Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hivatkoznak egyes...

Miért hivatkoznak egyes emberek, főleg a családdal kapcsolatban a "régi időkre"?

Figyelt kérdés

Régen a férj/a feleség... Régen a házasság, régen a gyereknevelés, régen a... Régen így volt, régen úgy volt...

Régen barlangban éltünk, gyűjtögettünk és mamutra vadásztunk. Ez miért nem követendő példa, ha a többi "régen" az?! Szerintem nagyjából ugyanannyi értelme van beleragadni az 50 évvel ezelőtti múltba, mint az őskorba.

Vélemény? :)


2012. okt. 12. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
Ma 11:57-es: hát ez tök jó! Ez aranyos, bár elhiszem, hogy neked seperc alatt fölviszi a vérnyomásodat!
2012. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

A nagymamám mondta, hogy örüljek, hogy most vagyok fiatal, mert bármennyire nehéz is ma a helyzet, mégsem közelíti azt a nehézséget amiben ő felnőtt.

Tényleg röhejes amikor olyanok sírják vissza a régi időket akik nem is életek akkor.

2012. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

Vannak azért dolgok,amik jobban működtek mint régen.Szerintem jobban egymásra voltak utalva az emberek és jobban is ismerték egymást.Nem is tudtak másként érintkezni pl csak személyesen,hisz csetelni nem tudtak.Más volt szerintem az egész életfelfogásuk,nekem pl az hiányzik a mai világból.


Off:64 %os anyukát én is észrevettem,a gyerekvállalás rovatban szokták "szeretni". Szívesen megnézném egyszer igaziból is,mert valami hihetetlen.Ridegtartásban neveli a gyerekeit,nem szőrtelenít,stbstb.

2012. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
kíváncsi lettem a 64%os anyukára.... :D linkeljetek már kérdést amiben ő ad választ...
2012. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. 3. válaszadó


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. 2. válaszadó


Egyelőre ezt a kettőt találtam. A stilus mindig ugyanaz. Rövid mondatok, nagyon max. 3-4 sorban. Kedvenc vesszőparipája, hogy az anyukák elhanyagolják a férjüket, mert összenőnek a babával. Ezt nagyon sokszor elsüti, akkor is, ha teljesen másról szólt a kérdés.

2012. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%

Nincs gyerekem, így ahhoz nem tudok hozzászólni.


Én is nosztalgiával gondolok azokra az időkre, amikor nem éltem, de igazából ezek nem is a "régi idők", hanem a régi idők, amiket a filmekben láttam. Amikor a 80-as évek tinifilmjeiben (Pretty In Pink, The Breakfast Club, Say Anything...) csak vezetékes telefonon lehet kommunikálni (meg persze levélben). Nekem ez az egy apró aspektus "hiányzik", pedig nem is éltem benne, és nem ismerem, mik voltak az akkori élet hátrányai.

2012. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Vicces volt, mikor hazamentem a suliból és megkérdeztem, hogy keresett-e valaki telefonon, de én sokkal jobban örülök, hogy van mobilom. :)
2012. okt. 12. 15:18
 18/19 A kérdező kommentje:
64%-nak talán még igaza is van (ebben a 2 válaszban legalábbis), de az nem indok, hogy mert régen így volt. Az indok, ha beválik az adott dolog. :)
2012. okt. 12. 15:21
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez csak egy szokás ezt mondogatni. A régi sem volt jobb, cseppet sem. Egyrészt ma már sokkal szabadosabb az élet- ez hátrány is, meg előny is. Régen merevebb szabályoknak kellett megfelelni, ez sokszor kényszer volt. De van ennek jó és rossz oldala is. Pl. házasság, válás. Jó is, rossz is. Nemde?


Amúgy a régi időkből mindig a szépekre emlékezünk, ezért jó nosztalgiázni...

2012. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!