Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek? Ti...

Nektek mi a véleményetek? Ti mennyire segítitek a "régi" családotokat?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Szüleim felneveltek, taníttattak tisztességesen. Soha nem vágták a fejemhez de tudom, hogy kő keményen dolgoztak azért, hogy mindenünk meglehessen. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül. Persze voltak kisebb nagyobb viták, de hát hol nincsenek? Mi felnőttünk, ők megöregedtek. Nyilván ebben a korban már saját életünk van, de bárhogy nézzük is fordult a kocka. Most nekik van egyre több szükségük ránk. Hangsúlyozom, hogy végig normális szülőkről beszélünk, tehát nem azért születtünk és neveltek bennünket, hogy öregkorukra legyen támaszuk, de valahogy mégis......

Vajon most nekünk mennyire kell fognunk az ő kezüket? Olyan sokat olvasok itt olyan tanácsot, hogy saját családod van, azzal kell foglalkoznod, szüleiddel meg majd lesz valami, oldják meg.

Vajon ennek tényleg így kell lennie?



2012. aug. 31. 09:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Vajon mennyire maradtak még meg az 5# válaszoló által felvetett közösségek?


Igazándiból véve szüleim vidékiek (születésemkor költöztünk Pestre). Igen, vidéken még azt látom, hogy próbálnak egy cseppet külön élni a fiatalok, mégis a többgenerációs családmodell a jellemző. Amiben ha jó, akkor mindenkinek jó, ha rossz akkor mindenkinek rossz.

2012. aug. 31. 10:05
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

A normális az lenne,ha a gyermek aki időközben felnőtt lesz, ugyanúgy támogatja a szüleit ahogy őt támogatták. Akár anyagi akár lelki támogatásban.

A valóságban sok helyen nincs így. Ahogy nálam sem.

40 éves vagyok. Ahogy a másik három testvérem is mind nagyon jó anyagi körülmények között élünk. De tudjuk hogy ennek döntő szerepe volt édesapámnak. Ő volt az aki nem hagyott gyerekként cserben minket. Ő volt az aki férfi létére mind a 4 lányt egyedül felnevelt,iskoláztatott,és mindent megadott amit csak tudott. Persze voltak nekünk is olyan vágyaink amik nem teljesültek. De hát ki róná fel egy egyedülálló apától hogy minden kívánságukat teljesítse a lányoknak?? Anyánk lelépett, mert fontosabb volt az aktuális pasija és a pia mint a családja.

Ma mindketten nyugdíjasok. Mi meg felnőttünk,és jó módban élünk ki a szerencséjének,ki a kitartó tanulásának köszönhetően. Apámat mind a négyen támogatjuk anyagilag és lelkileg is. Apám ma gondtalan nyugdíjas éveit éli. Bármit szeretne tőlünk megkapja. Utazgat a világban (minden álma az volt,hogy lássa a tengert, így megteheti ezt is) A nyugdíját a hobbijára költi,mert mi rendezzünk mindent. Vettünk neki szép kertes házat, autót. Élvezi,hogy nyugdíjasként nincs semmi gondja. Anyámat viszont semmilyen módon nem támogatjuk. Ő is nyugdíjas, bár kétlem hogy a kevés nyugdíjából gondtalanul tud élni. Nem látogatjuk, egyikünk sem kíváncsi rá. Igaz, ő se ránk.

Szóval vannak helyzetek amikor a gyermek csak azt adja vissza a szülőjének amit ő is kapott.

Nem hiába mondják hogy bármit csinálsz a múltadban a jövődben duplán visszakapod.. Ez bizony így van.

2012. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Először gondold végig, ha te az ők helyzetükben lennél, mit várnál el a gyerekedtől.

Én azt várnám el, hogy hagyjon élni szabadon-mert a szülőnek is szüksége van a szabadságra.A szülőnek-ha normális- az a jó, ha a gyereke éli a saját életét,jól van, és nem kell vele törődni,nem függ tőle.Vigyázni kell,,mert az is terhes lehet,ha a gyerek a saját lelkifurdalását enyhítve rátapad a szülőre.

