Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy utasítanatok vissza hogy...

Hogy utasítanatok vissza hogy zálogkötelezettek legyetek anyukátoknak egy hitelnél?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Anya,nem akarok zálogkötelezett lenni egy hitelnél.
2012. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az mit jelent pontosan?
2012. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hogy a házrészem felajánlom fedezetként amit apámtól örököltem de qnyám haszonélvezete van rajta. Zálogktelezett=a zálog jelen esetben az ingatlanrésze erejéig felel a tartozásért.

Az a baj mar felhalmozott sok tartozást és nem fizeti . A másik tesóm az adóstárs már neki egy másik hitelnél az még rosszabb mert ő a teljes vagyonával felel. Azt felfogta hogy a férjem ezt nem engedi meg ill. Ezt mondtam neki hogy erre nem akarom hogy a házsságom menjen rá viszont erre mondja a házra amit apámtól örököltem a férjemnek nincs köze sőt ugye anyám haszonélvezete van rajta.csak majd nekem is küldik a leveleket ha nem fizet és nem fog rendesen meg félek hogy elúszik a ház

2012. okt. 27. 02:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne tedd meg. Tényleg földönfutók lesztek. Ha anyukád nem érti meg, pár hónap mosolyszünet fog következni, de majd megbékél. Viszont nyugodtan fogsz aludni.
2012. okt. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bele ne menj! Mondd meg neki gyugodtan, hogy nem akarod és kész! Ha eddig sem fizetett, ezek után sem fog!
2012. okt. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj anyu, de ebben a mai világban, amikor minden ilyen bizonytalan, nem tudom ezt megtenni. Bármikor elveszítheti az ember a munkáját. Ha megtörténik, miből fizeted? A hazam meg elvesztenem. Nem, ne is haragudj.
2012. okt. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne menj bele! Először a házad megy rá, utána a házasságod. Ez tuti.
2012. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előzőek jól mondták, csak őszintén. Elmondhatod, hogy a saját és a gyerekeid - az ő unokái - jövője érdekében ezt nem teheted meg. Ajánld fel, hogy segítesz bármi másban, de ezt ne kérje tőled. Hivatkozhatsz arra is, hogy ez a ház(rész) a biztosíték arra, hogy ha egyszer ő idősebb lesz és már nem tudja magát fenntartani, ne kelljen semmiben hiányt szenvednie, mert az eladásából tudod fedezni a kezeléseit, ellátását is, ha szükséges.
2012. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kiosztanék neki kettő fülest (ne értsetek félre, nem ütöttem meg soha senkit, hál égnek nekem normális, okos anykám van, csak ha oylan idióta lenne, mint a kérdezőnek, akkor kapna kettőt) és megmondanám neki, hogy nem. Ha nem ért a szóbol, vennék pszichiátriai kezelőpapít és bedugnám valahova, hogy cselekvőképtelen. Vagy csak kiállíttatnék egy pszichiáterrel egy papírt, ohgy cselekvőképtelen (dilidokit meg lefizetném). Olcsóbban kijössz, ha működik a dolog.
2012. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Msot engem szid hogy nem vagyok a lánya hogy nem írom alá mert neki kell a hitel. Amugy arra hogy a többi hitelét fizesse ő a házban lakik és hivatkozik a haszonélvezetére hogy úgyis az övé amíg ő él. Én meg a szivtelen gyerek vagyok és akkor meg szerezzek neki pánzt. Vagy vegyek fel a sajat nevemre hitelt amire nem kell a fedezet.nem fogja felhogy én nem akarok ilyen hitelcsapdába keveredni mint ő. Nyugdíjas és kap özvgyit is 140a nyugdíja és 60 az özvegyije. Csak persze az egyik tesom az rajta élősködik nehogy már azt is nekem kelljen megfizetni csak így megén vagyok a rossz gyerek a szemébe.
2012. okt. 27. 14:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!