Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a szüleim nem...

Normális, hogy a szüleim nem hagynak választási lehetőséget? Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, azt hallgatom, hogy egyetem vagy utcasöprés-ganajmeló, középút nincs.

Mikor középsuliba jelentkeztem, belém beszélték a gimnáziumot, az érettségit és szakmát adó helyek helyett, főleg édesanyám.

Összesen egyszer hagyták, hogy nyári munkám legyen, azt is apu mellett a konyhán.

Érettségi előtt nyilvánvaló volt, hogy egyetemre megyek, nem szakmát szerezni. Jelentkeztem, fölvettek. Persze, én nem akarok egyetemre menni, dolgozni akarok, és megszerezni egy szakmát, legfeljebb utána egyetem.


Most fektettem apu elé a terveket: Beiratkozok, halasztok egy évnyit, ez alatt szerzek egy okj-s szakmát, iskolarendszerűt, és dolgozok, majd megyek az egyetemre, s meglesz az is. Azt a választ kaptam, hogy nem érti, mi bajom, nem is érdekli, jövő héten megyünk, keresünk egy albérletet, kifizeti az évemet, és kész.


20 éves leszek (5 nap múlva), depressziós vagyok, nincs erőm egy családi vitához, hogy megkapjam mekkora hülye vagyok, miért nem közelebbre jelentkeztem (mert ott volt a legmagasabb ponthatár az engem érdeklő szakok közül), ők megmondták, tönkreteszem őket, lapátolhatom majd a szart, satöbbi...


2009. aug. 1. 18:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
A szüleid csak jót akarnak neked, és az élettapasztalatuk is nagyobb. Ezt tartsd szem előtt.
2009. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem az OKJ-s szakmákkal nagyon kevesen tudnak elhelyezkedni. Azok szoktak ált. OKJ-re menni, akiket elsőre vagy egyáltalán nem vesznek fel főiskolára vagy egyetemre. Miért mennék OKJ-re, ha már felvettek egyetemre? Szerintem időpazarlás, hisz a diplomáddal elvileg sokkal többre vihetnéd. Ha a szüleid kifizetnek mindent és téged felvettek, akkor miért akarod eldobni ezt a jobb lehetőséget egy OKJ-ért? Te döntésed, szerintem a szüleidnek nem kellene beleszólni, de én sem látom egyébként a döntésedben a logikát...
2009. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Egyet jegyezz meg: CSAK OLYAN SZAKMÁBAN LEHETSZ JÓ ÉS SIKERES, AMIT SZERETSZ CSINÁLNI! Ebben rajtad kívül senki nem tud dönteni. És van olyan, aki OKJ-vel nagyon is jól keres, manapság a rengeteg diplomás egyszerűen nem kap munkát, mert "túlképzett", aztán mehet a mekibe a pult mögé.


Van olyan évfolyamtársam informatika főiskolán, akinek már van szakképesítése informatikából, és dolgozik is évek óta a szakmájában és jól is keres diploma nélkül is, egyedül azért csinálja meg a diplomát, mert a munkahely küldte el tovább tanulni, de nem függ tőle az állása.


Egyébként csak az számít, hogy mennyire értesz ahhoz, amit dolgozol, nem a papírt fogják nézni a munkahelyen, hiába van a papír, a gyakorlati tudás az értékes.

2009. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Egy OKJ-s papírral manapság kitörölheted a feneked. Menj csak egyetemre, pláne ha fel is vettek! Mi a fenéért akarsz mindenáron dolgozni? Lesz még arra legalább 40 éved, ha nem több.
2009. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem akarok, és sohasem akartam egyetemre menni.


Anyámék nem ismernek éhező diplomást, hajléktalant, én találkoztam már ilyennel néhányszor.


A fő probléma, mg sem hallgatják mit akarok. Pedig 20 éves vagyok, nem 2. Szarnak bele, mit miért, vagy nekem hogy lenne jó. Ezzel mit tudok kezdeni?


Legalább nem csak én gondolom úgy, hogy ez nem normális.

2009. aug. 1. 19:18
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja, és félreértés ne essen, azért az ország másik végébe jelentkeztem, mert így volt a lehető legkevesebb esélye, hogy felvesznek, amellett, hogy meglegyenek a kellő érettségiim.
2009. aug. 1. 19:24
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ha szakmát akarsz tanulni, akkor tanulj egy igazi szakmát...nem tudom, hogy fiú vagy lány vagy, de ha fiú, akkor simán lehetsz asztalos, melegburkoló stb. Ha lány, akkor meg pl. kozmetikus. Ezek a mesteremberek jól keresnek...ez is egy opció...én inkább ilyenre mennék, mint OKJ-re. Kitanulsz 1-2 ilyen szakmát és örökre lesz állásod. OKJ szerintem nem sokat ér.


Egyébként mi értelme azt mondani a szüleidnek, hogy 1 év OKJ után mennél egyetemre? Ezzel beleegyezel, hogy igenis mész 1 év után és ezzel is csak kitolod azt az időszakot, mikor elkezdhetnél effektíve a szakmádban dolgozni. Meg kell nekik mondani, hogy te mit szeretnél. Én szülő vagyok és nem örülnék, ha a gyerekem se nem tanulna, se nem dolgozna...ha tudnám, hogy vannak tervei, amikre tud építeni, nem zavarna, hogy nem megy egyetemre, de akkor mondja el nekem tisztán és érthetően, hogy hogyan tervezi az életét. Amíg nem látom, hogy neki az jó lesz, nem megyek bele, mivel a gyerekem, és kötelességem segíteni, mivel én vagyok a szülő és több a tapasztalatom, mint neki és talán ezért a jövőben hálás lesz.

2009. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Nincs kedved privátban részletesebben beszélgetni erről? Én megértem a problémádat, és tényleg én is ott vagyok, hogy ahhoz, hogy majd én el tudjak helyezkedni nőként informatikai területen, referencia kell, amit munka nélkül nem szerzek, és nem jó akármilyen referencia, mert valahogy még mindig hátrányos helyzetben vagyok nőként ebben a szakmában a pasikkal szemben.


Szóval ha van kedved részletesebben, akkor keress meg: helpyou@anonym.hu

2009. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha tudsz most munkát szerezni, nem muszáj eljárnod az egyetemre, legfeljebb lesz egy passzív féléved. Hacsak nem kötéllel húznak, cselekedhetsz tőlük függetlenül, főleg ha elég messze laksz tőlük.
2009. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha a szüleid azt látnák, hogy konkrét elképzeléseid vannak a jövődet illetően, nem szólnának bele. De az írásodból nem az tűnik ki, hogy van egy konkrét foglalkozás, amit űzni szeretnél, hanem hogy neked mindegy, mit csinálsz, csak ne kelljen tanulnod, kereshess minél hamarabb pénzt. Ebben a korban illene már kissé hosszabb távlatokban gondolkozni.
2009. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!