Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apukám szörnyen...

Mit tegyek, ha apukám szörnyen félt a fiúktól? 14/l

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy sosem voltam egy lányos típus. Csak egy bátyám van, akivel kiskorunkban folyton csak a gépen játszottunk, horgásztunk, és csupa fiús dolgot csináltunk.

Ezektől nem szoktam el, de apumnak még csak most tűnt fel, hogy én egy lány vagyok.

14 éves vagyok (nyáron leszek 15), és egy bevásárló központban voltunk, ahol azt hallottam, hogy az apám (aki egy fiatalos, vicces ember) valami ugatásszerű hangot ad ki.

Áttekintettem magam mellé, és egy fiatal (olyan 17 éves) srácot láttam "összesz@rtam magam" fejjel, és az apámat egy elég elégedett fejjel. Először megijedtem, de a fiú nyugodtan odébb állt, az apám meg kissé elnevette magát.

Megkérdeztem, hogy mi történt, erre elmondta, hogy a fiú elég erősen bámult engem, és ő valamiért beleordított az arcába. Nem tudtam, hogy röhögjek-e, vagy megharagudjak rá. De végül az utóbbi mellett döntöttem. Na jó, nem volt nagy cucc, azért így leírva sokkal durvább, a fiú meg amúgy is olyan kis pimasznak tűnt.


Apu beismerte, hogy hülye volt, és eldöntötte, hogy meg kell változnia, hiszen állítása szerint ő még rosszabb volt ennyi idősen.


De nem javult. Észrevettem, hogy folyton nézi, hogy ki les engem, és azt állítja, hogy szerinte én kacér vagyok, meg szemezgetek a fiúkkal... Én? Nekem aztán nincs túl nagy önbizalmam, a másik az, hogy nem érzem szükségletét egy srácnak. Nem kell... Minek az? Komolyan mondom, ha belegondolok, hogy mi lenne, ha lenne egy barátom, akkor teherként jut az eszembe. Na nem mintha nem vonzódnék a hímneműekhez, ha látok egy értelmesnek tűnő, talpraesett srácot, akkor megakad rajta szemem. De csak titokban. Nem szemeznék senkivel.


Keringőzök egy sráccal, aki nagyon nem tetszik, inkább csak kisfiúként tekintek rá. De apu kikészült. Mert az a fiú meg fogja fogni a derekamat, stb... Ő rám egy isteni teremtményként tekint egyébként, és szerintem engem nem érdemel meg senki. Plusz mellette benne vannak az ösztönök.


Jövőre kezdem a gimit, és szörnyen fél. Mondom neki, hogy nem fogok teherbeesni (mert ettől is fél), de nem nyugszik meg. Folyton mondja, hogy "Gimis leszel, lesz barátod..." Aztán nem győzködöm mondani, hogy ez a kettő nem függ annyira össze. Ha esetleg találok valakit, aki megfelel a kikötéseimnek (nem hiszem), akkor talán lesz barátom.


Néha azzal gyanúsít, hogy titokban már most van valakim, vagy, hogy tetszik valaki az osztályból. (Számtalanszor elmondtam neki, hogy még csak fiú haverjaim sincsenek, és minimálisan sem tetszik senki. És ez mind igaz).

Sosem beszélgettem még fiúkkal, és nem is mernék szerintem. Ők számomra csak egy elérhetetlen faj, akik között reményeim szerint elbújt 1-2 normális egyed.

Igen: foglalkozom a külsőmmel, enyhén sminkelem magam, a hajamat is szinte midig beállítom, és csinosan öltözködök. De ezt csak magam miatt, hiszen 1 éve hihetetlen mértékű önbizalomhiány telepedett rám, amitől csak így bírtam megszabadulni.


Ja, és apu azt is feltételezi rólam, hogy egy "rosszfiúval" fogok összejönni. Hiába mondom neki, hogy az olyanoktól hányni tudnék (de komolyan, legszívesebben vízbe fojtanám mindet), nem hisz nekem. Sok olyat ismerek sajnos, és én nem vagyok olyan, aki olvadozik a menőgyerekektől... Én olyan vagyok, aki a halálukért fohászkodik.



Ez nem beteges szerintetek? Mit tudnék még csinálni?

Szerintem én mindent megpróbáltam, de nem sikerül megnyugtatni.

