Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új kapcsolat özvegyen, mikor?

Új kapcsolat özvegyen, mikor?

Figyelt kérdés
A férjem 2 éve halt meg, azóta nem volt senkim. Nem tervezem, hogy egyedül öregszem meg, de még nem tudtam nyitottá válni új kapcsolatra. Egyre többen próbálnak rábeszélni arra, hogy próbálkozzak, de nem érzek késztetést, kedvet. Tényleg "beteges"? Már ilyenkor kellene? Tény, hogy nagyon megviselt, de úgy érzem nagyjából most már rendben vagyok/leszek. Másoknál hogyan alakult ez (33 éves vagyok)

#kapcsolat #özvegyen
2012. szept. 27. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok özvegy, így azt nem tudom, másoknál hogy alakul, csak a véleményem tudom leírni:


Akkor vágj bele egy kapcsolatba, ha készen vagy rá, és vágysz is egy új férfira. Butaság lenne időtartamot mondani, hiszen mindenki másképp éli meg,mindenkinél más, hogy mikor tud továbblépni.


Ha nem érzel késztetést, akkor hagyjad. Temetkezz a munkába, hobbiba, barátokba, majd ha összefutsz egy olyannal, aki megtetszik, ez úgyis változik. Szerintem nem beteges. Meghalt a férjed. Ilyenkor nincs olyan, hogy "sok idő" továbblépni.

2012. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!


Szerintem Neked kell érezned, mikor állsz készen akár az ismerkedésre, vagy az új kapcsolatra. Nem kell törődnöd másokkal; eleve úgy ne okoskodjanak, ha nem élték át ugyanezt, de ha mégis: mindenki másképp tudja feldolgozni a gyászt. Nincs behatárolható idő. Ismertem olyan korodbeli özvegyen maradt nőt, aki már fél év után új kapcsolatba lépett - őt pedig emiatt bírálták. Ismerek olyat is, aki 10 éve özvegyült meg, mégis nem tud továbblépni, nem is akar soha. Ez szerintem nem beteges. Mindenki maga érzi, hogy jó neki. Nem lenne értelme magadra erőltetni az ismerkedést, ha még úgy érzed, nem állsz rá készen.

2012. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, az én előző párom 91-ben halt meg (27 voltam), 93-tól kezdtem újra ismerkedni (tehát 2 év múlva), és 97-ben lett újra tartós - ma is tartó - kapcsolatom.
2012. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 27. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem! Ebben ne másra hallgass, hanem az érzéseidre. Itt nincs meghatározott idő. Neked kell érezned, hogy mikor vagy nyitott egy új kapcsolatra.
2012. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor? Amikor úgy érzed, hogy készen állsz rá. Van akinek 2 nap, van akinek soha. Nem hiszem, hogy lenne olyan, hogy na, akkor eltelt ennyi idő, most aztán tessék felszedni valakit!
2012. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor "kell", amikor már készen állsz rá. Felesleges erőltetni. Nem beteg, hogy még nem nyitsz mások felé.
2012. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!