Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ajándékot ajánlanátok...

Milyen ajándékot ajánlanátok egy keresztelőre?

Figyelt kérdés

Párom bátyjának kisfiát keresztelik a hétvégén. Párom lesz a keresztapa. Milyen ajándékot ajánlanának neki, mit vegyen?


Ilyenkor nekem is kell ajándékot venni, mi a szokás?


2012. okt. 20. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi babakönyvet kaptunk (már fél éves volt a gyerek, szóval sok mindent nem írtunk már bele) és egy órát, amit majd hordhat 15 év múlva.

A másik gyereknek meg a keresztapa állta a vendéglői vacsorát.

De szoktak fiúnak ezüstláncot, ezüst étkészletet, kisruhát is, esetleg rá is kérdezhetsz, mi kellene nekik. Szerintem ilyenkor az ajándék jelképes, többnyire nem használható, max. ha kislány kap arany fülbevalót...

2012. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az ötleteket! :)


Várom még mások ötleteit is! :)


És még annyi, hogy nekem is kell ajándékot venni, vagy ilyenkor csak a keresztszülőnek kell?

2012. okt. 20. 10:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy családtól egy ajándék elég.
2012. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igen, csak nem vagyunk család, ezért gondolkodtam el rajta... párom 22 éves, én 20 és még együtt sem élünk


Párom bátyja meghívott a keresztelőre és nem tudom h illene-e ajándékot vinnem...?!


Első babalátogatásra kisruhát és egy rágókát vettem

2012. okt. 20. 10:45
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem segítsetek a vendéglői számlánál, vagy ha nem nagy a buli, akkor fizessétek ki. Felénk, keleten élek, kb 50.000 egy keresztszülő részéről szokott lenni, de eg y szubjektív. Máshol, más szokások vannak, a családi körünkben viszont "értelmes" ajándékot adunk. Szerintem az óra és az arany nyaklánc nem az, hiszen mind2 majd 15 év múlva lesz hasznos, úgymond és akkor már divatjamúlt lesz, de talán értékes.

Én mindenkép anyagi segítségre gondolok, vagy olyan ajándékra, amit előre megbeszéltek. Etetőszék, pihenőszéka babának, hintaszék, babakocsi, ilyenek.

2012. okt. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam amit írtál, szerintem igen, illene ajándékot vinned, hogy mit...hát babanaplót, ha még nincs, vagy egy forgós- éneklős játékot a kiságy fölé, pihenőszéket esetleg...nem tudom mennyit szánsz erre a dologra, egetverően sokat szerintem nem kell, max 10.000ft.
2012. okt. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

sokat sajnos nem tudok szánni rá...még egyetemista vagyok, úgyh nem vagyok nagyon eleresztve anyagilag... :/


lényeg akkor h nekem is kell ajándékot vennem...


ma megyünk vásárolni, úgyh várom még az ötleteket, h mi lenne jó, aztán ha meglátjuk az üzletben, akkor már könnyebb lesz választani :D

(csak nem nagyon van tapasztalatunk ilyen "kisbabás ügyekben")

2012. okt. 20. 10:55
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunk kapott 3 részes porcelán étkészletet a keresztelőjére. Használjuk minden nap és tudja is hogy kitől kapta :)
2012. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy külön adsz, mert nem vagytok még annyira közeli kapcsolatban, csak "jártok", szerintem nem kell 10 ezret költened. Viszont, ha meghívtak és eszel is, illik vinni valamit. 7 hós fiú anyukája vagyok. Én ilyen esetben örülnék, babaruhának. Jön a tél, vehetsz neki 6-9 hós meleg nacit, felsőt, esetleg popsitörlő vagy pelus is jól jön. Ahogy Te gondolod. Popsitörlőt ajánlom a DM saját márkás Babylove 2 csomag egyben 899 huf. (Én ezt használom, nagyon jó minőségű, örülnék, ha ezt kapnám.)Bemész Tescoba, veszel egy nacit, felsőt esetleg. Ezt beleteszed egy szép tatyiba, max 5 ezerből kijön és hasznos dolgot vettél.
2012. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jesszus, ez zenélő körforgó 10ezer, a pihenőszék 30, ennyit nem kell szánni, és a mai világban az 50ezer is rettentően sok. Mivel egyetemista vagy, értelmes ember max. egy kis ruhát vár el tőled, pár ezer Ft értékben!! A Lidl-s babaruhák is nagyon jók, vagy egy plüss, aminek nem leszedhető (varrott szeme van) részei vannak, vagy van babakocsilánc, amin csörgő-zörgő dolgok vannak, amivel ellesz a kocsiban ha nagyobb lesz. Mi kaptunk kis műanyag asztalra tapasztható tálat étkészlettel, az is hasznos, persze nem keresztelőre, vagy valami kis zenés felhúzós játékot.
2012. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!