Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Annyira elveszettnek érzem magam.

Figyelt kérdés
Szóval 13 éves vagyok. A szüleim elváltak még 4 éves koromban, (apukám csalta 2 éven keresztül, és született egy testvérem is) anyukám akkor nagyon ki volt borulva, mikor ezt megtudta. Pár hónapig azt sem engedte, hogy találkozzunk apukámmal (van egy 17 éves bátyám), pedig nekünk nagyon hiányzott. Akárhányszor ha találkoztunk apukám feleségével és a testvéremmel, mindig balhé volt, és apukámat hívogatta, és olyanokat mondott neki, hogy még ma is sírva fakadok ha erre gondolok. Aztán született még egy testvérem megint apukám felől, azon is nagyon kiakadt. kb. 7 évig nem beszéltek, de pár éve már elkezdett javulni a kapcsolatuk, és mára már nagyon jóban vannak. Nyáron volt egy olyan ötlet, hogy apukámékhoz költözök (apukám és a felesége kapcsolata nagyon ingadozó, úgy tűnik nem lesznek már sokáig együtt), Én régen utáltam apukám feleségét, de mostanra nagyon megszerettem és a testvéreimet is imádom. De anyukám nem engedte, hogy oda költözzek, és ez engem nagyon megvisel, mert imádok ott lenni. Jó a hangulat, hétvégén voltam náluk és nagyon sírtam mikor el kellett jöjjek onnan. Rossz újra itthon lenni, nagy a negatívság itt, és én egy nagyon pozitív személyiség vagyok. Apukám itt aludt nálunk, és ilyenkor azért bátrabb vagyok erről beszélni anyukámnak, mint mikor nincs itt. Reggel ideges voltam, és mondtam, hogy el akarok költözni, és erre anyukám szomorúan azt kérdezte: "Hát itt hagynád az anyukádat?". Én erre azt válaszoltam, hogy "Nem tartozok felelősséggel érted", mire Ő nem válaszolt. Mit tegyek hogy elengedjen? Kérlek segítsetek, kétségbe vagyok esve, olyan elveszettnek érzem magam.
2012. szept. 12. 15:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Apukám is ezt mondja, de annyira félek ezt mondani neki. De most valamiért úgy érzem, hogy menni fog, de nem tudom mikor érem el végre, hogy engedjen el. És az igazság az, hogy neki is sokkal könnyebb lenne, hogyha elköltöznék, és szerintem csak azért nem enged el, mert sérti a büszkeségét, hogy elengedjen apukám feleségéhez.
2012. szept. 17. 16:02
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Tehát kamaszkorba vagy.Azt írod anyud szomorúan kérdezte"Hát itt hagynád az anyukádat?"vajon abba bele gondoltál ő ezt lelkileg hogy éli meg?helyette leugattad"Nem tartozok felelősséggel érted",De ő érted igen.Itt aki kétségbe lehet esve az anyud.Azért gondolj bele ő volt az akit elárultak,apud.Ő érezheti ugy most te is elárulod.Lehet apudnál azért éreznéd jobban magad mert ott lazábbak lennének neked a dolgok.Végül is anyud azért nem pattant le nem hagyott ott téged.Nem alapitott másik családot ahol hétvégi kislánya lehetsz. Vajon anyudnak miért nincs jó hangulata?Talán mert sok a gondja, egyedül teszi a dolgokat ami 2emberes.Biztos ez nagy szíven ütés volt számára tőled.Feltetted magadnak a nagy kérdést te mennyire szereted őt?Tudod e olyan önzetlenül szeretni elfogadni minden hibájával együtt ahogy ő téged?Én nem biztatlak menj mozgass meg minden követ a cél érdekében.csak ülj le és gondold végig kit is akarsz ennyire megbántani mit jelent számodra ő.Az anyukád.Ne hidd ha el költözől ott kánaán lesz,más látogatóba menni egy két napot mint ott élni.Gondold át az ő lelkivilágát érzéseit és mennyire töröd majd össze.13éves még gyerek,de eljön az idő amikor felnőtt leszel.És meglehet roppant szégyellni, bánni fogod,hogy valaha ez a mondat elhagyta a szádat.Az is eljön majd amikor mennél anyuhoz de már nem lehet. és mit nem adnál érte...A család azért család össze tartson, nem pillanatnyi fellobbanásért fel rugni
2012. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Jól van. Látszik, hogy nem ismersz eléggé a helyzet megítéléséhez. Én szeretem az anyukámat, ez nem kérdés. És hogy lenne már ez pillanatnyi fellángolás, már több hónapja ezt érzem. És apukámat sem ismered, anyukám a segítsége nélkül már régen összeroppant volna az utóbbi 3 évben rengeteget segített. Nem tudom miért véded ennyire anyukámat. És abban belegondoltál, hogy persze, ha én elmegyek, akkor Ő szenvedni fog, de nem fog szenvedni, és különben is, ha nem mehetek, akkor meg én szenvedek, ez nem önzőség. 13 éves vagyok, gyerek ne nekem kelljen már felelősséget éreznem az iránt, hogyha anyukám milyen állapotban lesz. Kérlek, te is gondolj már bele ebbe.
2012. szept. 17. 17:18
 14/14 Srapnel ***** válasza:
Mondjuk az viszont igaz, hogy apád most sincs egyedül, anyád viszont egyedül lesz, ha elköltözöl.
2012. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!