Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szerető megmenthet egy...

Egy szerető megmenthet egy megromlott házasságot?

Figyelt kérdés
A házasság azért romlott meg, mert a feleség már egyáltalán nem kívánja a szexet, de a férjnek lenne rá igénye. A férj sem a gyerekeit, sem a feleségét nem akarja elhagyni, ezért a felesége tudtával talált magának egy gyermekét egyedül nevelő hölgyet akinek szintén csak laza kapcsolatra van szüksége. Úgy tűnik ez a lépés jó hatással volt a házasságra, de nem tudom, hogy hosszú távon működhet-e ez így?
2013. jan. 14. 11:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak ideig-óráig menthet meg egy szerető egy házasságot.....hosszútávon esélytelen, lehetetlen a dolog.
2013. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Én a feleség vagyok. Az orvosok szerint nincs semmi bajom (nincs hormonális probléma, nem ért negatív élmény stb), csak mindenkinek más az igénye és nekem ez szinte egyenlő a nullával. Eleinte megembereltem magam, így volt szex is, aztán a gyerekek miatt kellett, de mostanra egyszerűen képtelen vagyok rávenni magam. Tudok a kapcsolatukról, sőt én buzdítottam a férjemet, hogy keressen valakit. A férjem havi 3-4 alkalommal meglátogatja a hölgyet, ez így megy már fél éve. Azóta a házasságunk gyökeresen megváltozott, mert végre nem kell attól tartanom, hogy a férjem megint akar "valamit". Újból eljárunk szórakozni, vannak közös programjaink, igazából ennyire jól még nem is éreztem magam a kapcsolatunk alatt. Éppen ezért félek, hogy ez meddig működhet ilyen jól.

2013. jan. 14. 13:06
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan reméltem, hogy ez fiktív történet..


Nekem sincs napi öt együttlétre szükségem, sőt nekem inkább az a baj, hogy nagyon hullámzó.. Van amikor bírnék napi többet, aztán egy ideig semmihez sincs kedvem... Ha neki épp van, nekem nincs, kielégítem szex nélkül... max 5-10 perc és mindenki boldog, én azért mert kedv nélkül nem kell szexelnem, ő meg élvezi hogy ki van elégítve. De lehet, hogy manapság ez az abnormális.

2013. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem abnormális. Eleinte mi is próbálkoztunk azzal, hogy csak én teszek a kedvre, de az évek alatt eljutottunk odáig, hogy így már neki sem volt kedve és inkább hagytuk a csudába az egészet.
2013. jan. 14. 13:35
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, inkább a feleségnek kellene szakemberhez fordulnia, pszichológushoz, szexológushoz.

Nem tudom, ez szerető tartás mennyire működhet tartósan, ha mindegyik félnek megfelel és a férj és a szerető nem fognak egymásba szeretni (ha őszintén belegondolunk, ennek azért jelentős esélye van), akkor biztosan elvegetáltok így egy darabig. Nekem nem tetszene egy ilyen kapcsolat és biztos addig próbálkoznék, addig járnék utána, amíg ki nem derül, mi a problémám és hogy lehet rajta javítani.

34/N

2013. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
Biztos le leszek pontozva, hogy egy önző nő vagyok, de én ezt nem tudnám csinálni. Nem bírnám a tudatot elviselni, hogy a szeretett férjem mással szexel. INkább magamra erőltetném a dolgot és szexelnék a férjemmel akár kívánom, akár nem. És közben persze szakember segítségét kérném. Vagy nézzük a másik oldalt. Én egy egyedülálló fiatal anya vagyok, biztos vagyok benne, hogy hamar belehabarodnék a férjbe és akkor nagyon fájdalmas lenne a koppanás, mikor közli, hogy nem kér többet a szoláltatásaimból, rendbe jöttek otthon a dolgok. Ebben a szituban minimum egy ember sérülni fog, ha nem több. Nem megoldás ez én úgy gondolom.
2013. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező! Őszintén nézz magadba, nem arról van szó hogy nem vagy szerelmes a férjedbe? Mert én azt hiszem igen. Mint társat, barátot, nagyon szereted, de nem vágysz rá. Azért vagy vele, mert a férjed, meg mert családtag, nagyon szereted, de ennyi. Én is voltam ilyen kapcsolatban, hogy nagyon szerettem az illetőt, de már kezdett nagyon fárasztani a közeledése. Nem volt gyerek, így én elhagytam. Én is úgy gondoltam hogy engem sem érdekel a szex. Amíg rá nem találtam egy másik pasira.. na akkor aztán :) mondjuk az se tartott sokáig, de óriási élmény volt :)


Szóval persze, ha te így jól érzed magad, akkor folytatódhat. A férjed, a leírás alapján szintén elvan. Bár ő nyilván nem ilyen házasságot szeretne, de ha már ez van, akkor ez van. El lehet így élni, sokáig szerintem. Kérdés az, hogy te nem fogsz-e belefutni olyanba aki majd állandóan a fejedben lesz, elolvadsz ha rádnéz... Na akkor lesz probléma.


Az emélített barátommal, akivel szakítottam a mai napig nagyon jóban vagyunk, nagyon szeretem mint barátomat, de akit bátyámként szeretek ahhoz nem megyek férjhez.

2013. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem el kellene válnotok, ez egyáltalán nem normális egy házasságban.
2013. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol működik a nyílt házasság. Nem ítélkezek felettetek. De akkor meg nem értem a kérdést. Ha elfogadtad, sőt te mondtad, hogy csaljon meg, akkor miért aggódsz hogy lehet-e több köztük? Igen, valószínű lesz köztük több, mert érzelem nélkül nehéz a szex, a férfiaknak is. Nem azt mondom, hogy szerelmesek egymásba, de biztos többet éreznek egymás iránt. A másik meg, ezzel a hozzáállásoddal megfosztottad magad a szeretkezés utáni összebújásoktól, az ölelésektől, a spontán együttlétektől, ez már mind a másik nőnek jut. Minden ilyen érzelem és együttlét.

Harmadsoron pedig gondolhatnál a gyerekeitekre. Mert oké azt nem tudják, hogy az Apának van valakije, de azt simán levágják, hogy Apa és Anya már nem szerelmesek, nem ölelkeznek, nem bújnak össze. Ez milyen minta nekik? Erőltesd meg magad és ha nehéz is, heti 1-2szex beleférne. Amúgy meg lehet a férjed már azzal is megelégedne, hogyha leszopnád, ahhoz meg aztán tényleg nem kell nedvesnek lenned (bocsi a vulgáris kifejezésért)

2013. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Félreértettetek. Én nem félek attól, hogy több lesz közöttük szexnél, csak az érdekel, hogy lehetséges-e hogy ez a jó irányú változás hosszú távon is működjön.

Épp az a jó a mostani helyzetben, hogy mi az utóbbi időben egyáltalán nem töltöttünk kettesben időt, nem is aludtunk együtt. Most megint egy ágyban alszunk, filmet nézünk, masszírozuk egymást, összebújunk stb. Jobb az összhang, mint az utóbbi 16 évben bármikor.

2013. jan. 15. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!