Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi legyen? Szerintetek...

Most mi legyen? Szerintetek kinek van igaza? (Házprobléma)

Figyelt kérdés

Külföldön élünk a férjemmel, ő nem is magyar. Egyelőre albérletben, de már régóta gondolkozunk házépítésen/vásárláson.


A helyzet az, hogy a férjem nagymamája egy ikerházban lakik, melynek másik fele egy idős, beteg hölgyhöz tartozik, aki valószínűleg 1-2 éven belül elhalálozik (ágyhoz kötött, magáról nem tud gondoskodni, stb.). A férjem szülei felvetették, hogy megvennék 60.000 euróért azt a házfelet, és megkaphatnánk mi, cserébe azért, hogy felújítjuk, és ott élünk. Később, ha a nagymama is elhalálozna, megkaphatnánk a ház másik felét is (természetesen a többi örökös kifizetése után), azonban ez még 10-15 év távlat is lehet (80 éves a nagyi, és teljesen egészséges).


A párom ezt jó tervnek tartja, és fel van háborodva, hogy én képtelen vagyok abban a házfélben elképzelni az életünket.


A problémáim:

- nem kívánok senkinek sem a halálára várni és azon hasznot szerezni vagy élősködni, még akkor sem, ha ez egy olcsó és kényelmes megoldás

- a háztól ránézésre is sikítófrászt kapok, egy tipikus 60-70 éves nagymamaház. 90 nm, és 2 emelet, kicsi, keskeny terek. Magyarán ha gyermekeket tervezünk 5-10 éven belül, akkor nehezen férnének el (50 lenne alul a nagyszoba, konyha, étkező, wc, spájz, felül pedig hálószoba, 2 gyerekszoba és 1 fürdőszoba kellene, hogy elférjen - magyarán kb. 12 nm jutna helységenként, és akkor nincs közlekedő. Ráadásul tetőtér.)

- a házra költött összeg 50.000 euró körül mozogna, és rengeteg munkával járna: minden ajtót, ablakot le kell cserélni, új szigetelés, új csövek, vezetékek kellenek, és új tető is).

- a kert minimális nagyságú, a felét egy dupla garázs foglalja el - a nap ebből az irányból süt, a garázs miatt szinte egész nap árnyékban van a ház.

- a másik oldalról egy bazi nagy és hosszú 3 emeletes épület van, egyszerűen ronda a környék.


A férjem fő problémája az, hogy ilyen olcsón sehogysem jutnánk házhoz másképpen. Egyébiránt a házterveinkre 250.000-et szántunk telkestül, ez 25 év törlesztést jelentene kb. Ha bevállalnánk ezt a házat, akkor először ott van a 60, amiért a szülei megveszik; az 50, amit a felújításra szánunk. Ezután még kb. 40, amiből a másik 2 örökösét a másik házrésznek kifizetjük, majd még 50, amit a másik házrész felújítására szánunk. Ha ezt nézem, nekünk is több, mint a felébe kerülne, mint egy saját ház, egy olyan környéken, amilyet szeretnénk + a szülei beleölt pénze. A másik pedig az, hogy 15 évig félkész állapotban lenne, a nagymama nyakán.


Az én véleményem az, hogy inkább fizetek +10 évet álmaim házáért, egy olyan környezetben, amire vágyom, a férjem viszont szívesebben élne ezzel a lehetőséggel. Ti mit gondoltok?


Szerinte az a problémám, hogy nem tudom elképzelni, milyen lenne felújítva a ház. Ez igaz is. A másik problémám viszont az, hogy ha felújítva sem nyerné el a tetszésemet, akkor az egész kidobott pénz és munka lenne - adhatnánk el azért, hogy visszakapjuk a felújításba fektetett összeget.


Szeretném reálisan látni a dolgokat. Sajnos az nem vetődött fel, hogy a megvásárolt ház árát inkább kezdőtőkeként kapjuk meg. A férjem szüleinek egyfajta mániája ez a házfél, akkor is megveszik, ha nekünk nem kell.



2013. jan. 25. 17:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Vegyék a kedves szülők, a saját pénzéből, aférjed pedig nőjön fel és a családját nézze, nem azt, hogy a rokonok közelében legyen.