Tehát azt tedd, ami neked is jó lenne.

Anyagi téren pedig, ha fenn tudja tartani magát, akkor nem hiszem,hogy túl nagy segítségre lenne szüksége.De ha szüksége van valamire,ami szükséglet,akkor segíteni kell.

De igen, az új családod az első,és mindig előre kell nézni nem hátra! Majd a gyerekedtől te is visszakapod.

2012. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12# nagyon szép sztori!


13# ahogy talán az első válaszoló írta a tanmesében, hiszek benne, hogy amit én adtam, azt fogom visszakapni. Ha most csak előre tekintek, akkor a gyermekem is ezt tanulja.

2012. aug. 31. 10:22
 15/20 anonim ***** válasza:
13-as vagyok: nem értettél meg. Ne csak előre tekints! Én nem ezt írtam.
2012. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az a probléma, hogy még nem váltál le lelkileg a szülőktől.Mert aki levált, az racionálisan tudja kezelni ezt a helyzetet.
2012. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés!!! Hol a racionalitás és a lojalitás? Nyilván részükről semmivel nem tartozom, de tényleg nem tartozom??? (Nem tudok jobb szót a tartozás helyett)
2012. aug. 31. 10:35
 18/20 anonim ***** válasza:
Tegyük fel ,hogy tartozol.Akkor ezen mit értesz?Mivel szeretnéd honorálni?
2012. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdés, hogy amikor fordul a kocka van-e joga a gyermeknek csak és kizárólag a saját és "új" családja érdekeit szem előtt tartani?
2012. aug. 31. 10:54
 20/20 anonim ***** válasza:

Én még mikor kisebb voltam egyszer azt mondtam, hogy az emberek biztos csak azért szülnek gyereket, hogy legyen aki vigyáz rájuk öreg korukban. Ez nyilván nem teljsen így van, mégis még most is bennem van ez az érzés.

Anyukám 8 éves koromig egyedül nevelt, aztán a mostohaapámmal közösen, aki szintén nagyon jó ember. Sokmindent kaptam anyumtól életem során, pl. lakást (ami fölött ugyan ő rendelkezik, de azért mégiscsak van hol laknom, ami nagy előny a mai világban)de nem csak anyagi javakat, számtalanszor kihúzott a sz.rból, ha ő nem lett volna lehet hogy már nem is élnék. Ugyanezeket elmondhatnám az ő szüleiről is. Szerencsére még mindannyian egészségesek, ilyen téren nem szorulnak segítségre. Anyagilag meg nem tudom őket támogatni, mert én épphogy csak megélek, sajnos inkább én szoktam kölcsönkérni tőlük.Ennek ellenére próbálok adni nekik abból amim van (pl. amiket termelek zöldségeket annak a nagyrészét nekik adom, mert úgyis sokszor náluk eszek, vagy ha esteleg én sütök-főzök vmit akkor abból is viszek egy kis kóstolót)és ha később rászorulnak bármi másban kész vagyok segíteni nekik.

Apámmal más a helyzet, vele csak 3-4 éve tartom a kacsolatot, előtte egész életemben nem kaptam tőle semmit. Nem haragszomrá, meg kedvelem is őt,de valószínűleg érte nem törném össze magam annyira, márcsak a távolság miatt is nehéz lenne (600 km-re lakik)Vele sosem lesz köztünk az az igazi apa-lánya viszony, inkább úgy tekintek rá mint egy jó barátra.Az ő szüleit életemben 1szer láttam, ráadásul ők még messzebb laknak, rájuk is inkább úgy gondolok mint egy kedves néni meg bácsi, nem úgy mintha a nagyszüleim lennének. Ehhez mérten nem is érzem velük kapcsolatban azt a "kötelességet" a segítségre.

2012. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!