Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a helyes?...

Szerintetek mi a helyes? Hogyan szólítjátok a nagymamátokat: Mama vagy nagyi?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a férjem szerint a mama helytelen és mindig kijavít, mert nem akarja, hogy a kisfiunk is így használja...
2009. aug. 27. 22:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyinak hívom mindkettőt. :)
2009. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
61%

Nekem nem állna rá a szám a nagyira, olyan külföldis, nem tetszik:S

Mind a két mamám Mama, az sokkal aranyosabb. Ráadásul egy kigyereknek is könnyebb kiejteni, hogy mama, mint hogy nagyi.

2009. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesanyám a Mami és a nagymamám a Mamus vagy Nagymami.
2009. aug. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is Mamának szólítom mindkét nagymamámat. Viszont a barátoméknál Mami az anyuka, és Nagyi a mama. Erre csak azt tudom mondani, hogy ahány ház, annyi szokás. Nem gondolom, hogy a mama, vagy a nagyi helytelen lenne. Viszont a legokosabb, ha a nagymamákat kérdezitek meg, hogy nekik melyik tetszik jobban, hogy szólítsa őket a kisfiatok. Elvégre mégiscsak őket illetik mamaként, vagy nagyiként :)

2009. aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
én csak simán le mamázom
2009. aug. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az apai nagymamámat Mamának szólítom, az anyait pedig Nagymamának szólítottam (Ő már sajnos nem él).

Viszont nővéremék kislánya Nagyinak szólítja Anyukámat. (Egyébként nekem is szimpatikusabb a Mama, mint a Nagyi.)

2009. aug. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

nekem Nagyi

de szokás kérdése

mert hát elvileg a mamád az anyukád

2009. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos már nem élnek a nagyszüleim,és sajnos az apukám sem!!Nekem ők Mamikáim,meg Papikáim voltak,az apukám Apucikám,a anyukámat is mikor,milyen kedvem van,Anyának,Anyucinak,Nyuszikának hívom!!De ez attól is függ,mennyire belsőséges valakinek a kapcsolata a családjával!Én az egyik exem nagymamáját hívtam Nagyinak,mert ott az egész család úgy hívta!
2009. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
84%
Akik a nagyit az amerikai filmekre vezetik vissza, azoknak jelezném, hogy a szüleim generációja is nagyinak szólította a nagymamát, és ők nem nagyon néztek grandma-s filmeket... A nagyi egyszerűen a nagymama becézése, semmiféle amerikázás nincs benne.
2009. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
28%
vénasszony. méghozzá egy lelki nyomorék, szánalomra méltó, selejtes vénasszony.
2009. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!