Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mért kell ezt csinálni...

Most mért kell ezt csinálni pont karácsony előtt?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok és anyám az egyik legfőbb bizalmasom.Tud a rosszul működőd kapcsolatomról,tudja nagyjából eddig kik voltak az életemben stb.Szinte mindent tud rólam.Tudja,hogy a szorongásra hajlamos vagyok.

Ma a semmin vitatkoztunk légyegében össze,és azt vágta a fejemhez,hogy ő arról nem tehet,hogy egy rakás sz@r az életem!

Hát mondanom sem kell,hogy esett ez a saját anyámtól.Persze a nővérem,az az "Isten",aki 17 évesen teherbe esett,de jó útra tért és mára családja van,de egy rakás katasztrófa az élete.Neki soha nem mondd ilyeneket!

Mindig is én voltam a család feketebáránya,mert nem találtam pasit magamnak úgy,hogy 19 évesen legkésőbb már férjnél legyek és gyerekem legyen. De ez nem is ide tartozik!

Mért ilyen az anyám,pont az ünnepek előtt,mikor inkább szeretnünk kéne egymást és támogatni azokat,akik nincsenek a legjobb passzban?


2012. dec. 22. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
biztos kitört belőle..
2012. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Persze, ez nem mentség, de lehet anyukád sincs épp a legjobb passzban,és neki is egy kis támogatás meg szeretet kellett volna.
2012. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ennél jobban már nem tudom őt támogatni.Mindig mellette vagyok,és ilyeneket vág a fejemhez. Mindegy,nyilván ezt kapom karácsonyra ajándékként...
2012. dec. 22. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert anyukád nem csak buta ember, de önző is. Nem véletlenül esett teherbe 17 évesen a nővéred és nem véletlenül vagy szorongásra hajlamos.


Ahelyett, hogy te támogatnád anyukádat, bizony NEKI kellene (kellett volna) veled (veletek) törődnie!


Szakember segíthet, ha akarod, de nem lesz könnyű.


Az SOHA nem megoldás, hogy ha neked szeretethiányod van anyuka-apuka miatt, akkor házasságba rohansz, szülsz egy-két nyomorult kölköt és tőlük akarsz szeretetet kapni! Hiszen akkor pontosan azt teszed, amitől te most szenvedsz: nem leszel semmivel sem jobb anyukádnál.

2012. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A karácsony is egy a sok nap közül. Szar ez ígyis úgyis...
2012. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem nem az az életfelfogásom,hogy gyorsan férjhez menni,gyorsan szülni.Ez látszik is. És jól látod utolsó,sosem kaptunk egy ölelést sem a szüleinktől!
2012. dec. 22. 20:51
 7/8 A kérdező kommentje:
20:49-esnek szólt!
2012. dec. 22. 20:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, a saját félelmeinken, és rossz érzéseinken csak mi tudunk változtatni.


Elhiszem hogy rosszul esett amit anyukád mondott. De hogy megszabadulj ettől a tüskétől, menj el hozzá, és egyenesen mondd a szemébe, hogy rosszul esett amit mondott, és mindazt amit itt leírtál. Hogy milyen jogon sugallja ő azt neked, hogy az az ideális, hogy felelőtelnül, szülj gyerekeket egy huszadrangú tróger hapsinak, aztán mégjobban elrontsd az életedet. És miért nem támogat az anyukád téged, mikor az lenne a dolga. És hogy haragszol rá emiatt. Ha ettől jobban érzed magad.


Ha meg lenyugszol magadtól is, akkor gondold végig hogy történt. Azt írtad hogy veszekedtetek. Biztos anyukádnak is rossz napja volt, lehet hogy nem is rád volt mérges, csak te voltál kéznél, és téged bántott. Mondjuk ilyenkor illik utána bocsánatot kérni. Viszont ha rendszeresen előfordulna hogy belémrúg, akkor én nem állnék vele szóba többet. Keressen más boxlabdát. De szerintem nálatok nem ez a helyzet.


Az ember egyedül is meg tud állni a lábán. persze nehéz, de nem lehetetlen. Egészséges vagy. képzeld el azt aki beteg. akinek tényleg segítsége kell a mindennapokhoz. Neked nem kell. Az igazi szabadság az, ha nem függsz másoktól semmilyen módon. se fizikailag, se érzelmileg se anyagilag, sehogy. Ha megtalálod magadban az erőt, hogy egyedül és képes vagy boldogulni, akkor nem fogsz többet szorongani hülyeségek miatt.


Ja igen, még egy. ha a kapcsolatod ilyen vacak, akkor abból is ki kéne szállni. Nem lehetsz erős, ha folyton lehúz egy rossz kapcsolat. Nem tudod összeszedni magad, ha folyton negatív hatás ér valakitől aki közel áll hozzád.

2012. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!