Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apám utálja a...

Mit tegyek, ha apám utálja a páromat?

Figyelt kérdés

Egyre rosszabb a helyzet, ma olyat szólt be, hogy elöntötte az agyamat az ideg és remegtem, minden bajom volt.. A párom nem volt itt szerencsére..

Azt tudni kell apámról, hogy végtelenül rosszindulatú, kötözködő ember. Én ezt már megszoktam, de azt nem tudom egyszerűen megszokni, hogy a párommal is ilyen.

Beszólogat neki, megalázza ("most komolyan nem tudod, hogy ezt hogy kell?"), ha szólok, hogy holnap itt aludhat-e, akkor húzza a száját, látszik rajta az undor...

Már nagyon besokalltam... Mondtam a szüleimnek, hogy meghalt a párom nagymamája, erre apám egyből ilyet szól, hogy "akkor most ki fogja pénzelni?". Most komolyan, ember az ilyen???? Különben sose kért, kapott tőle pénzt, nem is várta el...


Szép szó nem segített, ahogy a veszekedés sem. Mit tegyek? Szeptemberig nem tudok még költözni, addig meg idegbeteg leszek.. Az sem megoldható, hogy én menjek a páromhoz..


2013. jan. 30. 11:14
 1/8 A kérdező kommentje:

Meg nemrég meghalt az én nagymamám, most ezt is elhozta, hogy a párom nem volt képes eljönni a temetésére, mikor én kértem, hogy ne jöjjön.. Ha meg jött volna, akkor meg az lett volna baj, csak legyen valami, amibe bele lehet kötni..

Hányingerem van már tőle..

2013. jan. 30. 11:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Mond meg neki nyugodtan,hogy felnőtt vagy és ez a Te életed,és tartsa meg a véleményét magának.

Tényleg nagyon rosszindulatú az apád.

Másokkal is ilyen?

2013. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, sokszor nem figyelek rá.. Megtanultam levegőnek nézni és nem felvenni, amikor minket b@szogat. De hogy a páromat b@szogatja, azt nem tudom nem felvenni :(
2013. jan. 30. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem csak ez a megoldás. Figyelmen kívül hagyni a beszólásait, kivétel nélkül minden esetben, mintha nem is hallottad volna.

Eleinte majd igyekszik megismételni, mert úgy gondolja hogy nem hallottad, igyekszik kierőszakolni a nemtetsző válaszodat.

Amikor majd azt látja, hogy még akkor sem ragálsz rá, vagy nem úgy, ahogyan az az ő terveiben szerepel, majd akkor próbálkozik mással, később felhagy vele, amikor megérti, hogy hiába, ő már beleszólni és irányítani az életedet nem tudja.

2013. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ő már sajnos valószínűleg nem fog változni. Hiába kiabálsz vele, viszont az jó, ha kiadod magadból a dühöt. Jobb, mintha magadban tartanád.
2013. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Soha nem tudtam megérteni az ilyen embereket. Én is voltam ilyen helyzetben régebben, az akkori barátom apja ugyancsak nem akart engem elfogadni, s nem kedvelt. Pedig nem adtam rá okot. De ő ilyen rosszindulatú ember volt, s nem lehetett mit csinálni. A sráccal szétmentünk, nem az apja miatt, de volt némi köze hozzá, mert nem mehettem hozzájuk, s megromlott a barátommal a kapcsolatunk, alig találkozhattunk, és ő meg kikészült idegileg. Itt csak az elköltözés segíthet szerintem. Sok mindent nem tudsz tenni. Ha néha megy hozzátok a párod, bele kell törődnie, de vmikor meg te menj hozzájuk, hogy még sem az legyen, hogy mindig csak ő megy hozzátok. Meg az apád is látja, hogy téged a párodnál szívesen látnak, akkor neki sem lehet nagy kifogása, hogy akkor ő mért ne mehetne hozzátok.
2013. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi úgy oldottuk meg ( csak anyós miatt), hogy összeköltöztünk ás rájuk se néztünk...nem is kellett olyan sok idő a sírva hívó megbánós anyóshoz....persze ez férfiban nem fog megtörténni, de apád már csak ilyen.

Ha igazán szereted a párod akkor bírd ki szeptemberig, ha a párod is kitart melletted akkor megéri, mi 1 évig bírtuk ezt mert muszáj volt suli miatt de megérte.

2013. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosan ebben a helyzetben voltam mint Te, tudom ilyen rossz állandóan dühösnek lenni miatta. Az én apám is rosszindulatú, nem is értem miért lesz ilyen egy ember a saját gyerekével is, de ez most mindegy.

Nálunk sajnos csak a költözés oldotta meg a problémát. Illetve még az sem 100%-osan, mert anyukámtól még most, közel 3 év után is visszahallom, hogy milyen dolgokat beszél nap mint nap a páromról, és rólam. Legutóbb már azt is felhozta, hogy ha gyerekünk születik, ő arra sem lesz kíváncsi. Már nem érdekel, csak szegény anyut sajnálom, hogy most meg neki kell a hülyeségeket hallgatnia.

Minden héten akkor járok haza látogatóba, amikor apám dolgozik, mert a páromat még a házukba se akarja beengedni. Tavaly május óta nem találkoztam vele, akkor is csak azért, mert egy ballagás miatt muszáj volt..... Sajnos ez így elég szörnyen hangzik, de én nem tudom már elviselni a gonoszkodásait, sem azt, hogy mindenáron bele akar rondítani a kapcsolatomba, és az életembe. Milliószor próbáltam vele megbeszélni a dolgokat, de hiába. Én mindezek ellenére (már) nem haragszom ró, abban reménykedem, hogy ahogy öregszik, majd elkezd enyhülni.


Nem akarlak elkeseríteni, de azt hiszem Nálad is a költözés lesz a megoldás, és szeptemberig még el kell viselned az állandó "cirkuszt". Sok erőt kívánok hozzá!

2013. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!