Mond el neki, hogy te ott nem fogod jólérezni magad és nem áll szándékodban elkölteni egy vagyon pénzt, olyasmire, amit nem is szeretsz , egy életen keresztül azt nem nézheted.

2013. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A szüleivel, a nagymamával semmi bajom, nagyon kedvesek. Szívesen élek közel hozzájuk, 5 perc sétára, de nem egy fallal elválasztva.
2013. jan. 25. 17:42
 3/23 anonim ***** válasza:
44%
Ha a férjed szerint jó ötlet és olcsóbb is lenne mint egy új ház akkor békülj ki a gondolattal .Ha a felújitás után még mindig nem tetszik akkor el lehet adni és belevágni egy másik házba.A nagyi halála ugyis valamikor bekövetkezik ha ott laktok ha nem ,és még jó is lenne hogy valaki van a közelben.
2013. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Szeritem döntsd el, hogy panaszkodni akarsz, vagy dicsekedni. És nőj fel; ebbe az is beletartozik, hogy megvéded az akaratodat, tudsz konfrontálódni, nem panaszkodsz, hanem cselekszel. Ha nem akarsz ott lakni, akkor nem fogsz. A te életed is, nemde?


A férjed tényleg gány módon gondolkodik, hogy mások halálára játszik. Ilyenkor szoktam kívánni, hogy 100 évig éljen az, akinek a halálát várják egy-két éven belül...

2013. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, kedves 4-es, de a férjemmel ezeket az érveket már 100x közöltem. VIszont az ő érve, a pénz is elég nyomós.


Azért tettem fel a kérdést, hogy kívülállóktól reális, pártatlan véleményeket kaphassak.


Nem dicsekszem, se nem sajnáltatom magamat. Magyarországtól nyugatabbra 200-250.000 euró a legolcsóbb, amiért egy családi házat fel lehet építeni.

2013. jan. 25. 17:52
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a férjednek van igaza. Attól még, hogy most beköltöztök, nem kell életetek végéig ott laknotok. És nem veritek egyszerre hatalmas adósságba magatokat.

Tipikus magyar hozzáállásod van, valószínű ezért is nem értitek egymást. De nézz körül az országabn, hova lettek az emberek ezzel a hozzáállással. Bármi bekövetkezhet,és akkor úszik a hitellel minden.


Vegyétek meg, aztán majd eladjátok és az árából plusz félretett pénzből vesztek olyat, ami tényleg álomház mindkettőtöknek. De ez tényleg egy olyan lehetőség, amit nem kéne kidobni az ablakon. 110 ezret spórolnátok, azért az nem kevés!!

2013. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell belenyugodnod. A ház, ahová költözni fogtok, az otthonotok lesz, akár életetek végéig is, itt fognak felnőni a gyerekeitek, nem lehet úgy választani, hogy csak egyikőtök érzi jól magát benne, ez félmegoldás, és ennél az albérlet is jobb. Az albérlet olyan, amilyen, elfogadja az ember, de a saját háza legyen olyan, amilyet ő akar, és biztos meg tudnátok más ház tekintetében is egyezni a férjeddel. Nem is a pénz a legfőbb kérdés, hanem az, hogy az lesz az otthonotok, én nem szívesen laknék olyan házban, amit nem szeretek és nem szeretek oda hazajárni, csak elfogadom, hogy ez van. Ha anyagilag is megtehetitek, akkor olyan legyen, amilyet ti ketten akartok, a szülőknek köszi a segítséget, nekem általában az a segítség, ha abban segítenek, amit én szeretnék, nem, amit ők. Ha nem tudnak segíteni, csináljanak a fél házzal, amit akarnak.
2013. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%
Ha ennyire nyugatozol, érdeklődj a nyugati gyakorin, ne a magyaron...
2013. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%
Nna, 4-es már megint egy hiéna, aki csak azt tudja hajtogatni bármilyen kérdésre, hogy a kérdező picsog és nőjön már fel. Ha nem tudsz értelmes kommentet idetenni, akkor minek írogatsz már? Foglald el mással magad.
2013. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Lehetséges lenne, hogy a kötekedők is a kérdésre válaszoljanak? Nem hiszem, hogy bármi sértőt vagy felháborítót írtam volna.


Magyar az anyanyelvem, inkább kérdezek itt, köszi.

2013. jan. 25. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!