Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki aki már élt át ilyet,...

Valaki aki már élt át ilyet, az magyarázza el nekem, hogy az ilyen emberek mit éreznek ilyenkor?

Figyelt kérdés

A minap (talán tegnap), hallottam a rádióban egy esetet, hogy egy csajt, gyerekkorában az apja rendszeresen bántalmazta, szomorú eset, de sajnos gyakran hallani ilyet. Viszont amire felkaptam a fejem, hogy az egész család az apát támogatta. Kitalált mindenféle hülye indokot, (pl. a 14 éves csaj a lerángatta a pincébe és nekitámadott, és ő csak önvédelemből verte agyon a lányát...) és minden esetben a faszinak hittek. Most komolyan... ki az a marha aki egy kicsi épp ésszel egy ilyen "seems legit" állításba belegondol és elhiszi?

És nem csak az esetleg szintén megfélemlített anya/testvérek, hanem a nagyszülők is. A lányt gyerekkorában az egész család gyakorlatilag utolsó sz*rként kezelte. Én normális családból származom, úgyhogy bele se tudok ebbe gondolni, könyörgöm valaki magyarázza el nekem, hogy az ilyen embereknek ilyenkor mi játszódik le a fejében?



2012. nov. 25. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeknek mind meg van a maga pszichológiai háttere. Én nem tudom neked kifejteni, magam is csak tanulok róla, de ahogy azok a nők, akiket ver a férjük napi rendszerességgel, védig a pasit, úgy az ilyen emberek környezetében élők is, és nem csak félelemből. Sok más oka is lehet. Sajnos ez bonyolultabb ennél. Ebben a történetben a racionalitás az utolsó helyen áll, észérvekkel nem is lehet megmagyarázni, épp ezért.
2012. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint nem tudom leírni, pedig én sem egy rózsaszín burokban nőttem fel. Poén, hogy mi is minden rokontól azt hallottuk vissza, milyen jó, tökéletes ember apám, mert előttük tette a szépet, de egy idő után rájuk hagytuk, gondoljanak, amit akarnak. Nem nekik, hanem nekem és anyámnak kellett vele élnünk.

Azt sem tudom elmondani, mi játszódott le a fejemben, mikor 14 évesen neki löktem apám a tükörnek, miután nekem esett, de sosem felejtem el, ahogy védtem a fejem, miközben a sarokba húzódtam az ütései elől, de csak nem akarta abba hagyni, akkor sem, mikor már a földön voltam... És, mikor végre leállt, utána mentem, és csak az vezetett, hogy érezze ő is az én fájdalmam... Mikor pár évvel később eltörte a vállam, már csak szabadulni akartam tőle. Sosem nevelési célzattal bántott, hanem, mikor részeg volt, és éppen valami nem tetszett neki. Sokszor kellett menekülnöm az éjszaka közepén, sokszor kívántam, bár kihozna valaki onnan, de senki nem jött, mert csodák nincsenek... és mégis léteznek, mert itt vagyok, egy új életben, új emberekkel, ígéretes karrier előtt, de csak és kizárólag a saját erőmből.

Sokan, ahogy én is, csak akkor merünk beszélni róla, mikor már kitörtünk onnan. Sokan vagyunk, akiket megedzettek azok az évek, és, bár ott van a fájdalom, minden erőnkkel próbálunk felépíteni egy normális életet.

2012. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Sokan, ahogy én is, csak akkor merünk beszélni róla, mikor már kitörtünk onnan. Sokan vagyunk, akiket megedzettek azok az évek, és, bár ott van a fájdalom, minden erőnkkel próbálunk felépíteni egy normális életet."


<3

2012. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki ilyet csinál a saját gyerekével,annak nincs lelke.
2012. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!