Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor saját családtag húzza...

Amikor saját családtag húzza lefele a családot?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú a történet, mi hárman vagyunk illetve négyen tesók, de anyu első gyermeke akkoriban az apjával maradt, bátyánk meg vele. Őt mindig is vonzotta a verekedés, a nagyzolás, stb, szeret olyan körökbe tartozni, ahol a keménység a lényeg ha lehet így fogalmazni egyáltalán. Rengeteg adósság, rengeteg csaja volt már, akikre nem ritkán mi falaztunk neki, családi házat is eladósította, jelzálog rajta,stb, alig fizeti, másik tesóm állja most is, ő csak költi a pénzét, előttem vette hétfőn is a bolti cigit, cd-t a benzinkúton, előtte meg mondja nekem, hogy szégyenli, hogy nem tudja megadni a lóvét nekem is, de meg fogja adni..... van egy élettrása, ő nemrég majdnem öngyilkos lett, mert el akarta hagyni, most is csajnál volt este, mondta a csajnak, hogy undorodik tőle, de ő nem akarja elengedni. Utána meg mi leszünk a hibásak, hogy nem tudtunk semmit tenni. Ő meg az élettársa álltal vett kocsin furikázik a nőjéhez, stb.... pedig benzinre sem tellik neki.... De mi is félünk, hogy egyszer meg ő lesz öngyilkos, mert ő is fenyegetőzzik. Hol van az a határ amikor már nem kel ilyen fenyegetésekkel foglalkozni? Mert az élettársa is nekünk sajnáltatja magát, de ha a nő nem ért abból, hogy undorodik tőle, nem tudunk mit mondani neki. Engem a tesóm érdekel, hogy ti mit csinálnátok? mert a családot teljesen visszafogja anyagilag is, mert kikell segíteni, és megvagyunk fogva az öngyilkosság gondolatával is. Köszi
2012. nov. 23. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Megszakítanam vele a kapcsolatot.
2012. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 sippara ***** válasza:
92%

Nagyon egyszerűen el kell mondani a tesódnak, hogy MOST volt elég. Nincs több kölcsön, nincs több "hagyd csak, majd megadod", nincs több kuncsorgás. Takarodjon el dolgozni és tartsa el magát - gondolom, felnőtt ember. Ha pedig éppen öngyilkos akar lenni, hát tessék, el lehet vonulni, eret lehet vágni. Undorító, hogy egyes emberek az egész életük összes hibájának súlyát megpróbálják a családjukra akasztani, aztán még nekik áll feljebb. ...és még hogy ő öngyilkos lesz! Gondolom, marha sokat veszítenétek vele ti is, meg a világ is. (Bocsánat, tudom, hogy a testvéred, de őt nem zavarja a ti nyomorotok, titeket miért érdekel az övé?)


Arról nem is beszélve, hogy nem tudom, HOGYAN vett fel jelzálogot a családi házra?

2012. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És akkor az adósság tefeléd? főleg, hogy neked sincs pénzed mert munkanélküliként vagy? És attól a többi családtagodon ugyanúgy rajta van. Anyu meg csak az anyja ő rajta ugyanúgy élősködne.... egy mondatal nemtok mit kezdeni ne hari.
2012. nov. 23. 08:22
 4/19 A kérdező kommentje:
Dolgozik ő csak előző két barátnőjének is utalnia kell mert felvetetett velük anno kölcsönt, akkoriban olyan helyen melózott ahol tartozást csinált és mivel "anyu segíts, mert kinyírnak" dumálva jött anyu felvett jelzálogot a házra. de még aznap este belevert a gépekbe ugyanúgy 150 ezret. mert amúgy kulcsos volt egy teremben. szóval értitek? minthogy szép lassan adogatná megfele a bankok fele, stb, nem, ő ugyanúgy saját részre is éli felfele a pénzt.
2012. nov. 23. 08:24
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
ez egy tetü. le kell rázni. meg kell szabadulni tőle, ha kell peres úton, de ez így nem mehet. csak bajt hoz mindenkire.
2012. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg önző. Mert idegesíti hogy mennyi lóvé kimegy adósságaira, de arra nem gondol, hogy öcsénknek ott a kisbaba, és akkor ő mit szóljon? Neki kis hányadát kéne fizetni a felhasznált jelzálog pénzből... Sajnos ilyenek vannak...
2012. nov. 23. 08:56
 7/19 sippara ***** válasza:
75%
Azért vannak ilyenek, mert simán megengeditek. A jelzálogot nyilván fizetni kell valakinek (bár én ügyvéd előtt íratnék róla papírt, hogy a pénzt ő élte fel, így bár ti kifizetitek a hitelt, neki ezt vissza kell fizetnie), de azon kívül én hagynám a "saját sz@rában megfulladni".
2012. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy most is hívott csak nem hallottam az élettársa, most megint siránkozni akar nekem, és nem tudom mit mondhatnék... mert ha felnyítom a szemét és megint bevesz gyógyszereket akkor én leszek a hibás, ha meg hitegetem, az is szemétség.... :( ej kivan a puca már ezekkel nagyon... és mellette ezer saját dolgom is van....
2012. nov. 23. 09:23
 9/19 sippara ***** válasza:
86%

Utolsó (és második) vagyok.

Azt is tudatosítani kéne őkelmében, hogy nem a semmire megy el a pénz, amit a törlesztőkre kifizet, azt a pénzt ő már egyszer k.rvára elköltötte, azt pedig - mert bezony ez egy rossz, rossz világ - VISSZA KELL FIZETNI. Akkor kellett volna gondolkodni, mikor mostazonnalrögtön kellett X százezer forint a semmire (bocsánat, nagyon fel tudom húzni magam a témán, anyósom egy az egyben ugyanez, nyolc hitel, jelzálog, provident, cofidis, aztán mindenki hibás, csak ő nem, olyanról meg ki hallott, hogy a kölcsön vissza is kell adni)

2012. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 sippara ***** válasza:
87%
Hidd el, hogy nem fogja megölni magát. Aki ilyen problémák elől menekül, az meghalni pláne gyáva.
2012. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!