Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a megoldási módról?

Figyelt kérdés
Párom szerint ha vitánk van és kiabálunk az nem gond, mert lemegy a nagyja feszültség, és utána jöhet a higgadtabb megbeszélés. A baj csak az, hogy én a kiabálás egy pontján lelépek, mert valami erre késztet. Viszont ha elmegyek az tényleg nem jó, mert fizikálisan nem vagyok jelen ahhoz hogy beszélgessünk. Jó lenne maradni, kikiabálnám én is magam, és jöhet a beszélgetés. De nem megy. Lehet hogy csak simán nem illünk össze? Tanácsok?
2012. nov. 8. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, mint Te. Elkezdünk veszekedni, és amikor úgy érzem, ennek nincs értelme, akkor benémulok, és nem vagyok hajlandó tovább beszélgetni, kiabálni, volt, hogy inkább el is mentem sétálni. Aztán 1-2 óra múlva higgadtan megbeszéljük a dolgokat. Szerintem nincs azzal gond, ha egyből egy veszekedés után nem tudsz higgadtan beszélgetni. Várjatok azzal egy kicsit. Nálunk legalább is, ez így bevált.
2012. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk még a veszekedés se megy:)Soha,komolyan soha nem kiabáltunk pedig 11éve vagyunk együtt.A párommal még vitázni se lehet nagyon mert hallgat.Szóval érdekesen oldjuk meg a problémákat.
2012. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak neki meg az esik rosszul hogy ott hagyom felhevülten és nem tudja kibeszélni ami bántja, akkor amikor szeretné kimondani. Régen nem volt ez így, sokkal higgadtabban tudtunk beszélgetni. Mára valószínűleg sok tüske van mindkettőnkben. Ezért nem tudom eldönteni hogy én nem kezelem jól a dolgokat, vagy már nem működik ez a kapcsolat.
2012. nov. 8. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm. sűrűn veszekednek, és olyankor elég indulatosan, hangosan, kiabálva. A gyerekeik is így beszélgetnek egymással, mert ezt látták a szüleiktől.

Ha a gyerekek kiabálnak egymással, a szülők leordítják a fejüket, hogy miért ordítanak.

Olyan az egész, mint a cigányok. Ha megfigyelitek, akkor azok is mindig kiabálva beszélgetnek. Lassan nem is lehet normálisan beszélgetni ebben a családban.

Ti is errefelé mentek.

2012. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utálom a kiabálást, értelme sincs!

Anyám is mindig üvöltözött, mégse oldott meg semmit.

2012. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én párom is rendszerint ott hagy, ha nem jutunk sehová a vitában és én is nagyon ideges tudok lenni olyankor. Persze később beszélünk, de rendszerint én megyek utána, hogy beszéljünk már... Szóval ki hogy oldja meg. Szerintem ebben senki nem tud változni.
2012. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!