Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kérdezgetnek állandóan...

Miért kérdezgetnek állandóan ilyeneket? Mintha ők nem neveltek volna soha gyereket, vagy én nem is értem.

Figyelt kérdés

Anyai és apai nagyszüleim, akik egyébként szinte mindenben különböznek egymástól, ebben az egyben nagyon is hasonlítanak. Eleinte még türelmesen válaszolgattam az ilyen kérdésekre, de már nagyon nagyon unom, hogy állandóan ilyen képtelen dolgokkal nyaggatnak.


Oké, azt tudni kell, hogy elég fiatal voltam, amikor a fiam született, de azért koránt sem kiskorú, pláne nem gyengeelméjű, szerintem ezzel ők is tisztában vannak (vagy legalább is remélem).

Például volt egy ilyen, amikor a fiam másfél éves volt: kérdezte nagymamám, hogy mi újság, hogy vagyunk, satöbbi, szokásos kérdések. Mondtam, hogy jól vagyunk, most intézem a gyereknek a bölcsit, két évesen mehet majd, de már amúgy is jó előre fel voltunk iratkozva, hogy biztos legyen helye. Eltelik pár perc, szóba került más téma is, aztán feljött az, hogy én majd mit fogok csinálni. Mondtam, hogy majd megyek egyetemre, ha terveim szerint felvesznek. (Teszem hozzá, egyetemi városban lakunk, és mamámnak is mondtam, hogy ERRE az egyetemre jelentkeztem, nem máshova.) És már kaptam is a döbbent kérdést: "És hova teszed addig a gyereket??" Hát előtte mondtam, hogy a bölcsibe, hova máshova "tenném"? Jó, erre még rá lehet fogni, hogy a mama már öreg, elfelejtette, amit előtte mondtam, bár tudom, hogy nem így van, de mindegy.


Másik ilyen: Családi ebéd, kérdezgetik, hogy majd mi lesz, ha meglesz a diplomám, szokásos "és mit lehet ezzel kezdeni?" típusú kérdések, én meg ecsetelgettem, hogy miféle területeken lehet elhelyezkedni, és hogy én személy szerint hol szeretnék, remélem majd találok is munkát, és így tovább. Mamám (ez a másik nagymamám volt éppen) megrökönyödve kérdezi: "És hol lesz az a gyerek, amíg te dolgozol?" Khm... nyilván óvodában, iskolában, korának megfelelően, ahogy minden más szülő gyereke is, többek közt az ő gyerekei, tehát az én szüleim is ott voltak, amíg a nagymamám dolgozott, szóval érthetetlen, hogy miért olyan megdöbbentő, hogy egy 4-5 éves gyerek anyja dolgozni jár. Mert itt nem arról van szó, hogy a nagymamám régimódi lenne (bármelyikük is), mindkét mamám dolgozott világ életében, apukám történetesen három hónapos korától bölcsödés volt, mert akkor ugyebár még csak ennyi szülési szabadság járt.


Aztán, ez a közelmúltban történt, szóba került, hogy jó lenne kimenni külföldre dolgozni, hosszabb távra, mert ott jobban meg tudnánk élni, a diplomámat ott is elfogadják, csak sokkal jobb fizetésért. Erre rögtön jött a kérdés: "És a gyereket hova teszitek? Vagy ki fog rá külföldön vigyázni?" Egy: ááá neeeeem, itthon hagyjuk az üres lakásban, majd ötévente felhívjuk telefonon. Kettő: én nem tudok olyan országról, ahol szülői felügyelet kell a gyereknek, amíg óvodában/iskolában van.


Na de a kedvencem az a napokban volt, és igazából itt szakadt el a cérna: a párom kapott egy álláslehetőséget Pesten, el is döntöttük, hogy költözünk, én úgyis még bele akartam vágni a mesterképzésbe, mellette ott jobban tudok dolgozni is, több lehetőségem lenne nekem is, szóval megyünk. Erre nagymamám megkérdezi: "A gyereket is viszitek magatokkal?" Miért, más családoknál, ha A városból B városba költöznek, felmerül az, hogy a gyereket nem viszik?

Most én vagyok a hülye, amiért ezeket a kérdéseket nem tudom hova tenni, vagy a nagyszüleim gondolják azt, hogy gyengeelméjű lettem (vagy voltam eddig is)?


Bocs, hogy hosszú lett, nem akartam kisregényt írni, csak próbáltam szemléltetni, hogy mi a helyzet.

Tudom, nem kell velük foglalkoznom, és nem is ez életem legnagyobb problémája, csak már baromira idegesít, hogy ahányszor beszélek velük, és megkérdezik, hogy velünk mi újság, én elmesélem, és kapom az ilyen értetlen, vagy nem is tudom minek nevezzem kérdéseket.


Szóval csak arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek normális dolog, hogy ilyeneket kérdezgetnek, meg hogy mégis mit lehet ezekre válaszolni, amikor már igazán fogytán van a türelmem. Nem akarok bunkó lenni, de ami sok, az sok.


