Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméletileg engednék, hogy...

Elméletileg engednék, hogy ilyen nevet adjak a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarom senki életét tönkre tenni, de olyan nevet engedélyezik, ami a vezetéknévvel kiejtve hülyeséget ad ki? Vagy a harmadik névvel.


Pl.


Kovács Horka Kál (tényleg vannak ilyen anyakönyveztethető nevek)


Tehát összeolvasva kiadná a "kakál" szót. Ezt komolyan megengednék?


2012. dec. 30. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2012. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
igen
2012. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
A városban, ahol jó néhány évvel ezelőtt éltünk, a telefonkönyv utolsó neve Vég Béla volt. (Bocsánat, csúnya dolog neveken gúnyolódni, nem is teszem, csak példaként írtam; ami megerősíti az 1. válaszadó írását).
2012. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Dehogynem.
2012. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Óó te jó ég :D Van egy volt munkatársam, akinek valami rokonát Kincső Csenge névvel akarják megáldani... Szép nevek külön, de egybe olvasva kijön a "csöcs" szó. Szerencsétlen kislányt már előre sajnálom. Mondtam is a csajszinak, hogy ezzel fogják szívatni és még én vagyok a szemét. Mondjuk ha nem a neve miatt, akkor megtalálják másért :) (engem speciel az apró kezemért bacogattak)
2012. dec. 30. 11:32
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen neveket engedélyezik, mert csak a keresztnevekre kell engedély, a családi névvel együtt nem.


Az anyakönyvvezetö szólhat a szülöknek, hátha csak nem figyeltek oda, de megtiltani nem tudja.


Viszont sok szülö "viccesnek" tartja az ilyeneket, és nem gondol a gyerekére.

2012. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Amíg nem írtad le, mi a baj a Kincső Csengével nekem nem esett le. Talán mert nem vagyok rápörögve a témára. Értelmes ember nem szórakozik a nevekkel, kisgyerek se. Én legalábbis már akkor is ostobaságnak találtam, de lehet velem van a gond. Szerintem az emberek többsége nem azt kutatja, milyen gúnynevek jöhetnek ki a névből. Persze olyat is ismerek, aki direkt ilyen nevet akar adni a gyerekének, mert szerinte az vicces...
2012. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos igen... Rendszeresen hallom a busz-pályaudvaron, hogy bemondják a hangosbemondóba: Végh Béla jelentkezzen a járművénél. :/ És ez sajnos nem vicc.

Nővéremnek is volt egy osztálytársnője, akinek hasonlóan idióta nevet adtak.

2012. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt illemet és mást sem tudó 10. válaszoló.

A Horka és a Kál is engedélyezett férfinév, két káromkodás közt meggyőződhet róla:

[link]

2012. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, a 14:57-es bejegyzésem a 11. volt, az akkor még meglévő -trágár és hibás- 10. bejegyzésre írtam. Eszerint törölték.
2012. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!