Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a helyes?...

Szerintetek mi a helyes? Hogyan szólítjátok a nagymamátokat: Mama vagy nagyi?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a férjem szerint a mama helytelen és mindig kijavít, mert nem akarja, hogy a kisfiunk is így használja...
2009. aug. 27. 22:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Háát én mamának mondom,a nagyi nekem túl nagyis:D mivel egyik mamám velünk él,és egyáltalán nem tudnám nagyinak szólítani,a nagyiról egy kedves telt lekvárfőző nagymama jut eszembe,ő pedig egyáltalán nem olyan. Szóval szerintem családi kapcsolattól függ:) Meg hogy kinek hogy esik jobban
2009. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Mama.De mindig elé teszem a nevét.Annamama,Grétimama.:D
2009. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
mama:)
2009. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
72%

Hát... szerintema nagyi olyan külföldi, az amerikai meg többi iylen szar filmekben szokták még a saját anyujukat is mamának hivni a kicsik! nekem mindakét mamám Mama :)

szerintem ez igy helyes!

sok midnent tnula vyg lát az ember a tvben is azt sem midnig jo követni....

Pusz

2009. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy helyes meg helytelen, minden családban olyan becézőszót használnak a nagymamára, amilyet akarnak. Én az egyiket Nagymamának, a másikat Csicsimamának (ennyit tudtam kiejteni kisgyerekként abból, hogy "kecskeméti mama", aztán rajtaragadt) hívtam.
2009. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a mama az általános. Én is mamának hívtam a nagymamámat, viszont a lányaim nagyinak szólítják az anyukámat, mert a nővérem lányai csak félig magyarok, és ugye külföldön a mama az anyuka. Emiatt aztán nem akartuk, hogy az unokatesók között zavar legyen emiatt, így a nagyiban egyeztünk ki.
2009. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan,hogy"helyes".Nektek kell ebben megegyezni.Mi mamának hívjuk.
2009. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
Én mamának az édesanyámat hívom. A nagymamáim nagyik voltak.
2009. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%
Öreglány
2009. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Pistamama és Gábormama, egyébként mindkettő Marika, Miért helytenen a mama? A nagyi magyartalan, a grandmat fordították le.
2009. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!