Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a szüleim nem...

Normális, hogy a szüleim nem hagynak választási lehetőséget? Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, azt hallgatom, hogy egyetem vagy utcasöprés-ganajmeló, középút nincs.

Mikor középsuliba jelentkeztem, belém beszélték a gimnáziumot, az érettségit és szakmát adó helyek helyett, főleg édesanyám.

Összesen egyszer hagyták, hogy nyári munkám legyen, azt is apu mellett a konyhán.

Érettségi előtt nyilvánvaló volt, hogy egyetemre megyek, nem szakmát szerezni. Jelentkeztem, fölvettek. Persze, én nem akarok egyetemre menni, dolgozni akarok, és megszerezni egy szakmát, legfeljebb utána egyetem.


Most fektettem apu elé a terveket: Beiratkozok, halasztok egy évnyit, ez alatt szerzek egy okj-s szakmát, iskolarendszerűt, és dolgozok, majd megyek az egyetemre, s meglesz az is. Azt a választ kaptam, hogy nem érti, mi bajom, nem is érdekli, jövő héten megyünk, keresünk egy albérletet, kifizeti az évemet, és kész.


20 éves leszek (5 nap múlva), depressziós vagyok, nincs erőm egy családi vitához, hogy megkapjam mekkora hülye vagyok, miért nem közelebbre jelentkeztem (mert ott volt a legmagasabb ponthatár az engem érdeklő szakok közül), ők megmondták, tönkreteszem őket, lapátolhatom majd a szart, satöbbi...


2009. aug. 1. 18:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Én örülnék, ha ilyen tudatos, az életét egész jól elképzelő gyerekem lenne.


Nem igaz, hogy csak diplomával lehet érvényesülni, jól keresni, és főleg: örömmel, kedvvel dolgozni! Sőt, egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy már szinte mindenki egyetemet/főiskolát végez.


Lassan nincs szakember, aki pusztán érettségivel szerelne, szállítana, őrködne, ácsolna és így tovább.


Az azért jó, hogy messzebb kerülsz, és ha munkát vállalsz a tanulás mellett, akkor egyre inkább függetlenedhetsz a szüleidtől. Így már nyugodtan meghozhatod a saját döntéseidet, megvalósíthatod a magad elképzeléseit. Kitartást és sok erőt kívánok mindehhez!

2009. aug. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

OKJ nem ér semmit? Akkor hol tanuljak szakácsnak? Egyetemen? Jaaa, ott nincs. Hoppá.

Csináld azt, amit a szíved diktál, ha van valamilyen szakmai papírod, sokra mehetsz vele, mert sok a munkanélküli diplomás és nagyon sok munkát nem lehet ott megtanulni!

2009. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

19:25!

Ha valaki valamilyen szakmát szerez, az OKJ-s végzettséget kap.

2009. aug. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

hát szerintem már nem kéne a szüleidnek beleszólnia ebbe...jó persze, a tanácsot meg lehet hallgatni, de neked kell mérlegelned, hogy mit szeretnél

ha jól értelmezem, akkor okj mellett még dolgoznál is? mert akkor még azt sem mondhatják, hogy nem csinálsz semmit, mert ugye tanulsz + mellette meló (ha csak diákmunka is, akkor is becsülendő)

nem is értem, nekik mi az érdekük abból, ha éveket pazarolsz egy olyan dologba, amit nem szeretnél? hány diplomás munkanélküli van? és hány kozmetikus, akiknek igazán jól megy (ismerek mindkettőből, gondolom mások is)

szóval ne ugorj nekik, de ne is engedd, hogy most lebeszéljenek, eltiltsanak attól, amit szeretnél...és amúgy mi az ami érdekelne, mint szakma vagy ilyesmi?:)

sok sikert, szorítok, hogy megértsék a szüleid!!

21/L

2009. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm.


Az az igazság, hogy bizonytalan vagyok, ezért kell, és a szüleim megnyugtatására az egyetem, mint tartalék.


Bizonytalanságom oka: vagy menne az autistákkal a munka, vagy nem, és hogy a weblaptervezői, webmesteri munka is ugyanúgy érdekel.


De vesztettem. Meghallgattam, hogy nincs elvárás, nem ám, majd vagy ezerszer, hogy mekkora hülye vagyok, hogy 418 pontot szedtem össze tanulás nélkül, és szakmát akarok, és majd mehetek szrt lapátolni...


Köszi, ennyi.

2009. aug. 1. 22:22
 16/19 anonim ***** válasza:
A weblapos lenne a szakképzés, igaz? Szerintem keress egy olyan tanfolyamot, amit van lehetőség suli mellett végezni délutáni vagy hétvégi képzésben ott, ahova majd egyetemre jársz, és suli mellett végezd el azt is, így meglesz mindkettő.
2009. aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek üzenem, hogy ki se mozduljanak otthonról, mert a boltokban, éttermekben, mindenhol, ahol szolgáltatnak valamit, csak szarlapátolók vannak! Ne egyenek, igyanak, öltözködjenek, mert azt szarlapátolók állították elő!
2009. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen korlátolt emberek vannak!

Elmondom neked:én ugyanilyen helyzetben voltam.Szüleim mindenáron ki akartak "csikarni"belőlem legalább egy diplomát.Érettségi után nem vettek fel egy akkor nagyon divatos szakra,így az utolsó helyen megjelölt szakot(felsőfokú sz.képzés)kezdtem el,amit el is végeztem 2 év alatt jó eredménnyel.

De ez szüleim szemében semmi volt,ők továbbra is azt akarták,hogy legyen meg az a diploma.Ismét felvételiztem,ismét nem vettek fel,pedig jó érettségim volt,emeltszintűvel stb és elkeseredésemben pótfelvételiztem,ahová most már felvettek(naná,fizetős).

Másfél évig bírtam,de annyira megutáltam az egészet,hogy megfogadtam,többet én a büdös életbe felsőoktatási intézmény közelébe nem megyek!

Egész egyszerűen nem nekem való és erre sokkal korábban rá kellett volna jönnöm!Nem hoztam ki magamból a maximumot,csak szenvedtem az egyetemen.

Igaz,hogy elvesztettük a rengeteg befizetett tandíjpénzt(ezt az egyet bánom),de legalább nem készültem ki és boldog vagyok!

A történetnek nincs vége,most segédápoló vagyok a helyi kórházban,mellette tanulom az ápolói szakmát,és úgy érzem,rátaláltam arra,amire születtem!

Szüleim sose fogják kiheverni,hogy nem teljesítettem az elvárásaikat,de tudod mit,magasról teszek rá!Inkább az utcán lapátolnám a szart,minthogy még egyszer betegyem a lábam az "elit"helyre!Ez az életem,és diploma nélkül is teljes értékű embernek érzem magam.

Remélem,érted mindebből a tanulságot.Csinálj bármit,csak olyat NE,amit nem akarsz,akkor kényszer az egész,és előbb-utóbb meggyűlölöd a helyzetet!

2009. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem, amit tanulok, de néha így sem sétagalopp. Szerintem nem érdemes úgy belevágni, hogy nem érdekel, vagy egyenesen utálod.
2009. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!