Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt eddig a legnagyobb...

Mi volt eddig a legnagyobb gödör, amiből sikerült kimásznod? Miért kerültél oda? És hogyan sikerült onnan kikecmeregned? És mit tanultál az egészből, mi volt az az életre szóló tanulság, amit levontál belőle?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 06:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Inkább nehézségnek hívnám őket:

- Szüleim halála gyerekkoromban - most is fáj

- alig ismert betegséget állapítottak meg rajtam- jól vagyok : )

- egyszer azt hittem, hogy eltűnt az akkor 4 éves lányunk a Balatonban (meglett!)

- kirúgtak a munkahelyemről, mert gyereket vártam (kétszer is megtörtént ez)- van munkám

- majdnem elvitte a házunkat a bank - végtörlesztéssel megúsztuk


Életre szóló tanulság: bízni kell az Úrban!

2012. okt. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

43 éves voltam, mikor szinte egyszerre ért minden rossz. Meghalt édesapám (édesanyámat már nagyon fiatalon elvesztettem), csődbe ment a munkahelyem és bár napi 10-12 órát dolgoztam hónapokig nem kaptam fizetést, és éppen válás után voltam, anyagilag és érzelmileg teljesen lenullázva. Cukros lettem, és hónapokig küzdöttem a pánikbetegséggel, én aki előtte csak hirből ismertem a nyugtatókat.

Azóta egy stabil és boldog kapcsolatban élek, saját vállalkozásom van, amiből ugyan meggazdagodni nem fogok, de elég jól megélek belőle.

Tanulság nincs, csak annyi, hogy csak akarat kell ahhoz, hogy helyrehozzuk az életünket.

2012. okt. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőméknél laktam másfél hónapot, azalatt mindenféle ürüggyel (kocsi javítás, műszaki, számla, kaja, hitel stb) elkértek a szülei 300000 ft-ot. Ez a tartalék pénzem volt, meguntam, hogy fejős tehén vagyok, eljöttem pénz nélkül, meg hát össze is vesztem a szülőkkel, mert már nem igazán tudtam miből adni nekik. Volt kb. fél hónap következő fizetésíg, az volt életem egyik legrosszabb 2 hete, kukákból gyűjtöttem üvegeket, visszaváltottam, abból tudtam valamennyi kaját venni, munkahelyen aludtam, és ott is fürödtem, egy szobát nem tudtam kivenni. Szüleimhez meg nem akartam visszamenni, mert nagyon ciki lett volna, nem szoktam sosem kölcsön kérni, vagy szivességet kérni.
2012. okt. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Az amikor egy két éves kapcsolatom úgy ért véget, hogy zsaroltak, tetlegesség is volt, követett az ex és mindneütt keresztbetett ahol csak lehetett. Természetesen figyelt arra, hogy semmi illegális ne legyen.

Azóta túlléptem, van családom, szerető férjem és gyerekem De soha nem fogom elfelejteni és sokszor bennem van, hogy bármikor előbukkanhatna.

2012. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elkaptam egy ismeretlen betegséget, ami csak nekem van az országban.... Nem tudták megállapítani mi az, maradandó károsodást okozott, amivel mára már megtanultam élni. Mivel tanultam még és muszáj volt mellette dolgoznom, nem volt időm sajnálni magamat, így észrevétlenül megbékéltem a dologal, mert láttam hogy így is tudok teljes életet élni (iskola+munka). Nem volt könnyű, de hamar rájöttem mit hogy tudok megoldani. Aztán összejöttem a férjemmel, aki így is elfogad, szeptemberben volt az esküvőnk, most babát várok. A legfontosabb tanulság szerintem az, hogy úgy kell hozzáállni, hogy ez van és mihamarabb megbékélni a helyzettel. Ha otthon ülsz és sajnáltatod magad, attól nem lesz jobb. Ebből a szempontból még jó is volt,h nem álltam túl jól anyagilag, mert így rá voltam kényszerülve, hogy mással foglalkozzak. A férjem pedig különösen felnéz rám ez miatt, hogy még betegen is annyit dolgozok mint mások.
2012. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy pasi után kijöttem külföldre, aki gerinctelenül megcsalt és kidobott az utcára. Nem volt hol laknom, nem voltak barátaim, éppenhogy csak találtam szállást. Nem akartam hazamenni. 1 hónap alatt kb 15 kilót fogytam és láncdohányos lettem, rémálmok, rosszullétek és minden ami vele jár. Azt hittem belepusztulok.

Alig 2-3 év leforgása alatt lett egy nagyon jó állásom, rátaláltam életem szerelmére, boldog házas ember vagyok és épp babát várunk.

