Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a szüleimet, ez...

Nem szeretem a szüleimet, ez nagyon nagy bün?

Figyelt kérdés
Bár szerintem van is okom nem szeretni őket,mert 1 éves koromtól nagymamám nevelt,mert odaadtak neki,őt mindennél jobban szerettem,de van még 2 testvérem akik a szüleimell laktak.Anyám Apám alkoholista volt és mindig cirkuszkodtak.Gyereknek rettegtem a saját apámtól,nem bántott,csak állandóan odajött anyámat keresni ha nem adjuk elő ránkgyujtja a házat meg betöri az ajtót,sokszo a rendőrséget kellet kihivni ők vitték el bilincsben.És esténként mikor lefeküdtünk,és a kutyák ugattak összetttem a kezem és imádkoztam hogy ne ő legyen az.De a nagymamám nagyon jó aszony volt,de sajnos őt elvette a jóisten,ezért intézetbe kerültünk én 12 a testvérim kisebbek voltak,de most ott tartunk apám nem iszik,a két testvérem vele van vagyis külön házba együtt is dolgoznak.Fodrász iskolát végeztem ,meghívtam őket is a ballagásra de nem jöttek el,bár tudtam hogy nemlesznek úgy felöltözve mint más de mégis szerettem volna.Egész ballagás alatt csak sirtam,magamat sirattam,hogy nekem miért nem egy normális család adatott,és ahogy elnéztem mások szüleit,nem tudtam abba hagyni a sirást.Azóta nekem is van 1 kislányom és a világ kincséért se adnám oda senkinek,és nem tudnék nélküle élni.Az én anyám meg 3 dobott el magától,és nem látcik rajta hogy fájna neki.LEHET AZ ILYEN SZÜLŐT SZERETNI. De mégis büntudatom van ,de csak sajnálatot érzek iránta,Apám hiába változott sokat nem tudom szeretni,ez nem jön csak úgy magától.
2009. aug. 18. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Amit leírtál,az alapján nem bűn. Nincs se édesanyád,se édesapád. A férfi nemzett egy gyereket,a nő megszülte,utána eldobták. Ne foglalkozz velük,ők nem érdemlik meg,hogy embernek nézd őket. Majd ha idősek lesznek,és gondoskodni kell róluk,megjelennek. Viszont én a te helyedben nem nyitnám ki előttük az ajtómat.
2009. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Borzasztó és fájdalmas dolog ilyen átélni. Nagyon sajnállak. Ne hibáztasd magad egy percig se! Nem mindig azok a "szülők" a szüleink akiknek az életet köszönhetjük. A te esetedben itt a nagymama a szülő. Tőle kaptál szeretetet, törödést...tőle tanultál mindent és ő volt aki téged gyermekeként szeretett. Neked ő a szülő és őt szeretted, szereted is. Nem itélhet el seki hogy a biológiai szüleidet nem szereted....ők sem akartak téged szeretni... és ők nem akarták hogy szeresd őket. Nehéz ezen túl tenni magad de biztos vagyok benne hogy kárpotól majd az élet. Ők pedig majd egyszer talán-elgondolkoznak ,hogy eldobták maguktól azt a csodálatos lehetőséget, amiért olyan sokat életüket adnák: saját vérüket nevelni.

Sok sikert neked és hosszú, nagyon boldog életet!

2009. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

CSak tudod apám ténleg megváltozott nézi a kis unokáját bár ritkán mert messze lakunk.Meg néha mi is lemegyünk oda ahol ők laknak,mert járok a temetőre mamám sirjához,olyankor találkozok anyámal is de szerintem sik hülye az ital elvette az eszét,és olyankor úgy tesz sziaszto jól vagytok miujság,meg hasonlók mintha csak ő nevelt volna fel.Meg olyankor úgytesz hogy már nem iszik én meg mondom csak eleget,általába büzlik a piától.de a párom vissza fog ne beszéljek úgy vele,ne sértsem meg

Ő már megsértette az egész életem és elrontotta,de ténleg anyira szeretnék 1 jó édesanyát,megbeszélni vele minden,és tudnám hogy engem is szeret valaki minden hibámmal együttm,de nem baj most én következek az én kislányom nem fogja ezt átélni,mert én mindig ott leszek neki.

