Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ismerösöm hirtelen elveszt...

Egy ismerösöm hirtelen elvesztette a férjét. Meghalt, és úgy láttom nem tudja feldolgozni a hiányt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az ismerösöm azóta értelmetlenül beszél. Nincs célja az életbe. Ez normális és ha igen meddig? 2 hónapja törént. Félek, hogy hülyeséget csinál.
2009. aug. 10. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
2 hónap teljesen normális. Ha hirtelen történt, akkor még a fél év is az. Ha úgy látod, hogy segítségre szorul, akkor küld/vidd el pszichológushoz, de időt is kell neki adni.
2009. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kérdezd meg hogy tudsz-e segíteni neki...


sajnos igazán nem tudsz túl sok mindent tenni, ezt neki kell túl tenni magát...


pszichológushoz szerintem nem "gyógyszer"... főleg, ha nem önként megy oda...(ha bedobod a dilidokihoz, akkor feléd se fog többet szólni, beszélni beszélhetsz vele erről hogy mi lenne ha beszélne szakemberrel...)


inkább próbálj vele lenni és megint emberek közé vinni, hogy lássa, hogy az élet megy tovább...(természetesen ne erőltesd, hangsúlyozd, hogy gyere már...).


esetleg, egy kutyus a házba...(önzetlen lény, csak szeretett ad, és nem "beszél" hülyeségeket).

2009. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
sajnos nem sokat tudsz tenni.másfél éve én is elvesztettem a fiamat.22 éves volt.nekem az adott erőt, hogy van még egy fiam és egy lányom.miattuk muszáj erősnek lenni.külömben én is feladtam volna.nemtudom,hogy van e gyereke,remélem hogy van.akkor talán sikerül neki talpra állni.nekem az is sokat segít ha beszélgetünk róla.mindig itt érzem őt a szivemben.pár napja én is írtam egy kérdést:másfél éve elvesztettem a fiamat...na írna nekem nagyon szivesen beszélgetnék vele.szerintem mindkettőnknek jót tenne.
2009. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyász egy folyamat. Nem számít bajnak, ha valakinél lassan megy, nem vagyunk egyformák. Gond akkor van, ha a folyamat szemmel láthatóan megreked valahol. (Nem fogadja el, ami történt. Önmagát vagy másvalakit hibáztat a történtekért és ezen nem képes továbblépni.) Ezekben elég nehéz segíteni valakinek, ha saját maga nem akarja. Ez még a szakemberre is vonatkozik.


A barátok, ismerősök, rokonok szerepe akkor fontos, ha az illetőt LEHET úgy támogatni, hogy kibeszélje magából, megosztva a fájdalmat. Tehát HA Ő KÉPES erre, akkor nagyon jó, ha van kihez fordulnia, van aki mellette áll, meghallgatja. Ennél többre nincs is szükség. Ha nem kéri, nem szabad Őt irányítani, ellátni általunk hasznosnak vélt tanácsokkal stb. CSAK HA KÉRI!

2009. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 hónap nagyon rövid idő ő még javában gyászol és még egy darabig fog is. Most hagyd őt az lesz a legjobb ha csak csendben mellette állsz. De ne faggasd. Ne próbáld elterelni a figyelmét hagyd hagy gyászolja ki magát. Ha később se javul akkor javasolj neki egy pszihologust.

De idővel jobb lesz 2 hónap még kis idő.

2009. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Igen én sem akarok beleszolni durván a gyászába, csak féltem Öt. Félek, hogy tényleg a férje után megy. Néha azt mondja igy nincs értelme az életnek.Nem tudom kimozditani teljessen elzárkozott. Ezt igy kivülröl tehetetlenül nézni borzalmas
2009. aug. 10. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem január végén halt meg a barátnőm:( Azóta én sem találom a helyem, alig eszem, sokat sírok, teljesen befordultam. Támogat a családom és a barátaim, ez valamivel elviselhetőbbé teszi a helyzetet. Biztos jól esne Neki, ha megoszthatná Veled a fájdalmát. Hallgasd meg, ha beszélni szeretne Róla. Gyuszi, 18
2010. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Részvétem és köszönöm
2010. ápr. 26. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Nincs mit:) (Gyuszi)
2010. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!