Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15éves vagyok. El költözhetek...

15éves vagyok. El költözhetek itthomról?

Figyelt kérdés
elakarok költözni a keresztanyámhoz, és ha anyám elengedne akkor elkérhetném a családi pótlékot amit miattan kap, meg a gyerektartás harmadát amit szintén miattam kap?(a viszonzásokat kérem mellőzétek)
2012. nov. 4. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Persze, de csak abban az esetben, ha a keresztanyád lesz a hivatalos gyámot. És akkor sem te kapod a pénzt, hanem a keresztanyád.
2012. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
57%
de miért szeretnél elköltözni?
2012. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem költözhetsz el, és sem a keresztanyád, sem az édesanyád nem menne bele valószínűleg.
2012. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
HA anyukád elengedne, nyilván hozzájárulna a tartásodhoz is.
2012. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a kapcsolatod az édesanyáddal, akkor megteheted, ha ő nem hajlik erre, akkor nem. Én 16 évesen költöztem keresztanyámhoz (egy másik városba) a tanulás miatt, anyuék nagy nehezen (nehéz volt az elszakadás) elengedtek, és pénzt is adtak hozzá anno. De ha nem engedtek volna el, akkor nyilván nem költözhettem volna el...
2012. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem, de ha olyan a helyzetetek hogy anyukáddal rosszba vagy akkor maximum azért fog elengedni mert nem tudna elviselni, de akkor kérvényeztetni kell hogy keresztanyád legyen a gyámod, ami nem kis idő. És a családit meg a többi pénzt amit miattad kap anyukád akkor ha te elköltözöl keresztanyádhoz és ő lesz a törvényes gyámod, akkor sem fogod azt a pénzt megkapni hanem automatikusan keresztanyádnak utalják.
2012. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18 éves korodig rendőrökkel is hazavitethet, nem vagy nagykorú.
2012. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyámügyhöz kell fordulni. De ott nagyon sok mindent fognak vizsgálni. Pl. alkalmas-e anyukád a nevelésre, anyagi helyzet, stb. Ha végül úgy döntenek, hogy elvesznek anyukádtól, akkor sem valószínű, hogy a keresztanyádnak adnak, ilyenkor általában intézetbe viszik a gyerekeket, csak később helyezik ki nevelőszülőkhöz. Nem tudom, mi okból szeretnél elköltözni, de ahogy olvasom, hárman vagytok testvérek, így anyukád egy csomó nagycsaládos kedvezménytől is el fog esni, a rád jutó rész is kevesebb lesz, mivel ez esetben már egykének fogsz számítani, kivéve ha a keresztmamának már van legalább két kiskorú gyermeke. A keresztmama akarja ezt? Miért akarsz költözni?
2012. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!