2009. aug. 18. 16:03
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Most, hogy gyermeked van, talán még érthetetlenebb számodra, hogy miért hagytak magadra amikor szükséged lett volna rájuk. Attól, hogy vér szerint a szüleid, még nem kell őket szeretned. Hiszen gyermekeink nem azért szeretnek minket, mert megszültük őket, hanem a törődésünket jutalmazzák szeretettel. S ha nem törődtek veled, nem is érdemlik a szereteted. Bizony a szeretetedért meg kell dolgozniuk. Az nem jön magától.
2009. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg a tancsomat: ne szomorkodj, ne sirasd a múltat!


Nehéz életed volt, de szerencsésen változott, szerető párod, egészséges kisgyereked van. Csak ez a fontos!


Ráadásul te már tudod, hogy mi a leglényegesebb az életben egy pici baba számára: szerető szülők, akiknek ő -és esetleg a későbbiekben a testvérei- a legfontosabbak. Legyetek boldogok, és soha ne nézz vissza, ne rágódj a múlton. Amit apukád ad, itt elsősorban nem anyagiakra, hanem a látogatásaira, figyelmére gondolok, azt fogadd el, és ne akard erővel szeretni. Ez vagy kialakul idővel, vagy nem. Egyik se a te hibád.

2009. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
SOHA ne legyen bűntudatod olyan miatt amiről nem tehetsz! Neked ezzel már nem kell törődnöd, éld a magad életét. Szerencsés vagy, hogy lett saját, igazi családod. Foglalkozz velük, legyenek ők neked, csak ők!!! Élj boldogan a múltban szerzett sebek nélkül! Ezt kívánom neked!
2009. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is csak az előzőket tudom ismételni!


A szüleim elváltak, apámmal hébe-hóba találkoztunk, de SEMMIT sem érzek iránta. Alkoholista tróger, a klienskörömben. :D (Szoc. munkás vagyok)

2009. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
33%

Ami mindennel fontosabb!

Isten latja az emberek dolgait.(Peldabeszedek 16.resz.)

Sajnos a Fold ura a satan,az ki munkalkodik a szulid eleteben o az aki a szuleidbol alkoholistat csinalt,es tonkre tete a gyerekkori eleteteket.



Meg lehet ertenni hogy van okod a nem szeretetemre a szuledre nezve.

De ne feled, az ordog az aki bennuk munkalkodik.Ne rajuk legyel duhos es merges ok a satan uralma alatt vannak.

Azt csinaljak amit o parancsol nekik.Ezt nehez megertenni ha nem vagy kereszteny,en az vagyok hala az Urnak erte es igy vilagosan latom a dolgokat .

Ha tanulmanyozod a Bibliat, ami biztos van otthol neked is csak leeht hogy egyik polcon porosodik ,de lehet h nem ...mert hasznalod azt en nem tudom a lenyeg hogy az Ur tudja.

En azt javaslom neked hogy te nezd az Ur szemszogebol...

A Biblia irja hogy"Tiszteld anyadat es apadat..."de hogyan is tudod ugye tisztelni ha ok igy viselkedtek veled szenben,nem tudod addig meg isten szeretete nem koltozik a szivedbe...es ha az mar megvan akkro megerted majd hogyan is mukodik ez.

Meg kell bocsatanod a szuleidnek ,es utanna nyugodt boldog eletet tudsz elni ...es lehet hogy a szuleid is megkivanjak ami neked van es nekik nincsen,es ok is megvaltoznak teljesen sok sikert hozza es Ur legyen veled es kegyelemet tartsa feletettek.

2010. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen,ez igy van,elsosorban el kell mondanod a te Istenednek mindent amin keresztul mentel,nem mintha nem tudna rollad ,O igen is tud rolla ,csak szeretne hallani a te szadbol is ,es azutan tedd le az O karjaiba az egesz dolgaidat,problemaidat,nehezsegeidet,fajdalmaidat...es O majd segit neked,emberek adhatnak tanacsokat ,a mi szemeink elott lehet jok is azok de Isten szemei elott lehet hogy nem,Neki fontos vagy es akar torodni vele ha a Foldi szuleink nem is a legjobban bantak velunk ,ha el is dobnak minket...de van mennyei apank aki torodik velunk ,ha mi engedjuk Neki.Hat bizd magad telesen ra ,es ha te nem is akarasz vagy akartal tudni rolla sokmindent de O soha nem fog megfeledkezni rolla,ezt nem feledd!

O tudja az ures megbantot szivedet ,(urt) betoltenni az O szeretetevel.Es megvatoztathatja az eletedet.Sok aldast kivanok neked es csaladodnak.

2010. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!