíthetsz gyertyát amit meggyújtasz érte.

Ennél jobb ötletem nincs is, hiába én is elvesztettem apukámat, mivel tárgyakat sosem vittem neki. Tőlem ez távol áll. Sírdíszt készítek, tavasztól virágot nevelik itthon amit csokorba kötök és kiviszek neki, gyertyát gyújtok érte.

2013. febr. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Először is fogadd őszinte részvétem!Készíthetnél neki olyan gyertyát melybe személyes üzenetet írsz,de akár egy kis réztáblát hs gravíroztathatsz,melyet később a sírra is helyeztethetsz hozzáértő emberrel.
2013. febr. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem kis örökzöldekből álló kertecskét csinálnék a sírra, mert ez télen-nyáron szép.


Őszinte részvétem!

2013. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha szépen rajzolsz készíts rajzot amit kiteszel a sírra dísznek
2013. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg foghatnál egy nagy kaspót és ültethetnél bele szép kis virágokat.

Avagy vágott virágból némi zölddel is csinálhatsz egy sírdíszt, tehetsz rá egy kis függő angyalkát, amihez csak kedved van.

Mi is ezzel szoktunk "időt szánni" a halott szeretteinkre. Kicsit olyan, mintha ez idő alatt vele lennék lélekben. Aztán olyan jó érzés letenni a síron, mintha megajándékoztam volna valamivel őket. Tudom, hogy látják fentről és örülnek, ez pedig engem is boldoggá tesz. Lehet ezért sokan flúgosnak, vagy h*lyének néznek, de őszintén szólva nem érdekel!


Egyébként az én édesapám csak néhány évvel idősebb és február 23-án született. :)

Fogadd őszinte részvétemet!

2013. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

még várok ötleteket, ha van!

2013. febr. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!