Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjak nemet, ha én...

Hogy mondjak nemet, ha én valamit nem szeretnék?

Figyelt kérdés
Mindig hagyom magam, nem tudok változtatni :(

2013. febr. 1. 20:52
 1/6 anonim válasza:
100%
Akkor örök balek maradsz. Az egyik barátnőm is ugyanilyen. Neki azt tanácsoltam, hogy akárhányszor nem tud, nem mer nemet mondani, kössön saját magának fogadalmat, ami annyit jelent: ha végre tud nemet mondani, lepje meg magát valamivel (pl. süti, ruha..bármi, nem az a lényeg, hogy drága legyen). Most már talán túl jól is megy neki.
2013. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hány éves ? én 20 és lány .. De nekem olyan nehéz, főleg a barátnőmnek :\ Mindig másokkal foglalkozom, hogy másnak jobb legyen : (
2013. febr. 1. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Ohh, lehet ezen változtatni :). Én is ilyen voltam. Sokáig, évekig (6-7 évről van szó, visszamenőleg fél évvel ezelőttől) nem mertem megszólalni, kiállni magamért, vagy ha valami nem tetszett, szólni. A véleményemet is megváltoztattam sokszor, amikor nekem lett volna igazam, csak mert féltem az emberektől, mit szólnak, mit gondolnak rólam. Aztán egyszercsak elszakadt a cérna, rájöttem, hogy mekkora egy full hülye vagyok, mennyit szívok ez a tulajdonságom miatt, és elkezdtem megmondania véleményemet, kiállni a gondolataim mellett. Őszinte vagyok, de azért igyekszem nem átmenni bunkóba (kell az önismeret, emberek ismerete, jó ítélőképesség, kül kárt lehet okozni akaratlanul is..). Meg kell találni az egyensúlyt ebben is. Így tudsz majd nemet is mondani, elejében talán magad is meglepődsz magadon (én meglepődtem rendesen), de bele lehet jönni, hogy magad sem veszed észre szinte a változást, mert olyan természetesen fog jönni.
2013. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindemellett lehetsz továbbra is kedves, segítőkész, ennek nem kell kivesznie belőled :)
2013. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Néha a szülők úgy neveleik agyereket, hogy szófogadó legyen, mindig tegye meg, amit a szülő kér, sosem szabad nekik nem-et mondani. aztán a felnövekvő gyerek ebben marad, hogy amit mondanak, azt tesszük. Kész veszedelem!

Ha megkérnek valamire, vagy helyzet van, először ne válaszolj. Mondd ezt: Adj egy kis gondolkodási időt. Vagy ezt: Át kell gondolnom, később megmondom. Vagy valami ilyesmit. És valóban gondold át. Mert úgy-e az kedves és jó dolog, hogy segítünk valakinek, vagyadunk valamit.

De amin gondolkozzál, az ez: Meg kell-e tagadnom magamat ahhoz, hogy ezt megtegyem neki? Pl. arra kérnek, hogy "mondd azt, hazudd azt, hogy nálatok voltam... vagy bármi. Átgondolod: Hazudnom kellene. Hazudjak? Nem, nem hazudhatok. Tehát akkor nem.

Ez csak egy példa volt. Lehet, hogy nem maradna időd tanulni, vagy bármi olyan dolog lehet, vagy ellenkezik a felfogásoddal, szóval, ha átgondolod, és nem akarod megtenni, akkor ne tedd emg.

2013. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!