Előre is köszi a válaszokat! :) 14/l



2013. jan. 12. 17:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Sikeresen nem küldtem el a kommentet? Na mindegy. :)

Köszi a válaszokat.

Az ugatásra ha visszagondolok, egyébként én is elnevetem magam. Főleg ha eszembe jut a gyerek ábrázata :'D


Anyum büszke rám, és azt akarja, hogy boldog legyek, szeretné, ha lenne már lassan egy barátocskám. Mondja is mindig apunak, aki olyankor nevet, és beismeri, hogy egy idióta, de utána ismét elköveti ugyanazokat a hibákat...

2013. jan. 12. 18:01
 12/19 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy anyura miért nem féltékeny... Őt miért nem félti? Pedig az a nő, akiből kibújtam... Gyönyörű. Mindig a 20 év körüli nővéremnek nézik, és rengetegszer leszólítják. Az aput nem zavarja. De ha valaki rámnéz, annak beleugat a képébe... :D
2013. jan. 12. 18:03
 13/19 anonim ***** válasza:
Mert te a kislány vagy. Anyádról feltételezi, hogy tudja kezelni a helyzetet, benned még nem bízik olyan szinten, félt.
2013. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
bocs: kislánya vagy
2013. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Apád hozzáállása érthető, de sok dologban nem elfogadható. Szükségetek vagy egymásra a következő években.

Látnod kell, hogy apukád is önbizalomhiányos. Most még jót szórakozik egy 17 éves gyereken, de tudja, hogy 5-6 év múlva (vagy korábban egy vagányabb srác) megfordítana egy ilyen szitut. (Én ráordítottam volna, hogy ÜL!)

Kutyánál maradva: Apukád most a domináns hím a falkában és fél tőle, hogy el fogja veszíteni ezt a pozíciót. Ha lesz egy barátod, akkor nem ő lesz a legfontosabb férfi az életedben.

Az exapósom nem tudott elviselni, mert értelmesebb, képzettebb és jobban kereső voltam. Mellettem nem tudta megmondani a tutit, mert 2 perc alatt megcáfoltam, ha nem volt igaza.

Viszont van oka félteni, mert akármit is mondasz, jöhet holnap egy srác, aki elcsavarja a fejedet. Ha erről nem tudtok beszélni, akkor lehet belőle baj.

Jelenleg viszont az a baj, hogy bűnként van feltüntetve a kapcsolat, mert gyanúsítgat vele. Ezt az egészet át kellene beszélnetek.

2013. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Szia:)

Ő is pasiból van,tudod és tudja ,hogy bizony jobb félni ,mint megijedni:)

Én megértem őt!

Pedig én nő vagyok és a kislányom még csak 2 éves,de már most elkap a harci ideg,ha arra gondolok,majd valaki átveri,fájdalmat okoz neki stb! :DDD

Édesapád pedig már a "kapujában" van a dolognak!:)

Egyébként nagyon szinpatikus vagy nekem,hogy nem "tartasz" lépést a mostani trenddel a korodbeliek körében.

Úgy értem,hogy még nem fogyasztottál el x pasit stb.

Éld csak a fiatalok életét,de legyél nagyon válogatós,igényes és büszke!

Tartsd magad sokkal többre annál,hogy már gyerekfejjel kiégett legyél.

De az írásodból itélve egy jófej,és megfontolt lánynak tünsz.Úgy látszik jó nevelést kaptál.

Apukád meg egy "állat":DDD,hogy leugatta azt a kisfickót...még a könnyem is kicsordult úgy röhögtem.....

2013. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket, a biztatást és minden mást! :)

Megpróbálok többet beszélni erről vele, és valahogy remélem megoldjuk. :]

2013. jan. 12. 18:56
 18/19 anonim ***** válasza:

Apuci pici hercegnőjéből nagylány lesz...fúú, ismerős.:DDD

Szerintem normális, bár az ugatós részen elmosolyodtam.:) Nekem is szokta mondani, hogy neki mindig az ő picilánya maradok. Ne aggódj, csak nagyon félt! Apa mondta, hogy csak tisztességes, okos fiút válasszak, nem baj ha szegény, csak szeressen és ha valamelyik megbánt, lesz nemulass.xd

2013. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Érdekes én anyuka vagyok, de valahogy gyilkos indulataim vannak, ha belegondolok, hogy pár év múlva udvarolni fognak a lányomnak. :) A szülők már csak ilyenek.
2013. jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!