Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apukám szörnyen...

Mit tegyek, ha apukám szörnyen félt a fiúktól? 14/l

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy sosem voltam egy lányos típus. Csak egy bátyám van, akivel kiskorunkban folyton csak a gépen játszottunk, horgásztunk, és csupa fiús dolgot csináltunk.

Ezektől nem szoktam el, de apumnak még csak most tűnt fel, hogy én egy lány vagyok.

14 éves vagyok (nyáron leszek 15), és egy bevásárló központban voltunk, ahol azt hallottam, hogy az apám (aki egy fiatalos, vicces ember) valami ugatásszerű hangot ad ki.

Áttekintettem magam mellé, és egy fiatal (olyan 17 éves) srácot láttam "összesz@rtam magam" fejjel, és az apámat egy elég elégedett fejjel. Először megijedtem, de a fiú nyugodtan odébb állt, az apám meg kissé elnevette magát.

Megkérdeztem, hogy mi történt, erre elmondta, hogy a fiú elég erősen bámult engem, és ő valamiért beleordított az arcába. Nem tudtam, hogy röhögjek-e, vagy megharagudjak rá. De végül az utóbbi mellett döntöttem. Na jó, nem volt nagy cucc, azért így leírva sokkal durvább, a fiú meg amúgy is olyan kis pimasznak tűnt.


Apu beismerte, hogy hülye volt, és eldöntötte, hogy meg kell változnia, hiszen állítása szerint ő még rosszabb volt ennyi idősen.


De nem javult. Észrevettem, hogy folyton nézi, hogy ki les engem, és azt állítja, hogy szerinte én kacér vagyok, meg szemezgetek a fiúkkal... Én? Nekem aztán nincs túl nagy önbizalmam, a másik az, hogy nem érzem szükségletét egy srácnak. Nem kell... Minek az? Komolyan mondom, ha belegondolok, hogy mi lenne, ha lenne egy barátom, akkor teherként jut az eszembe. Na nem mintha nem vonzódnék a hímneműekhez, ha látok egy értelmesnek tűnő, talpraesett srácot, akkor megakad rajta szemem. De csak titokban. Nem szemeznék senkivel.


Keringőzök egy sráccal, aki nagyon nem tetszik, inkább csak kisfiúként tekintek rá. De apu kikészült. Mert az a fiú meg fogja fogni a derekamat, stb... Ő rám egy isteni teremtményként tekint egyébként, és szerintem engem nem érdemel meg senki. Plusz mellette benne vannak az ösztönök.


Jövőre kezdem a gimit, és szörnyen fél. Mondom neki, hogy nem fogok teherbeesni (mert ettől is fél), de nem nyugszik meg. Folyton mondja, hogy "Gimis leszel, lesz barátod..." Aztán nem győzködöm mondani, hogy ez a kettő nem függ annyira össze. Ha esetleg találok valakit, aki megfelel a kikötéseimnek (nem hiszem), akkor talán lesz barátom.


Néha azzal gyanúsít, hogy titokban már most van valakim, vagy, hogy tetszik valaki az osztályból. (Számtalanszor elmondtam neki, hogy még csak fiú haverjaim sincsenek, és minimálisan sem tetszik senki. És ez mind igaz).

Sosem beszélgettem még fiúkkal, és nem is mernék szerintem. Ők számomra csak egy elérhetetlen faj, akik között reményeim szerint elbújt 1-2 normális egyed.

Igen: foglalkozom a külsőmmel, enyhén sminkelem magam, a hajamat is szinte midig beállítom, és csinosan öltözködök. De ezt csak magam miatt, hiszen 1 éve hihetetlen mértékű önbizalomhiány telepedett rám, amitől csak így bírtam megszabadulni.


Ja, és apu azt is feltételezi rólam, hogy egy "rosszfiúval" fogok összejönni. Hiába mondom neki, hogy az olyanoktól hányni tudnék (de komolyan, legszívesebben vízbe fojtanám mindet), nem hisz nekem. Sok olyat ismerek sajnos, és én nem vagyok olyan, aki olvadozik a menőgyerekektől... Én olyan vagyok, aki a halálukért fohászkodik.



Ez nem beteges szerintetek? Mit tudnék még csinálni?

Szerintem én mindent megpróbáltam, de nem sikerül megnyugtatni.

Előre is köszi a válaszokat! :) 14/l



2013. jan. 12. 17:49
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az arcom miatt nem nézek ki többnek 14-nél. Nem kéne aggódnia, azért 18 év felett nem szoktak megnézni.
2013. jan. 12. 17:50
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, szörnyen hosszú lett. Nem muszáj figyelmesen elolvasni, végül is ugyanazt írtam le, jó sokszor. :D
2013. jan. 12. 17:50
 3/19 anonim válasza:

Telsejen normális apukád, bár az az ugatás az megnevettetet engem.


Hidd el nekem jogosan viselkedik. Egy szem lánya vagy az apák meg odáig vannak a lányukért. Ebbe törödj bele, hogy fétleni fog, söt még negyven év mulva is félteni fog. :)

2013. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem kell végig olvasni,a lényeg akkor is az,hogy le ülsz vele és megbeszéled,hogy erre szükséged van, és nem megdugnak,csak puszi és kézfogás az egész.
2013. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten megértem apádat, de enyhén szólva túlzásokba esik, ráadásul ezzel azt fogja elérni, hogy majd titkolózol előtte.

Szerintem ezt mondhatnád neki, hátha elgondolkodik rajta.

2013. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

17:52

Már beszéltem vele erről. Nincsen barátom, nem attól félt. Nem is akarok barátot. Nem kell elolvasni, de azért fusd át a szemeddel, mert nem igazán értettük meg egymást. :))


De én amúgy aput is féltem, mert nagyon gyanús, hogy bele fog betegedni, ha tényleg lesz barátom...

2013. jan. 12. 17:55
 7/19 anonim válasza:

Végigolvastam, sz.r dolog ez :DD De egy előnye van. Tényleg csak a nagyon kitartó, és arra érdemes fiúk fognak közel jutni hozzád :D

F17 (vagy azok se? o.O)

2013. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
az ugatás tényleg viccesen hangzik :DD én apum pl le se tojta, hogy kivel járok, most akadt ki először, miután rájött, hogy a mostani kapcsolatom komoly és összeköltöztünk :D de apukád reakciója érthető. kérdd meg anyukádat, hogy mondja meg neki, hogy lány vagy és nem lesz bajod 1-2 találkától, valamint emlékeztethetné apudat arra, hogy ők is voltak fiatalok :)
2013. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Antihater válasza:
én anyámnak (51) még most is meg akarná mondani apja (81), hogy mit csináljon... anyám már külön élt tőle meg minden kb 25 éves korában... volt nála pasi, és apja meg berontott anyám lakására, hogy mit képzelsz kislányom, hogy férfit hozol a házba amit "vettünk" neked... na anyám is az a fiús fajta, úgyhogy felkente a falra az öreget, felpofozta, és csak akkor tanulta meg, hogy hol a határ
2013. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egy pár év múlva meg fog változni szerintem :)
2013. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!