Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnős kérdés (nem...

Legjobb barátnős kérdés (nem tudtam máshova tenni) szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A barátnőm tavaly elkezdte az orvosit, ami nagy álma volt, nem is ment neki rosszul. Aztán összejött egy pasival és pár hónap után otthagyta az egyetemet, azt mondta nem bírja, odaköltözött a pasihoz, miközben a szülei úgy tudták, hogy jár az egyetemre. Úgy volt átmegy másik szakra, de most erről letett, úgy döntött, hogy elvégez egy 1 éves tanfolyamot és mentős lesz. Közben végleg elköltözött a szüleitől, két állást vállalt, hogy meg tudjon élni, de mindkettőt nevetséges fizetésért. Folyamatosan dolgozik, azt sem tudom mikor láttam utoljára. És mindeközben még tanulni akar. Nem tudom, hogy fogja megcsinálni, de ha be is tudja fejezni, akkor is kár, hogy nem végez egyetemet, nagyon okos lány, és szerintem elvesztegeti az eszét és az eddig megszerzett tudását. Szerintem sokkal többre lenne képes, és félek, hogy meg fogja bánni.

Mit kéne tennem, beszéljek vele erről? Én csak jót akarok neki, de félek, hogy támadásnak venné. (amúgy ismerőseink is egyetértenek velem) Mi ilyenkor egy barátnő feladata?

20/L


2009. szept. 1. 14:34
 1/7 anonim válasza:
Próbálj meg beszélni vele, hogy szerinted mi a probléma. Lehet, hogy elgondolkozik rajta, főleg ha szerinte is te vagy a legjobb barátnője. Aztán cselekszik belátása szerint. Ha majd rájön, hogy rosszul döntött, légy mellette, és tartsd oda a vállad, hogy kisírhassa magát rajta, ez a barátnők dolga...
2009. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hat sajnos fejjel rohan neki a falnak ez a leanyzo...mit tehetsz? bagyjabol semmit...megprobalhatsz beszelni vele, de ha engem kerdezel szerintem azt fogja mondani, hogy az O elete es azt csinal amit akar vele. persze tudom, Te segiteni szeretnel...

Nekem is van egy bnom, o is a pasiaval koltozott ossze elsoevesen es annyira ellinkelte az evet, hogy masodeves sem biztos, hogy tud lenni...

persze beszeltem vele, de meg se lotte...

azt hiszem ez a lany is a sajat hibajabol fog tanulni:(

19-L

2009. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

én is együtt lakom a barátommal, ez még önmagában nem lenne baj, én pl az egyik legjobb vagyok az évfolyamon, az a baj, h a pasi nagyon nem ott lakik, ahol az egyetem van...

mi szerencsére egy egyetemre járunk barátommal, de ha nem így lenne, tudnám, h az egyetem muszáj és ki kell bírni a távkapcsolatot, én is voltam 1 évig távkapcsolatban a barátommal.

2009. szept. 1. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:

nem is az egyuttlakas ellen kommanderoztam, ne erts felre, hanem hogy amiatt lett vege nekik, mert a pasi allandoan mast akart mint egyetemre menni, es a csajszi ment utana...

En sajnos nemtudok a parommal osszekoltozni, hihetetlenul nagy dontest hoztunk: mas mas varosban kezdtunk(kezdunk) egyetemet:( ugyhogy marad nalunk a tavkapcsolat, 2 ev mindennapos kapcsolat utan

2009. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyszerű helyzetben. Ha ő nem hajlandó suliba járni, nem lehet kényszeríteni, hiába okos. Talán egy beszélgetés segítene, de nem vele, hanem a párjával. Nekem elég fura, hogy a párja nem támogatja. Bár nekünk sincs túl sok pénzünk, a párom volt az első, aki a továbbtanulási könyvet hozta, hogy mi tetszene, hol tetszene. Mint tapasztaltabb, tanácsot, segítséget nyújtott és nyújt. Én ezt hiányolom a barátnőd párjánál. Meg kéne említeni neki, hogy milyen okos a barátnőd és milyen jó eredményei voltak az egyetemen, folytatnia kellene. Ha igazán szereti a barátnődet, akkor támogatnia kéne a barátnőd terveit, még ha emiatt távkapcsolatban is kell élniük vagy ha költözni kell.

Tanácsolom, hogy a fiúval beszélj, ne a barátnőddel. A szüleinek inkább ne "árulkodj", mert abból csak harag lesz. Azonban ha a barátnőd úgy dönt, hogy nincs tovább, akkor ez ellen nem tehetsz semmit.

20/L

2009. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb h ne akarj JÓT neki !!

Had tudja ő mi neki a jó.

Kérdezd meg ő mit szeretne és támogasd abban.

A legjobb tanulópad az élet....

2009. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem hinném, h a barátja kényszeríti. de amúgy sem tudnék a pasival beszélni, mert nem nagyon szoktam találkozni vele. még a barátnőmmel sem tudom, hogy fogok-e tudni személyesen beszélni. folyamatosan dolgozik, soha nincs rám ideje. már vagy 1 hónapja csak msn-en meg telefonon beszélünk, azt se sokat.
2009. szept. 1. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!