Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a dédnagypapámba valószínül...

Ha a dédnagypapámba valószínüleg! Volt szlovák vér akkor bennem is van?

Figyelt kérdés
Tipikus Szlovák vezetékneve van,nagymamám szerint Szlovákiából jött de ugye a dédim már meghalt ezért nem tudni biztosan. Ez már felhígult? Vagy hogy működnek az ilyenek?
2012. szept. 26. 16:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen sőt még a gyereked is lehet olyan mint az ük ük ük nagyszülei.
2012. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

nézd, tök mindegy, hogy hanyadik generáció vagy, ha 223. lennél, akkor is ott vannak az őseid

és nyugi, nem találnál olyan embert, akinek az ősei csak 1 nemzetiségből származnak

2012. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

de nem is az volt a kérdés lényege.Lehet szrul fogalmaztam.Igazából a lényeg az hogy akkor örökölhettem-e tőle a tulajdonságaimat? Vagy az Ő őseitől? Nincs olyan hogy csak egy adott "pontig" lehet visszaörökölni dolgokat? Mert én ezt hallottam.

Remélem értitek nem tudom jobban elmagyarázni....

2012. szept. 26. 16:37
 14/23 A kérdező kommentje:
mondjuk pl az Ő ük nagyapjától az arcvonásom?
2012. szept. 26. 16:37
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden lehet örökölni.
2012. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülőktől nagyon sokat szoktak örökölni a gyerekek, sokszor jobban hasonlítanak egy nagyszülőre, mint szülőre bizonyos dolgokban... De ez független attól, hogy szlovák volt-e, magyar, vagy hottentotta!


Egyébként meg hallottál már olyan esetről, hogy fehér szülőknek fekete gyerekük születik? Na, olyankor sokszor 5-6 generációra visszavezetve találtak csak feketét a családban, akit már mindenki elfelejtett! Ilyen az öröklődés - még egy rejtély az emberiség számára. Nagyon érdekes, és semmiképpen sem elítélendő. A sokszínűség feltétele, hogy távolabbra is visszanyúljon a DNS, nagyobb lesz az esélye a túlélésnek.

2012. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a kérdezőnek, az más dolog, hogy sokadszorra sikerült értelmesen kiírnia a kérdését.


A tulajdonságok öröklődését a Mendel törvények írják le, bár a valószínüségi faktor is belejátszik.

[link]


Elvileg a hetedik leszármazotti generáció génállománya kicserélődhet, de nem feltétlenül van így. Példaként nézd meg az Angol királyi család külső jegyeit, arcberendezés, stb.

2012. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

muszály mindenbe "tahóságot" belecsempészni? :D :)

Amúgy köszi a választ pont erre gondoltam.:)

2012. szept. 26. 16:47
 19/23 A kérdező kommentje:

hupsz :D *muszáj

ma nem tudok írni

2012. szept. 26. 16:48
 20/23 A kérdező kommentje:

hogy érted hogy a hetedig generáció génállománya kicserélődhet? Ezt elmagyaráznád kérlek?

Nagyon homályos nekem az ilyen.Ezt sose értem...


Tehát akkor

Az ószülőkig visszamenőleg örökölhet az ember?

2012. szept. 26. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!