Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyereknek tudnia kell az...

Egy gyereknek tudnia kell az egyik szülője biszexualitásáról?

Figyelt kérdés

Házasságban élek, van egy 16 és egy 10 éves lányom.


19 voltam, mikor nagyon ki akartam magam élni, volt egy állandó barátnőm, akivel elvoltam, de akkoriban ez még nem volt olyan megszokott, szóval nem terjesztettük, hogy mit csinálunk, rá 3 évre estem teherbe a mostani férjemtől és változott meg az életem. Ezzel a lánnyal most pár hete összefutottam és elmentünk kávézni, hogy beszélgessünk, kivel mi van. Férjemnek elmeséltem, hogy találkoztunk, ő amúgy ismerte még anno, mert mikor megismerkedtünk, akkor még jóban voltunk a lánnyal. Ő mosolygott a dolgon, viccesen megjegyezte, hogy eljöhet hozzánk valamikor, csak nehogy a trécselésből más legyen. Nagyobbik lányom meg meghallotta, kérdezte, hogy ki az, ki fog jönni hozzánk. Mondtam, hogy semmi, egy régi ismerősöm. Meghívtuk végül karácsony előtt, férjem mindig bedobott valami kétértelmű poént, aztán miután elment, a nagyobbik lányom nem értette a dolgot és faggatott, én meg leépítettem. Nem gondoltam, hogy erről tudnia kell, de azóta lelkiismeretfurdalásom van, pedig végül is ez nem olyan lényeges dolog, de mostanában az osztálytársai, barátai között egyre gyakrabban merül fel ez a téma és talán nem lenne haszontalan, ha tudná. De nem tudom, hogy ezt a saját szülőjéről feltétlen tudnia kell-e, vagy esetleg több kárt tennék, mint hasznot.

Elmesélnétek neki, vagy hagyjam inkább?


2013. jan. 19. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem mesélném el konkrétan, de nem is lennék álszent. Vagyis, ha kérdez általánosságban beszélnék a biszexualitásáról és arról, hogy nem ítélem el, és hogy mi miért történik.
2013. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem nincs rajta semmi titkolni való (Keynes biszexuális voltát is tudja mindenki, mége tartja ettől senki jobb vagy rosszabb közgazdásznak), de megérthető az is, ha valaki nem akar róla beszélni, pláne, ha ez élete egy lezárt szakasza. De szerintem egy 16 éves lánnyal már nyugodtan meg is lehet beszélni akár, ha olyan a kapcsolatotok - ahogy kiveszem, a családot amúgy se a vaskalapos konzervativizmus jellemzi, gondolom, a lányodat se... meg egyébként se titok többé, ha rajtad meg a másik nőn kívül más is tud róla, jelen esetben pl. a férjed, akit szemmel láthatólag egyáltalán nem feszélyez ez a dolog - tehát akár még véletlenül is elszólhatja magát a lányotoknak.
2013. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, mi tényleg nem vagyunk konzervatívak szerencsére, persze megvannak a normák, amikhez a lányoknak igazodniuk kell. Csak olyan rossz volt, hogy a szemébe hazudtam, meg elhajtottam, miközben ő általában minden ügyes-bajos dolgáról beszámol. De ha felhozom, mégis mit mondjak?
2013. jan. 20. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell neked felhozni külön, ha a lányodnak fúrja az oldalát (márpedig melyik tizenévesnek ne fúrná, ha elhajtották) úgyis felhozza újra, és akkor nyugodtan megbeszélhetitek, szerintem nincs szükség látványos coming outra azért:)
2013. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy konzervatív akkor mitől félsz? Köztudott, hogy a gyerek nem attól lesz meleg vagy bi, hogy mit lát (bár ha nem vagy konzervatív akkor attól sem kéne félni), más baja mi lehet? Anyának egyszer volt egy barátnője, end of story. Hacsak nem valami hatalmas konzervatív másság ellenző a lányod, nem lesz tőle semmi baja.
2013. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi koze hozza a gyereknek.
2013. jan. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen még annyira naív voltam hogy hatalmasat csalódtam volna ha anyukámról ilyet megtudok. nem azért mert elítélem hanem mert róla még azt sem akartam elképzelni ahogy apukámmal izél. nemhogy egy másik nővel.
2013. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!