2013. jan. 28. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha elköltöztök, onnantól kezdve kevesebbet fognak kérdezni. Nem értem, miért akadsz ki ezen.

Nem hiszem, hogy ők már változni fognak, válaszolj nekik és annyi...

2013. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mosolyogd meg, valami csattanós válasz kíséretében. Látom ez a: Hova rakod addig a gyereket című műsor a kedvenc. Ezekre lehet válaszolni, h hátadra teszed addig elnézelődik majd. Vagy a nyakadba akasztod és ott fog csüngni. Vagy valami oltári baromságot ami akár poénos is lehet. Csak veszik a lapot.

Miért te talán feltetted a fára míg dolgoztál?

2013. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Én teljesen megértelek. Engem is idegesítene, ha ennyire gyerekként kezelnének. Viszont nem tudsz rajta változtatni. Nekik mindig is gyerek maradsz és még mindig azt hiszik, hogy nem fogsz tudni ellátni egy gyereket. Ha elköltöztök, akkor jobb lesz a helyzet. Ha telefonon kérdeznek, akkor mond meg, hogy minden rendben, jól vagytok, konkrét dolgokat sose mondj, próbálj mindig általános dolgokat mondani. Így egy idő után meg fogják unni, hogy mindig kérdezzenek. Sok sikert a további terveitekhez!
2013. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Inkább ők tűnnek gyengeelméjűeknek. Hány évesek? Lehet, hogy ez már az időskori demencia jele. Válaszolhatsz poénosan is, de azt meg lehet, hogy sértésnek éreznék, inkább kezeld úgy őket, mint egy 5-6 éves gyereket, akinek még az egyértelmű dolgokat is el kell magyarázni, mert nincs még fogalma az életről, hogy hogyan is zajlik.

Lehet, hogy már ők is visszafejlődtek erre a szintre, és tényleg úgy kell nekik magyarázni, mintha kisgyerekek lennének.

2013. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Vagy legközelebb, mivel úgyis a gyerek holléta a legfőbb gondjuk, mindig tedd hozzá, hogy épp hol van/lesz.

Például, ha majd legközelebb közlöd velük a jó hírt, hogy már találtál állást, megkezdted a tanulmányaidat, mindig rögtön említsd meg azt is, hogy a gyerek pedig óvodában, iskolában/napköziben van ezidő alatt. Legjobb megelőzni az idegesítő kérdéseket.

2013. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Es mi a problemad ezekkel a kerdesekkel konkretan? Semmi rosszat nem akarnak vele.
2013. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Lehet inkább attól félnek, hogy majd egy szép napon a nyakukba varrod a gyereket. Sajnos nagyon sok fiatal szülő teszi ezt, tanulni akar, élni, utazgatni, világot látni és hagyja a nagyszülőkre a gyereket. Az ő idejükben egy volt a fontos, ha már család volt, legyen egy biztos munka, más nem számít. Ma már sokkal több lehetőséged van, tanulhatsz, több szakmát is kitanulhatsz, munka mellett is megcsinálhatod, nyilván a mai nők már otthon nem güriznek annyit, mint a nagyanyáink, egyszerűbb lett az életük (mosógép stb.).

Amúgy ezek a kérdések valamiféle célzások is lehetnek, lehet nem véletlenül kérdezik, hogy mi lesz a gyerekkel, ha te ezt vagy azt fogod csinálni, elköltözöl, külföldre mész stb. Arról nem beszélve, hogyha egy kisgyereket kiszednek egy megszokott környezetből, baráti társaságból, az mély nyomot hagyhat benne.

Nem kell szerintem erre ilyen hisztérikusan reagálni, megkérdezik, mert nyilván érdekli őket a gyerek sorsa.

Tudod vannak olyan szülők, akik tervezgetnek, mit és hogyan szeretnének, csak azt felejtik el közben, hogy rajtuk kívül más is létezik, adott esetben egy gyerek, aki mindezek miatt háttérbe szorul.

2013. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Tényleg, lehet, hogy csak azt nem akarják, hogy a nyakukba varrd. Ez esetben nyugtasd meg őket, hogy nincsenek ilyen irányú terveid.
2013. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Én ilyenkre poénosan szoktam válaszolni,mint valamelyik előző válaszoló tanácsolta (húzom magam után pórázon,a szomszéd kisebbségi vigyáz rá fél liter pálinkáért,gyerekmunkáért kevesebbet adnak,de majd beprotezsálom őt is dolgozni,stb)

4 éves,mégis hova tenném ovodán kívül munkaidőben...:):)

2013. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Én pl attól is ki voltam amikor 10 éves koromban kérdezgették, hogy mikor lesz a lagzi.


Szerintem egyszerűen nem tudnak mit mondani és akkor egy ilyen kaliberű kérdéssel továbbgörgetik a beszélgetést.


Náluk beragadt ez a "gyereket hová teszitek" kérdés, úgy látszik ez a sablon. Tudod az idősek szeretnének néha olyanok mondani, amik okosnak tűnnek, de lehet nem mindig jön össze. Mentségükre, nekem se mindig.

2013. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!