Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy anyám...

Mit csináljak hogy anyám leszálljon rólam?

Figyelt kérdés

Már szinte utálom mert beleszól a dolgaimba meg hogy mikor mit hogy csináljak. Nagyon sokat veszekszünk mert neki nem jó semmi amit én csinálok. Általában már csak estére járok haza, a múltkor is majdnem rám hívta a rendőröket,hogy eltűntem. Apa nélkül nőttem fel, igazából nem tudom milyen egy igazi férfi így azt csinálom ami jól esik. Sokszor mondja hogy bunkó és hálátlan vagyok meg hogy nem tudja hol ronthatta el, lehet h az vagyok de nem csak én vagyok a hibás. Azért minél hamarabb el szeretnék költözni. Néha turkál a cuccaim között, elveszi és kidobja a cigimet amit a saját pénzemből vettem és én dolgoztam érte, amikor talál nálam piát azt kiönti pedig az is az én pénzemből van. Ilyenkor szoktam vele kiabálni meg legszívesebben nem tudom mit csinálnék vele. Mások előtt meg játssza a mintaanyát. Bezzeg minden amit a hugom csinál az jó, ő tökéletes okos gyerek. Azt mondja, hogy ő nem akar veszekedni meg jót akar blablabla ha annyira jót akar akkor csinálja máshogy, mondjuk kérdezzen meg engem mielőtt kidobálja a cuccaimat meg hagyja hogy úgy csináljak dolgokat ahogy akarok. Meg ne legyen minden szar amit én csinálok. Ilyenkor jön és ölelgetni akar de már rég nem vagyok a kicsi fiacskája. Nekem is szar néha hogy ilyenek vagyunk egymással de nem tudok mit tenni. Miért nem fogadja el hogy más vagyok és nem én tehetek erről az egészről?

17/F


2012. okt. 23. 14:23
 1/6 rémuralom ***** válasza:

Nem igazán tudsz vele mit kezdeni. Van egy ideálja, és olyat akar nevelni belőled. Vannak ilyen anyák.

Annyit esetleg megpróbálhatsz, hogy leülsz vele beszélgetni. Megpróbálod meggyőzni arról, hogy te nem az vagy, akit nevelni akar belőled, és most már tegyen le róla, mert 17 éves gyereket már nem igazán lehet nevelni. Volt rá tizenegypár éve, addig formálhatott volna, ha nem sikerült, törődjön bele. És ha folytatja, akkor reménytelen, marad az, hogy minél előbb elköltözöl otthonról.

2012. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Volt valami disszonancia kezdetben. Rosszul kezelte, ezért elfajult. Úgy tűnik hogy te ezért piás szenvedélybeteg lettél, anyád meg nem találja a hozzád vezető utat, és erre rá van görcsölve. Ezért sérti meg az autonómiádat. Ezzel a férfiminta izével nem tudok mit kezdeni. A nemi sztereotípiák követésre egyszerűen nincs szükség. Ez a mondat nekem inkább úgy tűnik, mintha anyádat valahogy felelőssé tennéd azért, hogy nem volt apa körülötted. Mellesleg az egyedülálló anyák nagyrészt házisárkánnyá válnak.
2012. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ebben a helyzetben egyszerűsíteni kell. Elmondom neked, hogy mit kell leépíteni: Pia, cigi, férfiminta-görcs, anyád. A felszabadult kapacitással csinálj valami olyat, ami elvezet az igényeid meg a céljaid felé, vagy tágítsd a látókörödet, ha még kialakulva.
2012. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mindent ami ideg, az vált ki benne, hogy cigizel, és piálsz, meg persze bulizol. ha már ezeket a szenvedély betegésgeket nem tennéd(persze érthető, hogy ezt azért csinálod-nem biztos hogy teljes direktből- mert nem volt apa melletted) akkor már egyből az ő feszültsége lejjebb menne a létrán, és akkor te is nyugodtabb lennél, mert ő nem csesztet, és ő is, hogy a fia, akire büszke is lehetne, már nem csinálja ezeket a test károsító dolgokat.


Nyilván a testvéred, még nem csajozik(jelen esetben pasizik) nem dohányzik, és nem piál, ezért büszke rá anyád. Nem azért mert milyen jó tanuló vagy ilyesmi, lehet az ember már csupán annyitól is büszke valakira, ha nem csinál hülyeségeket.

2012. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, szerintem ez nem igaz, hogy a húgát azért "szereti jobban", hogy ezzel lekommunikálja a testvér felé, hogy mit várna tőle. Nem hiszem hogy a lánygyerekét csak használja
2012. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ültetek már le, bármikor megbeszélni ezt?

Amúgy ezzel a "apa nélkül nőttem fel"-t, vagy anya nélkül, vagy nem tudom mi nélkül, én sose értettem.

Ezek csak szerepek.

Ha van egy klassz nagybácsi, idősebb férfi, akivel az ember eltud beszélgetni komolyabb dolgokról, vagy aki kicsit fiaként tekinti, akkor picit ezt lehet pótolni, ha valakinek erre igénye van.

Aki nyitott marad valamelyest a környezetére, az idővel megtalálhatja a példaképét valakiben, akire felnézhet, és követheti. Hányszor van, hogy nem az az igazi szülőnk, akitől vér szerint születtünk...

Hidd el, az se tudja, milyen egy igazi férfi, akinek volt apja...de hát milyen?

Amúgy meg, vagy megdumáljátok ezt, kompromisszummal, és idővel hegednek ezek feszkók, vagy elfog fajulni.

Valóban lehet, hogy egy ideált akar nevelni belőled.

Az igazad mellé pedig szedj fel egy kis jóindulatot, azzal gördülékenyebben lehet megoldani ezeket.

Nem kell forradalmat csinálni, ha csak generálod vele feleslegesen a feszkót, légy te az okosabb, és hagyd rá, aztán csináld másképp. ( Habár nem tudni, mi az amit nem csinálsz jól.)

2012. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!