2012. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az eddigi életem egy gödör volt. Alig 7 évesen az anyámmal teljesen megszakadt a kapocslatom annak ellenére, hogy együtt éltünk. (nem elvált szülők) Lek*rvázott minden ok nélkül "Te egy büdös kis k*rva vagy"-soha nem fogom elfelejteni... a továbbiakban ellökött magától, a bátyám volt a kedvenc. Az általános sulis éveim ezek után a lehető legrosszabbak voltak, a középiskolás meg maga a borzalom. 14 éves koromtól kezdve dolgoztam a suli mellett, azért,hogy legyen kajám,legyen ruhám,befizethessem az osztálypénzt. Mit mondjak, kajára jutott a takarításokból,meg az osztálypénz felére. Ruhám csak kettő volt,felváltva hordtam,telente egy őszi vékony kabátba jártam,s volt,hogy csak a buszbérletemre volt elég a megkeresett alamizsna,s éhen voltam egész nap, egy üveg teát kortyolgatva. Aztán mikor az ofőm megtudta,h vmi nincs rendben, a felnőtt lányai ruháit nekem adta,h legalább ruhám legyen. Jött a nagy szerelem, ami három évig tartott teljes megaláztatásban,apám megbetegedett, elhagytam az akkori párom, a mostani férjemért, terhes lettem, közben apukám meghalt.A volt párom megpróbált minket szétszakítani,anyám meg tesóm felém mindig azt hangoztatta,h vetessem el a gyereket, nem érdekli őket,ha már nem lehet,akkor is csináljam meg, egy büdös k*rva vagyok, egy senkiházi,egy mocskos szemét, stb. A gyermekem már 3 éves,én 23 vagyok. Van egy férjem,egy gyönyörű gyermekem. Már csak egy munka kellene. Szóval most már a gödör tetején tartok jelenleg, félig már kimásztam. Az emberekben ezek után nehezen bízok,depressziós vagyok,beteg vagyok. De már nem érdekel,mert van két ember,aki szeret,s akit szerethetek! Egyet azért megtanultam: 100%osan csak magamban bízhatok meg!
2012. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több ilyen időszakom is volt.Az egyik legnehezebb az volt,amikor gimibe jártam.Apám iszik,folyton terrorizált minket,mindennaposak voltak a balhék.Nagyon utáltam otthon lenni,mindig későn jártam haza.A szüleim akkor válni akartak,de ez sajnálatos módon nem történt meg.Emellett a suliban is teljesen egyedül voltam és az osztálytársak sem szerettek.Utána érettségikor nagyon összevesztem a családommal,apám majdnem kidobott az utcára és összeomlottam,teljesen szétestem.Elkezdtem egy okj-s sulit,amivel alig foglalkoztam,mert már kb azt sem tudtam,hol vagyok.Állandóan buliztam,minden délután piáltunk és teljesen kicsúsztak a kezemből a dolgok.Akitől meg próbáltam segítséget kérni,azok meg mind magamra hagytak,köztük az egyik gyerekkori barátnőm.Tőle nem egyszer próbáltam segítséget kérni úgy,hogy legalább beszélgessen velem.Ezek után agydokihoz kerültem,a sulit is félbe hagytam és fél év alatt sikerült ebből az állapotból kilábalni.Ezalatt pedig kiderült,hogy nem kellett volna se gyógyszer,se semmilyen csodasz@r,csak az,hogy valaki beszélgessen és foglalkozzon velem.Végül megtaláltam azokat az embereket és érdekes módon pár év alatt helyre is rázódott az életem.A sok szemétláda "barátommal",akik akkor mind cserbenhagytak,megszakítottam a kapcsolatot,ami azért volt necces kezdetben,mert kibukkant az igazi énjük és fenyegetni meg zsarolni kezdtek néhányan,de végül csak lekoptak.Már van egy szakmám és most egyetemezek,minden megoldódott.Már csak munkát kell találnom.A tanulság az,hogy hozzám nem méltó emberekkel soha nem fogok szóba állni és hogy mellőzöm az önsajnálatot.Ezt mind ezektől a régi "barátoktól" tanultam,de rájöttem,hogy ezzel ők is csak maguk alatt vágják a fát.
2012. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat tudnék sorolni. Elsősorban nem volt gyerekkorom, az apukám ivott, állandó jelleggel bántotta az anyukámat, mindig rendőrségi ügyek voltak ebből. Már gyerekként megtanultam, hogy a rendőrség semmit nem ér. Nem volt gyerekkorom.

A volt párommal 4 évig voltam együtt, azt hittem vele élem le az életem és ő jelentheti a megnyugvást.

Kiderült, 1 évig volt mellettem még egy barátnője, kettős életet élt. Elhagytam. Elköltöztem a városból is. Utánam jött, fenyegetett, engem és a családomat is terrorban tartott (előtte a vitáink alatt sokszor bántott is). Naívan ismét a rendőrséghez fordultam, akik újra bizonyították az addig felépített gondolatomat, miszerint soha nem tudnak segíteni a bajban.


Azt még nem fűztem bele, hogy vidéken éltünk, rossz anyagi körülmények közt, rossz jövőképpel és nulla lehetőséggel. 18 évesen érettségi után a nagyvárosba költöztem, tanultam, dolgoztam. Nagyon nem volt egyszerű eltartani magam, de megérte. Pedig mennyit sírtam...

Rá 2 évre hozzám költözött az anyukám és az öcsém.


Mindig ki kell tartani!!! Ez a tanulság!!! És az, hogy semmi nem történik ok nélkül, mindenből tanulunk valamit, ha jobbat nem, erősebbek leszünk!

A töredéke ez, amit leírtam az életemből, mikor azt hiszi az ember ennél nem lehet rosszabb, DE, lehet! De többet bírunk ki nap végére, mint azt valaha is hinnénk és abból a gödörből is ki fogunk mászni, mert ki kell!!

2012. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Az utolsó voltam. Még annyit írnék, hogy nagyon tetszett a kérdésed. Kiváncsi lennék miért tetted fel? Mi a te történeted?

A többiekét is szívesen olvastam, a tanulságokat és hogy ki mitől lett erősebb!

2012. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!