Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet megtudni ha egy...

Honnan lehet megtudni ha egy pasi hazudik? Vannak árulkodó jelek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Árulkodó testbeszéd

Mimika


Legyünk óvatosak, ha valakinek „pókerarca” van, a mosolya, vagy más arckifejezése szinte „megfagy”. A természetes arckifejezés ugyanis rendszeresen 5-6 másodpercenként változik.

A testmozgás koordinációja


A hazudozóknál gyakran megfigyelhető, hogy a testmozgásuk és az arckifejezésük időben eltolódik (pl. ha valaki azt asztalracsap, de az az arca csak egy másodperc múlva tükröz haragot).

Hang


Az emberek 70 százalékának magasabb a hangja, amikor hazudik. De ne feledjük, a profi hazudozók tudják ezt, és ilyenkor még mélyebb hangon szólalnak meg.

Testmozdulat


A gyakorlatlan hazudozók sokszor egy hirtelen mozdulattal, pl. vállrándítással vagy kézlegyintéssel elárulják magukat. A profik – minthogy tudják ezt – ügyelnek erre, náluk tehát épp a merev testtartásra kell felfigyelnünk.

Eltúlzott reakciók


Azok, akiknek a számára a hazudozás mindennapos dolog, gyakran eltúlzott reakcióikkal árulják el magukat: például dühkitöréssel, ha valaki kételkedik a szavukban.

Beszédstílus


Sok hazudozó hajlamos a túlzottan részletező beszédre, túl sokat és gyorsan beszélnek és mondanivalójuk minduntalan olyan szófordulatok szakítják félbe, mint „higgy nekem!” „komolyan mondom” vagy „őszintén szólva”…



A férfiak többször hazudnak, mint a nők


A felmérések szerint a nőknek csak 27, a férfiaknak viszont 36 százaléka rendszeresen „füllent”, „svindlizik”, mellébeszél. De vajon felismerhető-e, ha valamely férfi a környezetünkben nem mond igazat! Természetesen igen, csak értő módon figyelje az alábbi jeleket:


* Kerüli a partnere tekintetét,

* Szokatlan gesztusokat gyakorol, amelyeket korábban nem tett meg (például bókokat mond, ajándékot, virágot vesz, stb.)

* Ütemessen rázza a lábát,

* Összehunyorítja beszéd közben a szemét,

* A pupillái kitágulnak,

* Önkéntelenül többször felhúzza a szemöldökét,

* Orrizmai összehúzódnak,

* Mindig azonnal van magyarázata – anélkül is, hogy megkérdeznék – sőt tanút is megnevez, akivel együtt volt.

2009. júl. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

de ha valakivel együtt laksz, és 1párszor hazudik, onnantól kezdve, már "tudni lehet", hogy "most is hazudik".


szobatársam volt ilyen. kb fél év után, nem hittem el neki semmit(1,2 hazugsága kibukott és teljesen leírtam hitelesség szempontjából). szóval meghallgattam és kész.


nem hittem el neki, hanem utána jártam annak, amit mondott. de a lényeg, hogy most már soha nem kapja vissza a bizalmat, hogy higgyek neki.

elviseltem, mert anyagilag szükségem volt rá(fél rezsi), legszívesebb költöztem volna. de az ilyen emberben nehéz megbízni. sajnos ez van. aki elássa magát, az magára vessen.

2009. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Vannak bizony! Ha egy pár nap múlva nem teljesen úgy emlékszik mindenre, ahogyan először elmondta. Az is gyakori, hogy azt kérdezgeti folyton: Azt hiszed hazudok? Aztán mérges lesz. Túl aprólékosan meséli el a vele történteket, ahol mindig ő a jó, okos, legfelkészültebb, legjózanabb...

Témát vált.Hirtelen dolga akad, ami persze nem várhat!

Visszakérdez, mintha nem hallotta volna jól a kérdésedet. (pedig hallotta, csak időt akar nyerni)

Ezeket onnan tudom, hogy a férjem egy beteges hazudozó és elhallgató! Ha volna eszem és bátorságom, már rég elhagytam volna! Ma este is össze-vissza hazudott, aztán lelépett. Hogy hová ment még nem tudom. Majd akkor találja ki, ha hazaért.

Utálom a hazudozást, és haragszom magamra, amiért ilyen hülye vagyok!

Neked sok sikert!

2009. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Mozog a szája.
2009. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Túl aprólékosan meséli el a vele történteket, ahol mindig ő a jó, okos, legfelkészültebb, legjózanabb... "


ez akkor gáz, ha azelőtt 1-2szóba fejtette ki a dolgokat, hogy hol volt és "hirtelen" elkezd beszédes lenni a dolgairól, mostmár részletesen elmondja, még időre pontosan is hogy ez+meg az ittott voltam.

2009. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én exem úgy hazudott mindíg ha megkérdeztem h hol volt, homályos részletekben, de csak 1-2 mondatban válaszolt, és mikor rátértünk később az ominózus esetre, ugyanazt mondta csak kevesebb körítéssel ( gondolom nem emlékezett h mit is mondott ) . A másik meg az, ha egy fontos kérdésre úgy válaszol, hogy annak van mondjuk egy írásos bizonyítéka vagy vmi amit felmutathatna akkor ha látni akarom akkor eltűnik, nem találja, de a lényeg hogy "van". vagy mond vki számomra alig ismert tanut h őis ott volt és h kérdezzem meg őt. Persze tudja h nem kérdezném meg.
2009. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!