Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor saját családtag húzza...

Amikor saját családtag húzza lefele a családot?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú a történet, mi hárman vagyunk illetve négyen tesók, de anyu első gyermeke akkoriban az apjával maradt, bátyánk meg vele. Őt mindig is vonzotta a verekedés, a nagyzolás, stb, szeret olyan körökbe tartozni, ahol a keménység a lényeg ha lehet így fogalmazni egyáltalán. Rengeteg adósság, rengeteg csaja volt már, akikre nem ritkán mi falaztunk neki, családi házat is eladósította, jelzálog rajta,stb, alig fizeti, másik tesóm állja most is, ő csak költi a pénzét, előttem vette hétfőn is a bolti cigit, cd-t a benzinkúton, előtte meg mondja nekem, hogy szégyenli, hogy nem tudja megadni a lóvét nekem is, de meg fogja adni..... van egy élettrása, ő nemrég majdnem öngyilkos lett, mert el akarta hagyni, most is csajnál volt este, mondta a csajnak, hogy undorodik tőle, de ő nem akarja elengedni. Utána meg mi leszünk a hibásak, hogy nem tudtunk semmit tenni. Ő meg az élettársa álltal vett kocsin furikázik a nőjéhez, stb.... pedig benzinre sem tellik neki.... De mi is félünk, hogy egyszer meg ő lesz öngyilkos, mert ő is fenyegetőzzik. Hol van az a határ amikor már nem kel ilyen fenyegetésekkel foglalkozni? Mert az élettársa is nekünk sajnáltatja magát, de ha a nő nem ért abból, hogy undorodik tőle, nem tudunk mit mondani neki. Engem a tesóm érdekel, hogy ti mit csinálnátok? mert a családot teljesen visszafogja anyagilag is, mert kikell segíteni, és megvagyunk fogva az öngyilkosság gondolatával is. Köszi
2012. nov. 23. 08:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Most beszéltem sgornőmmel őt már hívta az élettársa, hogy valszeg kirúgják a melóhelyről hogy nem ment tegnap délután.... anyu meg leakar menni a nőjéhez itt a faluban és botrányt csapni. Mintha ezzel elérne valamit is. :( Hát nem tudom gyerekek..... én tudom, mert átlátom, hogy segítség kéne neki is, úgyértem pszichiáter, mert valami nagyon nincs redben. amúgy nyugtatókat szed tesónk, epilepsziás is, stb stb... nemtom mi lesz így.
2012. nov. 23. 09:43
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Úgy kitagadnám, mint a Harry Potterben Mrs Black Siriust. De komolyan.

20/N

2012. nov. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de ez sem megoldás, viszont szakembert ilyen emberek meg kérésre sem keresnek fel sajnos.
2012. nov. 23. 17:41
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Álljatok a sarkatokra, húzzátok meg a határt, hogy ITT MOST ELÉG !

Azért ilyen, mert (sajnos) engeditek neki. Már nem azért, de én hagynám a fenébe, undorító gerinctelen és gusztustalan az ilyen, aki minden gondját a családjára terheli, és akkor vérig van sértődve, ha őt vonják felelősségre, mert ő az "ártatlan".

Nyugodj meg.

Öngyilkos biztos nem lesz, ez csak egy lelki zsarolás. Ha látja, hogy ezzel elér valamit, akkor biztos mondogatni fogja. Aki a problémákat gyáva megoldani, az az öngyilkossághoz még gyávább.


Az ilyenek (sógorom dettó ugyan ilyen volt) csak a kemény szóból értenek. Ha egyszer az utcán találja magát minden nélkül úgy, hogy még az adósságát is fizetnie kell, majd akkor TALÁN rájön.


Bocsánat, nehari, de sztem hagyjátok a fenébe, álljatok a sarkatokra, és tegyétek ki. Ilyenen már más nem segít, segítsenek rajta a k*rvái, akire elcs*szte azt a rengeteg pénzt.

2012. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem csak a nőkre költötte el, hanem márkás hülyeségekre, amikor az anyagi dolgai mellett a kínai is bőven elég lett volna, meg a sok telefoncsere meg ilyenek. Nemrég voltam otthol, már megint csinált dolgokat, most elköltözött a nőjétől, ott is egy csomó adósságot csinált, de úgy, hogy ugye mivel nem adott haza pénzt, de kaját rakni kellett neki a melóhoz, így a sok számla fennmaradt és még ő jött el úgy, hogy a nő nem akarja elengedni. Mondjuk tényleg mániákus lett a csaj, de ő kezdetektől mondta neki hogy nem szereti, bár hitegette sajnos. Most meg tegnap felhívott tesónk, hogy nincs e a "lerakott" pénzemből kétszáz ezer, mert lenne egy jó kocsi amit megérné megvenni és pár napon belül ad rá 50 ezret. pffffffffffffffffffffffff még a meglévőt sem tudja megfele adni most meg még fel is mondott a melóhelyén. Én nem tudom mi mehet a fejébe az ilyen embernek, de hogy nem nézi a másikat, az tuti. Én hozzá sem akarok nyúlni mert sajnálom elkölteni, ő meg erre pályázik. pfffffffffff
2012. nov. 28. 07:30
 16/19 sippara ***** válasza:
86%

Jó. Leírtuk neked ötszázféleképpen, hogy meg kell szakítani vele a kapcsolatot, nullára elzárni a "pénz-csapot" (bár utóbbitól magától is le fog kopni).

Ha te és a családod fejős tehenek AKARTOK lenni, akkor azon sajnos nem tudunk segíteni, viszont akkor nem értem, MIÉRT írtad ki a kérdést.

2012. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Megszokhattátok volna már, hogy amikor ilyen kérdést rak ki az ember, nem olyan könnyű csak ráírni hogy okés, igazatok van, köszike, és minden rendben van. Az ember fél ilyenkor picit na nem nemadni lóvét, csak a következményektől. pl: lehet megy valami olyantól kérni aki sokkal többet kér vissza, tényleg megteszi a kárt okozást magába, stb stb. én nem ebben akarok élni hogy kéreget és adok, csak mondom. Amúgy köszi a válaszokat. :P
2012. nov. 28. 16:44
 18/19 anonim ***** válasza:
feltétellel segíts neki, az ő érdekében: csak akkor adj neki bármit, ha jár terápiára.
2012. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mintha ennyire számítana az én szavam ebben a családban. Ez álomvilágban lehetséges lenne de én az öccse vagyok nem a bizalmasa akire hallgatna is, ilyenkor nagyobb a büszkesége az ilyen embernek. Minek lássa be? Nem látja a fától az erdőt sajnos.
2012. dec. 3. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!